دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲  |  Monday, 11 December 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۱۴۲۶
تاریخ انتشار : ۰۰ : ۱۸ - ۲۶ دی ۱۴۰۰

در جلسه امروز عزیزی خادم و اسکوچبچ آخرین شرایط تیم ملی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش دیباچه ، جلسه شهاب‌ عزیزی خادم و دراگان اسکوچیچ که قرار بود روز گذشته برگزار شود، به دلیل وقت دندانپزشکی سرمربی تیم ملی به امروز موکول و در نهایت به مدت دو ساعت برگزار شد. در این جلسه آخرین شرایط تیم ملی و اقدامات مورد نیاز برای دو بازی پیش‌رو مقابل عراق و امارات مورد بررسی قرار گرفت.

اخبار کوتاه ورزشی / خروجی جلسه امروز رئیس فدراسیون فوتبال با اسکوچبچ چه بود ؟

در اواخر جلسه نیز حامد مومنی، سرپرست دپارتمان تیم‌های ملی و مجتبی خورشیدی، سرپرست تیم ملی فوتبال کشورمان در جلسه حاضر شدند.

تیم ملی فوتبال کشورمان روز هفتم بهمن در ورزشگاه ازادی به مصاف عراق می رود.

نوش دارو پس از مرگ سهراب!

کمیته انضباطی فدراسیون کشتی قصد دارد جلسه ای را با حضور کشتی‌گیران و مربیان متخلف در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور تشکیل دهد.

 رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی کشور به عنوان مرحله نخست رقابت‌های انتخابی تیم ملی، با حاشیه‌ها و حوادث تلخی همراه بود.

رقابت‌های فینال اوزان ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم این رقابت‌ها با درگیری و بی‌نظمی در سالن رقابت‌ها همراه بود، تا جایی که منجر به برخورد شدید ماموران نیروی انتظامی با سید مهدی هاشمی آزادکار سنگین وزن ایران شد.

پس از مبارزه وزن ۹۲ کیلوگرم نیز مربی احمد بذری نسبت به اتفاقات رخ داده اعتراض داشت و پیروزی را حق بذری می دانست.

با توجه به اتفاقات رخ داده، کمیته انضباطی فدراسیون کشتی قصد دارد از کشتی‌گیران و مربیانی که در این اتفاقات نقش داشتند برای حضور در جلسه این کمیته دعوت کند.احتمال محرومیت و تذکر کتبی برای کشتی گیران و مربیانی که تخلفشان اثبات شود، وجود دارد. اما سوال اینجاست که چرا کمیته انضباطی فدراسیون کشتی انقدر دیر به این ماجرای مهم پرداخته است ؟

خبر تلخ برای جامعه ورزش کشور ؛ محمدرضا یزدانی‌خرم  درگذشت

 محمدرضا یزدانی خرم پیشکسوت و مدیر باسابقه ورزش ایران ساعت ۳ بامداد یک‌شنبه ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۰ در سن ۷۵ سالگی در منزلش، دار فانی را وادع گفت.

محمدرضا یزدانی خرم، مدیر و سیاستمدار ایرانی متولد اول آبان ۱۳۲۵ بود و از سال ۱۳۶۸تا مرداد سال ۱۳۸۵ رئیس فدراسیون والیبال و از سال ۱۳۸۵ تا سال ۱۳۹۰ نیز ریاست فدراسیون کشتی ایران را بر عهده داشت.

اخبار کوتاه ورزشی / خروجی جلسه امروز رئیس فدراسیون فوتبال با اسکوچبچ چه بود ؟

او هم‌چنین مدتی نیز رئیس شرکت دخانیات ایران و شرکت پارس خودرو بود.

یزدانی خرم در دوران سکانداری فدراسیون والیبال را بر عهده داشت با برگزاری لیگ‌های منظم، آوردن مربیان خارجی برای تیم ملی جوانان و نوجوانان و گرفتن بودجه و تجهیزات برای فدراسیون والیبال توانست پیشرفت رادیکالی اما پایه‌ای را برای والیبال ایران ایجاد کند.

در دوره ریاست او، فدراسیون والیبال در سال‌های ۱۳۷۸ و ۱۳۷۹ و ۱۳۸۱ به عنوان بهترین فدراسیون ورزشی ایران انتخاب شد.

یزدانی خرم در سال ۱۳۸۳ موفق به دریافت نشان لیاقت و مدیریت از محمد خاتمی، رئیس‌جمهور وقت ایران شد. او مورد وثوق همه طیف‌های سیاسی بود و سال‌های اخیر رییس کارگروه ورزش حزب موتلفه بود.

 زمان و مکان تشییع، تدفین و ترحیم محمدرضا یزدانی‌خرم، رییس پیشین فدراسیون‌های والیبال و کشتی از سوی خانواده آن فقید سعید اعلام شد.

براین اساس مراسم تشییع آن مرحوم از ساعت ۱۰ صبح دوشنبه ۲۷ دی‌ماه در سالن فدراسیون والیبال به آدرس، مجموعه ورزشی آزادی، در پنج سالن برگزار می‌شود و پیکر آن فقید در قطعه ۱۰۳ بهشت زهرا (س) به خاک سپرده خواهد شد.

هم‌چنین مراسم ترحیم محمدرضا یزدانی‌خرم نیز چهارشنبه ۲۹ دی‌ماه از ساعت ۱۵ تا ۱۶.۳۰ در مسجد باب الحوائج واقع در انتهای اشرفی اصفهانی، خیابان اقبالپور بر پا خواهد شد.

پایگاه خبری دیباچه  درگذشت این پیشکسوت و مدیر ورزشی را به خانواده آن بزرگوار و جامعه ورزش کشور تسلیت می‌گوید.

واکنش رئیس جمهور صربستان به ماجرای دیپورت شدن نواک جوکوویچ از استرالیا چه بود؟

 به نقل از استار، پس از اعتراض نواک جوکوویچ به دیپورت شدنش از استرالیا بخاطر نزدن واکسن، دادگاه استرالیا این رای را تایید کرد و به این ترتیب جوکوویچ باید این کشور را ترک کند و نمی تواند در رقابت های تنیس اوپن استرالیا شرکت کند. 

الکساندر ووچیچ، رئیس جمهور صربستان گفت که پس از تصمیم دادگاه استرالیا مبنی بر اخراج این تنیسور، با نواک جوکوویچ صحبت کرده است. ووچیچ به خبرنگاران گفت: من با جوکوویچ صحبت کردم و به او گفتم که بیش از این نمی توانیم منتظر دیدن او باشیم. من به او گفتم که او همیشه در صربستان مورد استقبال ما است.

اخبار کوتاه ورزشی / خروجی جلسه امروز رئیس فدراسیون فوتبال با اسکوچبچ چه بود ؟

 وزیر مهاجرت استرالیا، ویزای نواک جوکوویچ صربستانی را لغو کرد و این بازیکن با اخراج از این کشور روبرو شد. تنیس‌باز شماره یک مردان جهان قرار بود تا در مسابقات اوپن استرالیا که از روز دوشنبه آغاز می‌شود، بازی کند. مقامات دولت فدرال استرالیا پس از پذیرش اعتراض نواک جوکوویچ در دستگاه قضایی این کشور و رای دادگاه ملبورن در مخالفت با لغو ویزای تنیسور صرب، هم‌چنان بر قوانین کشوری مبنی بر اخراج اتباع خارجی واکسینه نشده یا فاقد مدارک لازم بهداشتی تاکید دارند.

تصمیم جدید باشگاه پرسپولیس برای جذب بازیکن

باشگاه پرسپولیس پولی برای دریافت رضایتنامه لژیونرهای فوتبال ایران پرداخت نمی‌کند

 رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس از یحیی گل محمدی خواسته تا لیست خرید خود برای نقل و انتقالات زمستانی را به طور رسمی اعلام کند تا اقدام به مذاکره با آنها شود.

همین امر باعث ایجاد حاشیه‌هایی درباره بازگشت بازیکنان قدیمی پرسپولیس نظیر رامین رضائیان، علی علیپور و علیرضا بیرانوند شده است.

اخبار کوتاه ورزشی / خروجی جلسه امروز رئیس فدراسیون فوتبال با اسکوچبچ چه بود ؟

این در حالی است که منابع مالی پرسپولیس برای جذب این بازیکنان که با باشگاه‌های خود قرارداد دارند محدود است و درویش نمی‌خواهد بابت دریافت رضایت‌نامه آنها پولی خرج کند. سیاست مدیرعامل باشگاه پرسپولیس برای تأمین منابع مالی در نقل و انتقالات زمستانی بر پایه ریال است و با جیب خالی این باشگاه تمایلی برای قرض گرفتن منابع مالی ارزی ندارد.

از این رو در صورت حضور این بازیکنان در لیست خرید پرسپولیس خود آنها باید  رضایت‌نامه‌شان را دریافت کنند در غیر این صورت شانسی برای بازگشت به جمع سرخپوشان پایتخت نخواهند داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
پایان رافت پیشکسوت سرخ ها درباره مصاف حساس امروز پرسپولیس و الدحیل به دیباچه گفت

پرسپولیس باید خیلی خوش شانس باشد!

۱۷:۲۹  -  ۱۴ آذر ۱۴۰۲
داستان‌های تکراری درباره انتقال مهدی طارمی به تیم‌های بزرگ؛

کسی ۳۱ ساله‌ها را نمی‌خواهد!

۱۸:۲۶  -  ۱۲ آذر ۱۴۰۲
مسعود تکاور کارگردان سینما در گفت وگو با «دیباچه» مطرح کرد ؛

مسائل جناحی و جریانی وارد سینما شده است | دولتمردان ما صنعت سینما را جدی نگرفته اند | معتقدم یک هنرمند باید سیاسی باشد!

۱۵:۱۴  -  ۱۲ آذر ۱۴۰۲
یک موزیسین ایرانی مطرح کرد؛

دانشگاه های موسیقی از اساتید حرفه ای خالی شده اند!

۱۷:۴۱  -  ۰۷ آذر ۱۴۰۲
دونده تیم ملی دو و میدانی نابینایان و کم بینایان کشور در گفتگو با دیباچه:

ورزشکاران پارالمپیک باید بیشتر مورد حمایت قرار گیرند/سطح مسابقات پاراآسیایی بسیار فراتر از دوره قبل بود

۱۷:۳۱  -  ۰۷ آذر ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار