چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱  |  Wednesday, 28 September 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۴۲۸
تاریخ انتشار : ۱۵ : ۱۳ - ۲۷ دی ۱۴۰۰
رامین صدیقی، مدیر انتشارات هرمس در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

« رامین صدیقی » می گوید، مخاطبان اصلا به حقوق هنرمندان توجه نمی کنند و آثار را به صورت غیر قانونی دانلود می کنند. فرهنگ سازی در این زمینه واقعا مهم است و مخاطبان باید آگاه شوند که این دانلودهای غیرقانونی آسیب های زیادی به هنرمندان می زند.
رامین صدیقی مدیر انتشارات هرمس در گفتگو با خبرنگار موسیقی دیباچه گفت: هم اکنون در تدارک و برنامه ریزی برای انتشار چند اثر موسیقایی هستیم که این آثار به زودی از سوی انتشارات هرمس منتشر و در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

دانلود‌های غیرقانونی آسیب زیادی به هنرمندان زده است / چیزی به اسم نشر موسیقی وجود ندارد

وی در ادامه بیان کرد : متاسفانه وضعیت نشر اصلا خوب نیست یا بهتر است بگوییم اصلا چیزی به اسم نشر موسیقی وجود ندارد. خیلی از هنرمندان از این وضعیت آسیب دیدند. در چند سال اخیر هنرمندان حوزه موسیقی واقعا نمی توانند اثری منتشر کنند، زیرا قانون کپی رایت اصلا رعایت نمی شود در نتیجه انتشار آلبوم مفهومی ندارد.
مدیر انتشارات هرمس در ادامه تاکید کرد: مخاطبان اصلا به حقوق هنرمندان توجه نمی کنند و آثار را به صورت غیر قانونی دانلود می کنند. فرهنگ سازی در این زمینه واقعا مهم است و مخاطبان باید آگاه شوند که این دانلودهای غیرقانونی آسیب های زیادی به هنرمندان می زند. هنرمندانی که برای انتشار یک آلبوم زمان می گذارند و هزینه های زیادی پرداخت می کنند.
وی خاطرنشان کرد: هنرمندان موسیقی همیشه مظلوم واقع شده اند و من از نزدیک شاهد هستم که برای انتشار یک اثر چقدر زحمت می کشند. موضوع مهم دیگر این است که در همه جای دنیا قانون کپی رایت وجود دارد ولی در تمامی این سال ها اصلا توجهی به این موضوع در کشور ما نشده است.
مدیر انتشارات هرمس در پایان گفت: خوشبختانه برگزاری کنسرت ها دوباره آغاز شده است و این راهی برای هنرمندان است که هم به درآمد برسند و هم با مخاطبان خود در ارتباط باشند. این دوری دو ساله خیلی برای هنرمندان موسیقی سخت بود و امیدوارم شرایطی فراهم شود تا همه هنرمندان بتوانند به صحنه روند و این فقط با حمایت مسئولین میسر می شود.


گفتگو از غزاله سعادتی

برچسب ها: رامین صدیقی
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیباچه:

اخلاق حرفه‌ای در سینما از اهمیت زیادی برخوردار است/ سیمرغ‌ها در جشنواره‌ها باید معنای واقعی پیدا کند

۱۶:۲۸  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
گزارش تصویری دیباچه

شاهکار بچه‌های معلول و ناشنوا در تئاتر شهرزاد

۱۱:۲۶  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با داریوش مؤدبیان

تئاتر تلویزیونی حیثیت تولید تلویزیونی است / من همیشه خود را یک پژوهشگر می‌دانم

۱۷:۰۷  -  ۲۰ شهريور ۱۴۰۱
«دیباچه» در گزارشی بررسی کرد؛

چرا « یاغی » را اثری فاخر و باورپذیر برای معرفی کُشتی نمی‌دانیم؟

۱۷:۲۵  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
روز‌های منتهی به اربعین/ ثانیه‌هایی که ما را به اربعین وصل میکند

حجت الاسلام سرلک در گفتگو با دیباچه: پیاده روی اربعین را از آمیزه‌های سلیقه‌ای خارج کنیم/ طهارت شرط افزایش رزق

۱۶:۵۹  -  ۱۹ شهريور ۱۴۰۱