جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱  |  Friday, 07 October 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۷۵۵
تاریخ انتشار : ۲۳ : ۱۱ - ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱
خواننده و سرپرست گروه «ژیوار» به دیباچه گفت
ژیوار شیخ الاسلام از برگزاری کنسرت گروه «ژیوار» در تهران و شهرستان‌ها خبر داد.

ژیوار شیخ الاسلام خواننده و سرپرست گروه «ژیوار» در گفتگو با خبرنگار موسیقی دیباچه گفت: هم اکنون در تدارک و برنامه ریزی برای برگزاری کنسرت هستیم که قرار است این کنسرت‌ها در تهران و سنندج برگزار شود. همچنین اگر شرایط فراهم شود در نظر داریم تور موسیقی در شهر‌های دیگر برگزار کنیم.
این خواننده در ادامه بیان کرد: ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا موسیقی بانوان برقرار باشد، ولی شرایط به نحوی پیش می‌رود که این نوع موسیقی در حال منحل شدن است. متاسفانه به گروه‌های بانوان خیلی بی توجهی می‌شود و تا جایی که من در جریان هستم فقط سه گروه در جشنواره به صحنه رفتند و در این مدت هیچ کنسرت دیگری از سوی گروه‌های بانوان برگزار نشده است.
سرپرست گروه «ژیوار» افزود: واقعا دلیل این همه بی توجهی به موسیقی بانوان را نمی‌دانم. بانوان هنرمند مانند هنرمندان مرد تلاش می‌کنند و بدون هیچ حمایتی فقط به خاطر عشق و علاقه‌ای که دارند کنسرت برگزار می‌کنند، ولی با تمام این موارد نه تنها از آن‌ها حمایت نمی‌شود بلکه جلوی کار‌های آن‌ها به شکل‌های مختلف گرفته می‌شود.

تور موسیقی گروه «ژیوار» در تهران و شهرستان ها/ موسیقی بانوان در حال منحل شدن است

این هنرمند در ادامه تاکید کرد: به نظر من بهتر است کامل و واضح به گروه‌های بانوان بگویند که هیچ حمایتی از آن‌ها نمی‌شود. به عنوان مثال ساعت برگزاری کنسرت بانوان ساعت ۲ ظهر است. واقعا جالب است که این ساعت را به کنسرت‌های ما اختصاص می‌دهند و این نشان دهنده بی اهمیت بودن این موسیقی برای مسئولین است.
این خواننده در پایان گفت: بانوان هنرمند با عشق و علاقه تلاش می‌کنند تا این نوع موسیقی در جامعه باشد، ولی مگر ما چقدر توان داریم تا به تنهایی تمامی کار‌ها را پیش ببریم. در تمامی این سال‌ها هیچ حمایت مادی و معنوی از ما نشده است و فکر می‌کنیم این موضوع سبب شود بانوان خسته شوند و به طور کامل از برگزاری کنسرت منصرف شوند.


گفتگو از غزاله سعادتی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با سردار سرتیپ "بهمن کارگر" رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از تولید آثار در این عرصه حمایت همه جانبه خواهد کرد/ "موقعیت مهدی" اثری با روایت صحیح بود

۱۰:۰۵  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۱
در گفت و گو دیباچه با "سید محمدرضا خوشرو "مدیر شبکه نسیم مطرح شد

شبکه نسیم بزودی پربار می‌شود / «خندوانه» تا پایان سال ۱۴۰۱ به روی آنتن نمی‌رود / « دورهمی و کتاب باز » هرگز تعطیل نمی شوند

۱۶:۳۶  -  ۰۶ مهر ۱۴۰۱
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیباچه:

اخلاق حرفه‌ای در سینما از اهمیت زیادی برخوردار است/ سیمرغ‌ها در جشنواره‌ها باید معنای واقعی پیدا کند

۱۶:۲۸  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
گزارش تصویری دیباچه

شاهکار بچه‌های معلول و ناشنوا در تئاتر شهرزاد

۱۱:۲۶  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با داریوش مؤدبیان

تئاتر تلویزیونی حیثیت تولید تلویزیونی است / من همیشه خود را یک پژوهشگر می‌دانم

۱۷:۰۷  -  ۲۰ شهريور ۱۴۰۱