دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱  |  Monday, 23 May 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۵۷۳
تاریخ انتشار : ۱۰ : ۱۸ - ۰۷ اسفند ۱۴۰۰
گفتگو دیباچه با امیر رحیمی مدیر کل آماده سازی شرکت‌های سازمان‌های خصوصی سازی

افسانه صدیقی- طلسم واگذاری سرخابی‌ها شکست و دولت جدید دستور داده که این دو تیم هر چه زودتر به مردم و هواداران واگذار شود.

به همین بهانه خبرنگار دیباچه با دکتر امیر رحیمی مدیر کل آماده سازی شرکت های سازمان های خصوصی سازی به گفتگو پرداخت:

وضعیت سرخابی ها در بورس کی مشخص می شود و چه زمانی عرضه خواهند شد؟


ثبت سرخابی ها در سازمان بورس روز شنبه 30بهمن انجام شد و طبق قول اقای قربان زاده رئیس سازمان خصوصی سازی این دو باشگاه از پایان بهمن ماه بورسی حساب می شوند، اما اگر بخواهیم بحث عرضه را داشته باشیم باید در فرابورس درج نماد بشوند. برای درج نماد در فرابورس با باشگا ههای سرخابی مکاتبه کردیم تا یک سری اسناد را تحویل دهند و درج نماد انجام شود، مثل صورت های مالی، مصوبات هیات مدیره و مجمع ، بحث های مربوط به دارایی ها و اسناد دو باشگاه که برای سازمان فرابورس ارسال میشود، و فکر میکنم تا یک هفته دیگر این سهام آماده عرضه به بازار سهام خواهد بود و نمادهایشان هم به نام همان دو باشگاه پرسپولیس و استقلال خواهد بود.
و بحث تاییدیه گزارش افزایش سرمایه هم طی دو روز آینده توسط سازمان حسابرسی ارسال خواهد شد و مجمع افزایش سرمایه برگزار خواهد شد که بر مبنای آن بتوان پذیره نویسی افزایش سرمایه را در بازار سرمایه انجام دهیم و اولین واحد ها را برای متقاضیان که به احتمال زیاد در وهله اول عموم مردم مجاز به این امر خواهند شد به ارزش حدود 50 درصد ثبتی دو باشگاه که حدود 350 میلیارد تومان خواهد بود انجام می شود.

برای درج نماد در فرابورس با باشگا ه سرخابی مکاتبه کردیم تا یک سری اسناد را تحویل دهند

- کدال نماد بورسی سرخابی ها ثبت شده است؟
خیرکدال نیست، چون در فرابورس است و اطلاعاتشان در خود بازار پایه می باشد و هنوز تکمیل نیست ولی برخی از اطلاعات ثبت شده است.

-به نظر شما نباید اول زیان انباشته این دو باشگاه مشخص شود و بعد وارد بازار سرمایه شوند؟
نکته خوبی را اشاره کردید، چرا باید در بازار اصلی و بازار بورس این موضوع رعایت شود ولی در بازار پایه یا فرابورس به اصطلاح بورسی ها رنگشان نارنجی هست و هنوز یک مرحله دیگر مانده تا وضعیت این دو باشگاه قرمز شود، و تا جایی که سهام زیان ده جا دارد میتواند در این بازار ورود پیدا کند و خرید و فروش شود.

-آیا فوتبالیست ها و هواداران در اولویت واگذاری سهام نیستند؟


ما در این مرحله منتظریم تا حمایت همه جانبه ای شکل گرفته و این اقدام به بهترین شکل و روش قانونی اتفاق بیفتد، یعنی عرضه سهام به شکل قانونی و منطقی بر اساس آیین نامه و دستور العمل ها انجام پذیرد، ولی قطعا در بلوک بندی های بعدی ممکن است پیشکسوتان سهم بیشتری در این سهام داشته باشند، چون این دوباشگاه فراتر از شرکت های تجاری بوده و فرهنگی و هنری هم می باشند ، قطعا به پیشکسوتان، هواداران و کسانی که در این صنعت هستند دِینی از طرف دولت به عهده مان هست و برایشان این فضا را بوجود می آوریم و این موضوع را در نظر خواهیم گرفت ولی هم اینک مشخص نیست که چقدر و چند درصد و با چه مبلغی هنوز برایش تصمیم گیری نهایی انجام نشده و در قسمت اول عرضه عمومی خواهد بود و همه می توانند مشارکت کنند. ممکن است در واگذاری روش دیگری هم تصویب شود که بعید می دانم و هنوز مشخص نیست برای بقیه سهام چه اتفاقی خواهد افتاد.

-شفافیت و بازرسی روی عرضه سهام سرخابی ها تا چه حد است، چون مردم نگران این هستند که حالت خصولتی پیدا نکند و به سرنوشت شرکت هایی مثل هفت تپه و هپکو دچار نشود؟

بازار سرمایه یک سری ویژگی هایی دارد، هر اتفاقی که در بازار سرمایه می افتد هر موضوعی برای آن محتمل هست ولی با وجود شفافیت در بازار به هیچ وجه نمیتوان نگران بود که وضعیت فعلی بنگاه از اینی که هست بدتر شود، چون سه موضوع یعنی تامین سرمایه، شفافیت ، و هم عرضه سهام انجام میشود و همه این ها اتفاقات مثبتی که وجود دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با "علی توکل نیا " کارگردان فیلم سینمایی "چندمیگیری گریه کنی۲"

اعتقادی به انتقال پیام به واسطه ساخت آثار نمایشی ندارم / " چند میگیری گریه کنی ۲" کمدی‌تر و شیرین‌تر از فصل اول آن است!

۱۳:۱۹  -  ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
احمد کاوری کارگردان و بازیگر تلویزیون در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

محسن برمهانی، انتخاب شایسته‌ای برای سمت معاونت سیما است / امیدوارم بحران مخاطب رسانه ملی برطرف شود

۱۳:۳۷  -  ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
گفت و گو دیباچه با « مجتبی فلاحی » بازیگر سریال «حکم رشد»

« حکم رشد » بیشترین بازدید را در « تلوبیون» داشته ، این نشان‌ از قصه جذاب و بازی قابل قبول نقش آفرینان دارد!

۱۳:۵۶  -  ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
حجت الاسلام شهاب مرادی در گفت و گو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد

استاد " فاطمی نیا "نسخه دوم کسی نبود

۱۲:۰۱  -  ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱
گفت و گو اختصاصی «دیباچه» با "سعید عمرانی" معاون قضایی دادستان کل کشور

هرموضوعی که عفت عمومی را جریحه دار کند، دادستان با قاطعیت وبدون شکایت شکات به آن ورود خواهد کرد

۱۵:۴۶  -  ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها