جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱  |  Friday, 07 October 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۵۵۵
تاریخ انتشار : ۰۴ : ۱۹ - ۲۹ بهمن ۱۴۰۰
مظفر شفیعی، خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی به دیباچه گفت

مظفر شفیعی می گوید جشنواره موسیقی فجر باید دو رکن مهم داشته باشد یعنی هم بین المللی و هم رقابتی باشد. این جشنواره باید موسیقی ایرانی را به کشورهای دیگر معرفی کند و مردم را با موسیقی کشورهای دیگر نیز آشنا کند.
مظفر شفیعی خواننده در گفتگو با خبرنگار موسیقی دیباچه درباره برگزاری جشنواره موسیقی فجر گفت: به نظر من جشنواره موسیقی فجر نیاز به بازنگری دارد و بهتر است پیشکسوتان این حوزه به همراه هنرمندان جوان جلساتی را برگزار کنند تا این جشنواره روند بهتری داشته باشد.

جشنواره موسیقی فجر باید به صورت بین المللی و رقابتی برگزار شود
این هنرمند در ادامه بیان کرد: جشنواره باید در سطح وسیع برگزار شود و از هر ژانری چند هنرمند اجرا داشته باشند. بهترین زمان است که در این ایام موسیقی سنتی و موسیقی محلی ایرانی را اجرا کنیم تا مخاطبان با پیشینه موسیقی ایرانی بیشتر آشنا شوند.
وی افزود: به نظر من به کمک این جشنواره ها می توانیم فرهنگ سازی کنیم تا مخاطبان با موسیقی بیشتر آشنا شوند و گوش آنها را به شنیدن موسیقی خوب عادت دهیم.
این خواننده در ادامه خاطرنشان کرد: جشنواره موسیقی فجر باید دو رکن مهم داشته باشد یعنی هم بین المللی و هم رقابتی باشد. این جشنواره باید موسیقی ایرانی را به کشورهای دیگر معرفی کند و مردم را با موسیقی کشورهای دیگر نیز آشنا کند.
وی تاکید کرد: همچنین مهم ترین بخش باید بخش رقابتی این جشنواره باشد تا گروههای جوان شرکت کنند و چند هنرمند برجسته کشورمان درباره هنر آنها صحبت کنند تا این گروهها نقاط قوت و ضعف خود را بشناسند.
این هنرمند در پایان گفت: بعد از جشنواره گروههای برگزیده باید با حمایت نهادهای دولتی آثار خود را منتشر کنند و با رپرتوار های جدید خود به صحنه روند تا مردم بیشتر با هنر آنها آشنا شوند.


گفتگو از غزاله سعادتی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با سردار سرتیپ "بهمن کارگر" رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از تولید آثار در این عرصه حمایت همه جانبه خواهد کرد/ "موقعیت مهدی" اثری با روایت صحیح بود

۱۰:۰۵  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۱
در گفت و گو دیباچه با "سید محمدرضا خوشرو "مدیر شبکه نسیم مطرح شد

شبکه نسیم بزودی پربار می‌شود / «خندوانه» تا پایان سال ۱۴۰۱ به روی آنتن نمی‌رود / « دورهمی و کتاب باز » هرگز تعطیل نمی شوند

۱۶:۳۶  -  ۰۶ مهر ۱۴۰۱
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیباچه:

اخلاق حرفه‌ای در سینما از اهمیت زیادی برخوردار است/ سیمرغ‌ها در جشنواره‌ها باید معنای واقعی پیدا کند

۱۶:۲۸  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
گزارش تصویری دیباچه

شاهکار بچه‌های معلول و ناشنوا در تئاتر شهرزاد

۱۱:۲۶  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با داریوش مؤدبیان

تئاتر تلویزیونی حیثیت تولید تلویزیونی است / من همیشه خود را یک پژوهشگر می‌دانم

۱۷:۰۷  -  ۲۰ شهريور ۱۴۰۱