يکشنبه ۰۶ فروردين ۱۴۰۲  |  Sunday, 26 March 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۱۵۲۴
تاریخ انتشار : ۰۳ : ۱۶ - ۱۷ بهمن ۱۴۰۰

شاهین فرهت می گوید جشنواره باید براساس استانداردهای جهانی برگزار شود و چون عنوان بین المللی دارد از هنرمندان خارجی بیشتری دعوت شود تا در این جشنواره حضور پیدا کنند.
شاهین فرهت آهنگساز در گفتگو با خبرنگار موسیقی دیباچه درباره جشنواره موسیقی فجر گفت: جشنواره موسیقی فجر باید به انواع موسیقی اختصاص داشته باشد و نباید فقط نوع خاصی از موسیقی ارائه شود. مهم ترین موضوع این است که همه نوع موسیقی به شکلی درست و به یک اندازه ارائه شوند. به عنوان مثال این جشنواره ها باید مخاطب را با انواع موسیقی بیشتر آشنا کنند.

جشنواره ها باید براساس استانداردهای جهانی برگزار شود
این هنرمند در ادامه بیان کرد: ما باید به این موضوع دقت کنیم که موسیقی های درست را به گوش مخاطبان برسانیم و مردم را با موسیقی های کلاسیک و اصیل ایرانی بیشتر آشنا کنند. به نظر من در این جشنواره ها هنرمندان ایرانی که خوب فعالیت می کنند باید بیشتر معرفی شوند.
این آهنگساز افزود: موسیقی کلاسیک بسیار وسعت دارد و گسترده است که ما می توانیم آهنگسازان ایرانی را در این جشنواره معرفی کنین و آثارشان را به گوش مخاطبان برسانیم.
وی تاکید کرد: همچنین از نظر من این جشنواره باید به همه هنرمندان تعلق داشته باشد یعنی همه هنرمندان بتوانند در این جشنواره ها شرکت کنند و حضور داشته باشند.
این هنرمند در ادامه خاطرنشان کرد: موضوع مهم دیگر این است که هنرمندان برجسته را به کمک این جشنواره ها شناسایی کنیم و بعد از پایان جشنواره از آنها حمایت کنیم زیرا این هنرمندان باید بتوانند آثار خود را با فکری راحت ارائه دهند.
این هنرمند در پایان گفت: جشنواره باید براساس استانداردهای جهانی برگزار شود و چون عنوان بین المللی دارد از هنرمندان خارجی بیشتری دعوت شود تا در این جشنواره حضور پیدا کنند البته در این دو سال به خاطر بیماری کرونا شرایط سخت شده بود که امیدواریم در سال های آینده همه جشنواره ها رونق بیشتری پیدا کنند.
گفتگو از غزاله سعادتی

برچسب ها: شاهین فرهت
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
یوسف کرمی، در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

برای پس گرفتن قهرمانی جهان باید صبور باشیم/ تکواندو در کشور پاکستان خیلی غریب است

۱۶:۲۴  -  ۰۴ فروردين ۱۴۰۲
فدراسیون فوتبال با چه ملاکی به « قلعه نویی » رضایت داد؟

امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی ایران شد / اختلاف بر سر مدت و مبلغ قرارداد مانع از نشستن سانچز روی نیمکت تیم ملی شد!

۱۲:۱۵  -  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱
با مشخص شدن مجریان ویژه برنامه های سال تحویل شبکه های سیما؛

پروژه حذف احسان علیخانی، علی ضیا و دیگر چهره‌های سرشناس حوزه اجرا در صداوسیما جدی‌تر شد؟

۱۲:۵۱  -  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱
رهبر انقلاب در حاشیه مراسم روز درختکاری مطرح کردند + فیلم

مسئولین مسمومیت دانش‌آموزان را با جدیت دنبال کنند/ این جنایت بزرگی است/عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند

۱۲:۰۱  -  ۱۵ اسفند ۱۴۰۱