شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۲  |  Saturday, 23 September 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۱۷۹۹
تاریخ انتشار : ۵۱ : ۱۶ - ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱

به گزارش دیباچه ، جلسه تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید شبکه‌های یک، دو، چهار، قرآن، آموزش و امید تلویزیون با حضور محسن برمهانی، معاون سیما و دیگر اعضای شورای مدیران این معاونت برگزار شد.محسن برمهانی ضمن قدردانی از مدیران سابق شبکه های یک، دو، چهار، قرآن، آموزش و سرپرست شبکه امید، گفت: ما همچنان از تجربیات بزرگوارانی که سال ها در حوزه تلویزیون حضور موثر داشتند بهره خواهیم برد.  

وی همچنین درباره مدیران پیشین سیما اظهار کرد: مهندس جعفری جلوه با بیش از چهار دهه فعالیت در رادیو، تلویزیون و سینما از چهره‌های پیشکسوت و منحصر به فرد است و سیما همچنان از تجربه ایشان در جایگاه مشاور رئیس سازمان صداوسیما نیز بهره خواهد برد.

در ادامه این نشست، مدیران پیشین شبکه‌های یک، دو، چهار، قرآن، آموزش و امید از دستاوردهای شبکه‌های متبوع خود و فرصت های پیش روی مدیران جدید سخن گفتند.

مدیران سابق تلویزیون رفتند؛ مدیران جدید برای افزایش مخاطب چه برنامه‌ای دارند؟

مدیران رسانه ملی یکی پس از دیگری می آیند و می روند ، آنچه که برای سازمان صدا و سیما به یادگار مانده  و ماحصلش برای همگان مشخص است ، چیزی جز کاهش محسوس مخاطب ، افزایش تولیدات بی کیفیت  آثار تلویزیونی و برنامه های ترکیبی نیست. واقعیت این است که   هرچه به گذشته نگاه می کنیم ، وضعیت صداو سیمای کشورمان  از هر لحاظ به مراتب از شرایط کنونی بهتر بوده و از طرفی نگاه سلیقه ای و یکه تازی جریانات پشت پرده این رسانه در  حذف نیروهای ارزشمند رسانه ملی ، باعث شده تا از همه لحاظ تلویزیون با چالش کاهش مخاطب خود مواجه شود، موضوعی که اخیرا خود جبلی رئیس سازمان صدا و سیما نیز  آن را تایید کرد . 

در هر حال واقعیت این است که با این دست فرمان و خط کشی های سلیقه ای و از طرفی با قدرت گرفتن پلتفرم هایی نظیر فیلیمو ، فیلم نت ، نماوا و... کار برای صدا و سیما سخت تر خواهد شد ؛ تا زمانیکه مدیریت تلویزیون بر اساس شایسته سالاری و خواست مردم نباشد و دست از  تصمیم گیری های سلیقه ای بر ندارند ( مانند حذف عادل فردوسی پور و اخیرا حذف سروش صحت ) هیچ مدیری نمی تواند در چنین شرایطی تاثیرمثبتی در ارتقای کیفی شبکه تلویزیونی اش داشته باشد و تبدیل به یک مدیر فرمایشی می شود.

« جبلی »  اگر می خواهد رسانه ملی مخاطب بیشتری پیدا کند و مورد تکریم مردم قرار بگیرد باید دست از نگاه سلیقه ای بر دارد و با جسارت و قدرت مدیریتی خود ،  به جای حذف نیروهای ارزشمند تلویزیون سعی کند آنان را جذب کند تا مبادا باز شاهد نباشیم که یکی از همین فرزندان ایران سر از رسانه های فارسی زبان خارج دربیاورد!

گفتنی است ، محسن برمهانی، معاون سیما سه شنبه، ۲۰ اردیبشهت ماه در احکامی جداگانه، میثم مرادی بیناباج را به سمت مدیر شبکه یک، حامد بامروت ‌نژاد را به سمت مدیر شبکه دو، حسین شاه‌مرادی را به سمت مدیر شبکه چهار، علی عبدالعالی را به سمت مدیر شبکه آموزش، محمد حسین کشکولی را به سمت مدیر شبکه قرآن و معارف و محمد صادق باطنی را به سمت مدیر شبکه امید، منصوب کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در گفت و گو دیباچه با کارگردان مجموعه انیمیشن "دشت پرماجرا" مطرح شد

مخاطبان، تفاوت‌های قابل توجهی را در انیمیشن « دشت پرماجرا » مشاهده می کنند!

۱۷:۰۱  -  ۱۹ شهريور ۱۴۰۲
پژوهشگر فرهنگ عامه و موسیقی نواحی و آیینی در گفتگو با دیباچه:

ایرانیان در طول قرن‌ها یادگرفتند در سوگ یا سور به یاد خدا باشند/ پیشنهاد ثبت ملی مناقب خوانی به عنوان میراث موسیقی ایران

۱۵:۴۸  -  ۲۲ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با دبیر علمی مرحله استانی جشنواره شعردفاع مقدس و مقاومت ویژه تهران

جشنواره شعر دفاع مقدس و مقاومت بستر مناسبی برای شاعران حوزه ادبیات پایداری است

۱۵:۱۸  -  ۱۹ شهريور ۱۴۰۲
سرمربی سابق تیم ملی والیبال بانوان در گفتگو با دیباچه؛

دهمی آسیا نتیجه جوان گرایی است/ حضور ۷ تیم در لیگ امسال تاثیر منفی دارد

۱۵:۴۱  -  ۱۸ شهريور ۱۴۰۲
گزارش اختصاصی دیباچه از دومین نشست رسانه‌ای جشن مهر سینمای ایران؛

مدیر کل امور استان‌های سازمان سینمایی مدعی شد: «مهر سینمای ایران» می‌خواهد سینما را در سبد مردم قرار بدهد!

۱۴:۰۲  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۲
تهیه کننده و مجری نمایش «از سقیفه تا شام» در گفت‌وگو با دیباچه:

مفاهیم دینی تنها برای نشان دادن غصه و تراژدی نیست | همیشه نباید برای نمایش از سلبریتی‌ها استفاده کرد

۱۲:۲۳  -  ۱۸ شهريور ۱۴۰۲