جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱  |  Friday, 19 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۶۴۷
تاریخ انتشار : ۰۶ : ۱۷ - ۱۷ فروردين ۱۴۰۱
سامان احتشامی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد :

سامان احتشامی می گوید به دلیل شرایط جامعه مردم ترجیح می دهند به کنسرتی بروند که برای چند ساعت شاد شوند و متاسفانه باید این را بپذیریم که جایی برای ارائه موسیقی جدی وجود ندارد.
سامان احتشامی آهنگساز و نوازنده پیانو درباره وضعیت موسیقی کشور به خبرنگار دیباچه گفت: در حال حاضر فقط کنسرت های موسیقی پاپ برگزار می شود و بعد از بیماری کرونا کنسرت های موسیقی جدی زیاد برگزار نمی شود زیرا مردم و مخاطبان برای شنیدن موسیقی جدی به کنسرت نمی آیند.
این نوازنده پیانو در ادامه بیان کرد: به همین دلیل سالن را بیشتر به کسانی اجاره می دهند که بتوانند سالن را پر کنند و چون مخاطبان برای موسیقی جدی نمی آیند در نتیجه برگزاری کنسرت های موسیقی اصیل و سنتی خیلی کمتر شده است.

جایی برای ارائه موسیقی جدی وجود ندارد!

این آهنگساز افزود: همچنین اسپانسرها به دنبال بیزینس هستند و ترجیح می دهند روی کنسرت هایی سرمایه گذاری کنند که بازگشت مالی برایشان دارد و چون مخاطبان از کنسرت های پاپ بیشتر حمایت می کنند در نتیجه این کنسرت ها هر روز بیشتر از قبل برگزار می شود زیرا از آنها حمایت می شود.
این نوازنده در ادامه خاطرنشان کرد: موضوع دیگر این است که برای یک کنسرت موسیقی جدی باید نوازنده ها یا اعضای ارکستر در کنار هم تمرین کنند و چون بیماری کرونا هنوز تمام نشده است هنرمندان این حوزه ترجیح می دهند به خاطر سلامتی اعضای گروه فعلا تا زمانیکه شرایط بهتر شود کنسرتی برگزار نکنند.
این هنرمند عنوان کرد: بیشتر کسانیکه در حوزه موسیقی جدی در این سال ها کار کردند بدون حمایت به فعالیت خود ادامه دادند و تمام هزینه ها را به صورت شخصی پرداخت کردند ولی الان هزینه سالن ها و برگزاری کنسرت آنقدر زیاد شده است که هنرمندان نمی توانند از جیب خودشان پرداخت کنند. خود من حدود سی سال است که به صورت خصوصی کار می کنم و در تمامی این سال ها هیچ قرارداد دولتی ندارم. تمامی کارها برای برگزاری یک کنسرت توسط عوامل خودم انجام می شود و تا کنون دولت از ما هیچ حمایت مالی و معنوی نکرده است.
این آهنگساز در ادامه افزود: حتی صدا و سیما از هنرمندان این حوزه حمایت نمی کند و زمانی می توانیم مخاطبان را به سمت این موسیقی ببریم که با آن آشنا شده باشند در نتیجه چون هیچ آشنایی با این موسیقی ندارند ترجیح می دهند به کنسرت های موسیقی پاپ بروند.
وی در پایان گفت: من به عنوان نوازنده بی احترامی به موسیقی پاپ و هنرمندان این حوزه نمی کنم و در چندین آلبوم و کنسرت با این هنرمندان همکاری کردم. به دلیل شرایط جامعه مردم ترجیح می دهند به کنسرتی بروند که برای چند ساعت شاد شوند و متاسفانه باید این را بپذیریم که جایی برای ارائه موسیقی جدی نداریم.

گفت و گو از : غزاله سعادتی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
باحضور رئیس سازمان سینمایی و معاونین و مدیران سینمایی

خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای سینمایی مورد تقدیر قرار گرفتند / بزرگداشت صدرعاملی، موسوی، جیرانی، اسماعیلی

۱۵:۴۱  -  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با اصغر همت، درباره‌ی توقیف نمایش‌ها و وضعیت این روز‌های تئاتر

نهاد‌های غیرمرتبط در تئاتر دخالت نکنند / تا زمانی که از پایه مشکلات حل نشود، تئاتر ما به مثابه خانه روی شن است

۱۱:۱۹  -  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
گفت و گو دیباچه با تهیه‌کننده و کارگردان نماهنگ مسافران خورشید

ساخت نماهنگ تاریخی همانند فیلم تاریخی پرهزینه‌ است/ استفاده از تابلوی ظهر عاشورای مرحوم استاد اسماعیل زاده در نماهنگ

۱۵:۵۰  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
تاسوعا و عاشورای حسینی در قاب تصویر دیباچه؛

وقتی باران اشک، موسیقی زمین و آسمان می‌شود

۱۲:۴۸  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
دبیر فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

وزارت میراث فرهنگی نگاه حمایتی به بافت تاریخی یزد داشته باشد/ سازه‌های خشتی یزد در معرض خطر سیل قرار دارد

۱۰:۳۵  -  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار