يکشنبه ۰۶ فروردين ۱۴۰۲  |  Sunday, 26 March 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۱۴۶۲
تاریخ انتشار : ۳۸ : ۱۷ - ۰۳ بهمن ۱۴۰۰
مجید حسین خانی، خواننده در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

مجید حسین خانی می گوید اگر هنرمندی نخواهد آموزش خود را کامل کند نه تنها موفق نمی شود بلکه هنر موسیقی را به بیراهه می برد.
مجید حسین خانی خواننده در گفتگو با خبرنگار موسیقی دیباچه گفت: هم اکنون در تدارک و برنامه ریزی برای انتشار چند اثر موسیقایی جدید هستم که این آثار در مراحل ضبط قرار دارد و به زودی اطلاعات دقیق آن انعکاس می یابد. من سعی کردم این آثار با کارهای قبلی متفاوت باشد و مطمئن هستم مورد توجه مخاطبان قرار می گیرد. همچنین در نظر دارم به زودی در تهران و شهرستانها به صحنه رویم.

اگر هنرمندی آموزش خود را کامل نکند، موسیقی را به بیراهه می برد!
این خواننده در پاسخ به این پرسش که خوانندگان امروزی در چه وضعیتی قرار دارند، تاکید کرد: خوشبختانه در حال حاضر تعدادی از هنرمندان ما به خوبی فعالیت می کنند که مطمئن هستم هر روز که می گذرد بیشتر شاهد پیشرفت آنها باشیم. البته از طرف دیگر بعضی فقط اسم خواننده را یدک می کشند و هیچ سر رشته ای در این زمینه ندارند که این افراد یک مدتی سر زبان ها هستند و بعد از دوره ای کوتاه از خاطره ها محو می شوند.
این هنرمند افزود: به نظر من هر ژانری در موسیقی باید وجود داشته باشد تا مخاطب خودش انتخاب کند فقط مهم این است که بهترین ها در هر ژانری به گوش مخاطب برسد تا موسیقی درست و مناسب گسترش یابد.
وی خاطرنشان کرد: هنرمندان باید توجه داشته باشند که فقط ارائه آثار یا برگزاری کنسرت مهم نیست، بلکه آموزش مهم ترین بخش هنر است یعنی باید هم مخاطب عام و هم مخاطب خاص را با انواع موسیقی آشنا کنیم و به کمک این آموزش ها می توانیم مخاطبان را آگاه کنیم که منظورمان درباره موسیقی خوب چیست.
این خواننده در ادامه بیان کرد: من همیشه به هنرجویانم می گویم از امکاناتی که امروزه در اختیارشان هست استفاده کنند و در حوزه هنر بیشتر پیشرفت کنند. خواننده باید تمرین کند و این تمرین ها باید مداوم باشد تا نتیجه مطلوب داشته باشد. اگر کسی می خواهد خواننده شود باید سختی ها را تحمل کند و به بهترین نحو آموزش ببیند. اگر هنرمندی نخواهد آموزش خود را کامل کند نه تنها موفق نمی شود بلکه هنر موسیقی را به بیراهه می برد.
وی در پایان گفت: هنرمندان رسالت های مهمی بر عهده دارند که مهم ترین آنها این است که هنر خود را به درستی ارائه دهند تا مخاطبان به بهترین نحو با هنر آشنا شوند.


گفتگو از غزاله سعادتی

برچسب ها: مجید حسین خانی
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
یوسف کرمی، در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

برای پس گرفتن قهرمانی جهان باید صبور باشیم/ تکواندو در کشور پاکستان خیلی غریب است

۱۶:۲۴  -  ۰۴ فروردين ۱۴۰۲
فدراسیون فوتبال با چه ملاکی به « قلعه نویی » رضایت داد؟

امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی ایران شد / اختلاف بر سر مدت و مبلغ قرارداد مانع از نشستن سانچز روی نیمکت تیم ملی شد!

۱۲:۱۵  -  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱
با مشخص شدن مجریان ویژه برنامه های سال تحویل شبکه های سیما؛

پروژه حذف احسان علیخانی، علی ضیا و دیگر چهره‌های سرشناس حوزه اجرا در صداوسیما جدی‌تر شد؟

۱۲:۵۱  -  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱
رهبر انقلاب در حاشیه مراسم روز درختکاری مطرح کردند + فیلم

مسئولین مسمومیت دانش‌آموزان را با جدیت دنبال کنند/ این جنایت بزرگی است/عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند

۱۲:۰۱  -  ۱۵ اسفند ۱۴۰۱