چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱  |  Wednesday, 28 September 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۴۷۲
تاریخ انتشار : ۲۱ : ۱۹ - ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
همانطور که پیشتر در « دیباچه » خبر دادیم
آیا با وجود تغییرات اخیر در صدا و سیما و چراغ سبز جبلی به فردوسی پور، این مجری میل به اجرای برنامه ۹۰ دارد؟

به گزارش دیباچه، همانطور که پیشتر هم در خبری اعلام کرده بودیم که با  ورود وحید جلیلی در صدا و سیما ، به عنوان دست راست جبلی ، شاهد تغییر و تحولات چشمگیری در این سازمان خواهیم بود ؛ 

گفته بودیم که جعفری جلوه  مدیر شبکه دو به همراه « محمد احسانی » مدیر شبکه نسیم به دلیل تجربیات ویژه در سازمان سینمایی و وزارت ارشاد، راهی این وزارتخانه می شوندو فعلا خبر رفتن محمد احسانی از شبکه نسیم به واقعیت تبدیل شده است و به زودی او راهی وزارت ارشاد می شود. به احتمال زیاد جعفری جلوه نیز در آینده ای نزدیک از شبکه دو می رود. 

« احسانی»  از شبکه نسیم رفت !

بر این اساس ،  حمید شاه آبادی معاون سیما در حکمی محمدرضا خوشرو را به عنوان سرپرست شبکه نسیم منصوب کرده است .  شاه آبادی در این حکم خطاب به خوشرو تاکید کرده : با توجه به رویکرد جدید سازمان و تأکید بر رسانه هویت محور و عدالت گستر و ضرورت بهره‌مندی از شاخصه‌های هویتی بومی، ملی و دینی در برنامه‌ها، انتظار می‌رود با تکیه بر نیروهای متعهد و انقلابی، ضمن حفظ و ارتقاء ضریب نفوذ و تأثیر برنامه‌های پربیننده شبکه و تلاش برای تأمین و تولیدات جذاب و پرنشاط منطبق بر اهداف و سیاست‌های سازمان، برای رشد کیفی و محتوایی برنامه‌ها اهتمام داشته باشید.

معاون سیما همچنین ضمن سپاسگزاری از زحمات، خدمات و تلاش‌های ارزشمند محمد احسانی در طول مدت مدیریت این شبکه، در حکمی جداگانه وی را به عنوان مشاور خود منصوب کرد تا حداقل تلویزیون از تجربیات این مدیر باتجربه همچنان بهره مند باشد. 

اما از همه چیز که بگذریم ، سرنوشت مدیریت شبکه سه بیش از هر شبکه دیگری برای بینندگان آن از اهمیت زیادی برخوردار است ؛ یکی از محبوب ترین شبکه های سیما در این سالهای اخیر به دست کسی افتاده که اوضاع برنامه سازی و سریال سازی در این شبکه را به شدت تنزل داده است به ویژه با رفتن عادل فردوسی پور ، این ضعف مدیریتی بیش از گذشته احساس می شود . البته با انتخاب شخصی مانند وحید جلیلی بعید بنظر میرسد جبلی بتواند سر حرفش بایستد و پای عادل فردوسی پور را مجدد به شبکه سه بازکند ؛ باید دید در ادامه رویکرد جبلی با انتخاب ها و تغییرات اخیرش درباره روند برنامه سازی چه خواهد بود و آیا اصلا خود فردوسی پور ، با  توجه به تغییرات اخیر ، میل به اجرای برنامه 90 دارد؟

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیباچه:

اخلاق حرفه‌ای در سینما از اهمیت زیادی برخوردار است/ سیمرغ‌ها در جشنواره‌ها باید معنای واقعی پیدا کند

۱۶:۲۸  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
گزارش تصویری دیباچه

شاهکار بچه‌های معلول و ناشنوا در تئاتر شهرزاد

۱۱:۲۶  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با داریوش مؤدبیان

تئاتر تلویزیونی حیثیت تولید تلویزیونی است / من همیشه خود را یک پژوهشگر می‌دانم

۱۷:۰۷  -  ۲۰ شهريور ۱۴۰۱
«دیباچه» در گزارشی بررسی کرد؛

چرا « یاغی » را اثری فاخر و باورپذیر برای معرفی کُشتی نمی‌دانیم؟

۱۷:۲۵  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
روز‌های منتهی به اربعین/ ثانیه‌هایی که ما را به اربعین وصل میکند

حجت الاسلام سرلک در گفتگو با دیباچه: پیاده روی اربعین را از آمیزه‌های سلیقه‌ای خارج کنیم/ طهارت شرط افزایش رزق

۱۶:۵۹  -  ۱۹ شهريور ۱۴۰۱