شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱  |  Saturday, 02 July 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۴۲۸
تاریخ انتشار : ۱۵ : ۱۳ - ۲۷ دی ۱۴۰۰
رامین صدیقی، مدیر انتشارات هرمس در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

« رامین صدیقی » می گوید، مخاطبان اصلا به حقوق هنرمندان توجه نمی کنند و آثار را به صورت غیر قانونی دانلود می کنند. فرهنگ سازی در این زمینه واقعا مهم است و مخاطبان باید آگاه شوند که این دانلودهای غیرقانونی آسیب های زیادی به هنرمندان می زند.
رامین صدیقی مدیر انتشارات هرمس در گفتگو با خبرنگار موسیقی دیباچه گفت: هم اکنون در تدارک و برنامه ریزی برای انتشار چند اثر موسیقایی هستیم که این آثار به زودی از سوی انتشارات هرمس منتشر و در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

دانلود‌های غیرقانونی آسیب زیادی به هنرمندان زده است / چیزی به اسم نشر موسیقی وجود ندارد

وی در ادامه بیان کرد : متاسفانه وضعیت نشر اصلا خوب نیست یا بهتر است بگوییم اصلا چیزی به اسم نشر موسیقی وجود ندارد. خیلی از هنرمندان از این وضعیت آسیب دیدند. در چند سال اخیر هنرمندان حوزه موسیقی واقعا نمی توانند اثری منتشر کنند، زیرا قانون کپی رایت اصلا رعایت نمی شود در نتیجه انتشار آلبوم مفهومی ندارد.
مدیر انتشارات هرمس در ادامه تاکید کرد: مخاطبان اصلا به حقوق هنرمندان توجه نمی کنند و آثار را به صورت غیر قانونی دانلود می کنند. فرهنگ سازی در این زمینه واقعا مهم است و مخاطبان باید آگاه شوند که این دانلودهای غیرقانونی آسیب های زیادی به هنرمندان می زند. هنرمندانی که برای انتشار یک آلبوم زمان می گذارند و هزینه های زیادی پرداخت می کنند.
وی خاطرنشان کرد: هنرمندان موسیقی همیشه مظلوم واقع شده اند و من از نزدیک شاهد هستم که برای انتشار یک اثر چقدر زحمت می کشند. موضوع مهم دیگر این است که در همه جای دنیا قانون کپی رایت وجود دارد ولی در تمامی این سال ها اصلا توجهی به این موضوع در کشور ما نشده است.
مدیر انتشارات هرمس در پایان گفت: خوشبختانه برگزاری کنسرت ها دوباره آغاز شده است و این راهی برای هنرمندان است که هم به درآمد برسند و هم با مخاطبان خود در ارتباط باشند. این دوری دو ساله خیلی برای هنرمندان موسیقی سخت بود و امیدوارم شرایطی فراهم شود تا همه هنرمندان بتوانند به صحنه روند و این فقط با حمایت مسئولین میسر می شود.


گفتگو از غزاله سعادتی

برچسب ها: رامین صدیقی
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
ابراهیم فروزش کارگردان و فیلمنامه نویس سینما در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

ارگان‌های دولتی ما بودجه کمی در سال برای ساخت یک فیلم بلند دارند / امیدوارم این کارگروه فارابی قدم‌های مثبتی بردارد

۱۷:۰۳  -  ۰۴ تير ۱۴۰۱
گفت و گو دیباچه با جهانگیر کوثری تهیه کننده مطرح سینما

الزامی بودن نگاه سیاسی فیلم‌ها برای قبولی در جشنواره های خارجی را قبول ندارم ؛ آیا رنگ خدا سیاسی بود؟

۱۳:۱۸  -  ۰۲ تير ۱۴۰۱
غلامرضا مازندرانی، سرمربی تیم ملی کبدی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

هر اردوی تیم‌ملی برای فدراسیون ۱۵۰ میلیون آب می‌خورد/ برای حضور در لیگ جهانی سهمیه بیشتری را تقاضا خواهیم کرد

۱۱:۵۴  -  ۰۲ تير ۱۴۰۱
مدیر سینما سپیده، تهیه‌کننده فیلم تقاطع و یک منتقد سینما در گفت و گو با دیباچه مطرح کردند؛

طرح شناور بلیط سینما ، گیشه را پرُ رونق می‌کند/ حوزه هنری با اموال بیت‌المال فیلم خوب بسازد/ این طرح در نقش مُسَکِن عمل می‌کند

۱۶:۳۶  -  ۰۶ تير ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار