سه‌شنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۱  |  Tuesday, 24 May 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۴۵۹
تاریخ انتشار : ۲۵ : ۱۷ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۰

رییس کمیته ملی المپیک از اردوی تیم ملی تیراندازی بازدید کرد و ملی پوشان در این بازدید مشکلات خود مطرح کردند و درخواست حمایت برای اعزام تیم به مسابقات مصر را داشتند. 

به گزارش دیباچه، اردوی تیم ملی تیراندازی در مجموعه آزادی  در حال برگزاری است. رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و پیمان فخری سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی و نصراله سجادی از اردوی تیراندازان بازدید کردند.  

در این اردو تیم ناشنوایان هم بودند که آنها در مورد مشکل اسلحه و حقوق صحبت کردند. همچنین درخواست برگزاری اردوهای بیشتر و تجهیزات بهتر داشتند. 

صالحی امیری در این بازدید خطاب به ناشنوایان گفت: باید به مجموعه ناشنوایان مانند بقیه کمک کنیم. در جلسه ستاد عالی بازی ها تاکید کردم که هر آنچه برای ورزشکاران المپیکی و نفراتی که به  بازی های آسیایی اعزام می شوند، در نظر گرفتیم باید به همان میزان به ناشنوایان پرداخت کنیم و تبعیض قابل قبول نیست. در حال حاضر ما  بودجه فدراسیون ناشنوایان را بیشتر کرده‌ایم و قول دادیم برای اعزام به برزیل هم کمک کنیم. در جلسه ستاد علی تصویب شد، کمیته ای با حضور نمایندگان وزارت ورزش ، کمیته المپیک و پارالمپیک برگزار شود و کمک کنیم تا اعزام در شان ناشنوایان انجام شود. 

او ادامه داد: تمام امکانات آکادمی ملی المپیک رایگان در اختیار ناشنوایان است و ما زبان بچه های ناشنوایان است. ما وظیفه داریم به مشکلات شما رسیدگی کنیم. قبلا کوتاهی کردیم  اما الان قول اخلاقی می دهم که به مشکلات شما رسیدگی کنیم. 

گلنوش سبقت الهی در این بازدید گفت: در اسفند  مسابقات مصر داریم نمی دانم اعزام می شویم یا نه. ما در دوره قبل چهار مدال گرفتیم و اگر بتوانیم تکرار کنیم خیلی خوب است و بهتر از قبل از قهرمانی جهان به مسابقات مصر برویم که حالت رقابت تدارکاتی برایمان دارد.  

صالحی امیری در واکنش به صحبت سبقت الهی تاکید کرد:  من فردا با وزیر قرار دارم و در مورد کمک به اعزام تیم صحبت می کنم و نتیجه را به آقای مبینی اعلام می کنم. من صحبت خواهم کرد که بخشی هزینه را ما تقبل کنیم و نصف دیگر را وزارت ورزش. 

نجمه خدمتی نیز گفت: امیدوارم تکلیف ما زودتر مشخص شود تا برنامه ریزی ها برای فصل مسابقات و بازی های آسیایی بهتر انجام شود. 

الهه احمدی تاکید کرد:  ما نشان دادیم که  مدال آوری در تیراندازی امکان پذیر است و فقط حمایت و نگاه ویژه ای می خواهد. وزیر ما ورزشی است و شرایط ورزشکاران را درک می کند و ما می خواهیم  بیشتر به رشته ما توجه شود. 

یکی از ورزشکاران رده نوجوانان هم نکته جالبی بیان کرد: ما مشکل تعمیر اسلحه ها را داریم و آقای حیدری که کار تعمیر اسلحه ها را انجام می دهد، به دلیل طلبی که از فدراسیون دارد ، اسلحه های ما را تعمیر نمی کند. 

باقری سرمربی تفنگ تصریح کرد: اگر مصر را نتوانیم برویم،  کاپ جهانی بعدی برزیل است که با تردید به آن نگاه می شود و اگر آن را هم نرویم کاپ جهانی بعدی در خرداد است و در این صورت تیراندازان یک سال می شود که به مسابقات نرفته اند. اعزام به مصر کمک بزرگی در راستای نتیجه گرفتن در بازی های آسیایی است.  در مورد فشنگ هم مقداری که داریم فقط برای مسابقات کفایت می کند و فکر نمی کنم به بازی های آسیایی برسد.  

مبینی سرپرست فدراسیون گفت: تیراندازان  بسیار فرهیخته هستند و این را به عنوان یک دوومیدانی کار می گویم.  بچه های تیراندازی یک سر و گردن بالاتر از دوومیدانی کاران هستند و کم توقع. قول می دهم که کمک هزینه تمرینی برای این اردو پرداخت شود. من تلاش کردم در این مدت خوابگاه ها را تجهیز کنم. 

او ادامه داد: در مورد سلاح و مهمات تفاهم نامه ای با وزارت دفاع تنظیم شده که نیاز به پیگیری دارد. اگر عملیاتی شود قول می دهم مشکلات خل است اما بستگی به این دارد که تا مرحله اجرا پیگیری شود. من این قول را می دهم اگر سه مسابقه اعزام شویم و اردوها برقرار باشند و ۵۰ درصد مهمات فراهم شود حداقل چهار مدال در بازی های آسیایی خواهیم داشت. 

صالحی امیری در پایان تصریح کرد: مبلغ ۳۰۰ میلیون به حساب فدراسیون  صبح امروز واریز شد و در آینده نزدیک مبلغی را برای اعزام تیم به مصر کمک  می کنیم. تیراندازی طلای المپیک دارد و باید نگاه و حمایت متفاوت باشد. انشالله تکلیف فدراسیون به زودی مشخص می شود اما این تغییرات نباید در روند کار تیم ملی تداخل ایجاد کند.  هزینه تعمیرات اسلحه ها را هم تقبل کردیم. وزیر هم در اردو حاضر شود کمک ویژه ای خواهد کرد.  

منبع: ایسنا
برچسب ها: ورزش تیراندازی
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با "علی توکل نیا " کارگردان فیلم سینمایی "چندمیگیری گریه کنی۲"

اعتقادی به انتقال پیام به واسطه ساخت آثار نمایشی ندارم / " چند میگیری گریه کنی ۲" کمدی‌تر و شیرین‌تر از فصل اول آن است!

۱۳:۱۹  -  ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
احمد کاوری کارگردان و بازیگر تلویزیون در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

محسن برمهانی، انتخاب شایسته‌ای برای سمت معاونت سیما است / امیدوارم بحران مخاطب رسانه ملی برطرف شود

۱۳:۳۷  -  ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
گفت و گو دیباچه با « مجتبی فلاحی » بازیگر سریال «حکم رشد»

« حکم رشد » بیشترین بازدید را در « تلوبیون» داشته ، این نشان‌ از قصه جذاب و بازی قابل قبول نقش آفرینان دارد!

۱۳:۵۶  -  ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
حجت الاسلام شهاب مرادی در گفت و گو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد

استاد " فاطمی نیا "نسخه دوم کسی نبود

۱۲:۰۱  -  ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱
گفت و گو اختصاصی «دیباچه» با "سعید عمرانی" معاون قضایی دادستان کل کشور

هرموضوعی که عفت عمومی را جریحه دار کند، دادستان با قاطعیت وبدون شکایت شکات به آن ورود خواهد کرد

۱۵:۴۶  -  ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها