دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱  |  Monday, 04 July 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۴۱۲
تاریخ انتشار : ۴۷ : ۱۳ - ۲۵ دی ۱۴۰۰

افسانه صدیقی : نام گل زن دوم جهان وحید شمسایی ستاره فوتسال جهان در جلسه هیات‌ رئیسه فدراسیون فوتبال مطرح شد و بالاخره با رأی اعضا، شمسایی نام آورترین بازیکن فوتسال ایران به عنوان سرمربی جدید تیم ملی معرفی شد.به همین بهانه خبرنگار دیباچه با ستاره پرفروغ و دومین گلزن تاریخ فوتسال جهان وحید شمسایی، سرمربی جدید تیم ملی به گفتگو نشست که در ادامه می خوانید : 

-  برنامه شما برای فوتسال ایران چیست؟

بنده فکر می کنم در سخت ترین شرایط ممکن سکانِ تیم ملی ایران را به عهده گرفتم، بخاطر اینکه باید یک تغییر اصولی در نسل فوتسال ایران بدهیم؛ هر چند اعتراف می کنم این تیم هم اینک جزو بهترین ها هستند ولی نیاز به یک برنامه مدون و زمان کافی داریم و پای جوانان باید بایستیم و  همچنین زمان زیادی را باید صرف آنها بکنیم، یک بار این اتفاق افتاد البته این کار را من نکردم آن موقع بازیکن بودم و سال 2005 این اتفاق افتاد و یکی دو سال هم پسرفت داشتیم، ولی سال 2016 نتیجه آن برنامه دراز مدت را گرفتیم و عنوان سومی دنیا را کسب کردیم.

سکان تیم ملی را در سخت‌ترین شرایط ممکن به عهده گرفتم / اصلا در جریان برکناری آقای ناظم الشریعه نبودم / شناسنامه لیگ، نشان از پیری بازیکنان فوتسال دارد

 در حقیقت بیشتر بچه های تیم ملی از سال 2011 تا 2021 در کنار هم و همیشه با هم بودند و سن بازیکنان هم بالا رفته است ،البته زحمات بسیار زیادی هم برای تیم ملی کشیده اند، ولی ما الان نیاز به برنامه  داریم و باید مسیر طولانی مدت و درستی داشته و پای عواقب این موضوع هم باید باشیم و به اصطلاح باید بسوزیم تا ساخته شویم حالا ممکن است ضررهایی هم به ما برسد ولی این کار سبب خوشحالی طرفداران فوتسال در آینده خواهد شد و برای من این موضوع خیلی مهم هست.

-آقای ناظم الشریعه در جایی گفته اند من در جریان برکناریم نبودم، ولی خوشحال هستم که تیم ملی به فردی کاردان و از بدنه فوتسال سپرده شده است.

من اصلا در جریان برکناری آقای ناظم الشریعه نبودم، ولی فدارسیون با من رایزنی داشت و جلسات مختلفی داشته و با ریاست محترم فدراسیون و اعضای محترم و کمیته ها گفتگو داشتیم ولی کلا در جریان اینکه به آقای ناظم الشریعه گفته نشده و برکنار شدند نبودم.

-آیا شما برای تغییرات در تیم بزرگسالان رنج سنی خاصی مد نظرتان هست؟

ما سه رده سنی در تیم‌های ملی تشکیل خواهیم داد: زیر ۱۹، ۱۹ تا ۲۳ و بزرگسالان؛

متاسفانه در لیگ فوتسالمان بازیکنان، سن بالایی دارند و حتی آقای ناظم الشریعه هم خواستار پوست اندازی در این حیطه بودند و من حتما این کار را انجام خواهم داد و پای یک سری جوانانمان خواهم ایستاد و دنبال بازیکنان ۱۹ تا ۲۳ ساله باید بگردیم و از رده‌های پایه دنبال این موضوع خواهیم رفت؛ مثلا جوانانی که شاگرد خود من هم بودند مثل آقای سعید عباسی ۲۹ سالش است که در واقع سن جوانی نیست و ما به این اشخاص می‌گوییم جوان! برای همین موضوع مدیریت سختی باید انجام بدهم و شیب این موضوع کُند است و میخواهم با شیب تندتر و سریع تری این کار را انجام بدهم، برای همین می‌گویم برگزیده شدن بنده به عنوان سرمربی در این برهه سختی کار خودش را دارد، لیگ و شناسنامه لیگ نشان از پیری بازیکنان در این رشته را نشان می‌دهد و دوران مشکلی را در پیش رو داریم، ولی من پای کار و طرحم خواهم ایستاد و می‌جنگم تا به پیروزی برسم.
 
سکان تیم ملی را در سخت‌ترین شرایط ممکن به عهده گرفتم / اصلا در جریان برکناری آقای ناظم الشریعه نبودم / شناسنامه لیگ، نشان از پیری بازیکنان فوتسال دارد

- نزدیکترین مسابقات پیش روی شما چه مسابقاتی است و اینکه جام فجر در برنامه های شما وجود دارد؟ همچنین بفرمایید مسابقات لیگ چه زمانی به اتمام خواهد رسید.

با تقویم ای اف سی و فیفا دی جلو خواهیم رفت و نزدیکترین مسابقاتی که در دسترس بوده،مقدماتی مسابقات جام ملت های آسیاست که در قرقیزستان و فروردین ماه 1401 برگزار خواهد شد. مسابقات لیگ هم تا 13 اسفند ماه به پایان خواهد رسید و امیدوارم در مسابقات انتخابی جام ملت های آسیا به پیروزی برسیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
غفلت بزرگ در حوزه نمایشنامه نویسی

چرا بیشتر نمایش‌های روی صحنه، برگرفته از نمایشنامه‌های خارجی است؟

۱۳:۰۱  -  ۰۸ تير ۱۴۰۱
احمد شفیعی، تهیه کننده سریال « آقای قاضی » در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

این اولین ژانر درام قضایی در قالب یک سریال است / بهزاد خلج در نقش یک قاضی واقعی ظاهر شد / فصل دوم سریال آقای قاضی بزودی ساخته می‌شود

۱۷:۰۸  -  ۰۶ تير ۱۴۰۱
ابراهیم فروزش کارگردان و فیلمنامه نویس سینما در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

ارگان‌های دولتی ما بودجه کمی در سال برای ساخت یک فیلم بلند دارند / امیدوارم این کارگروه فارابی قدم‌های مثبتی بردارد

۱۷:۰۳  -  ۰۴ تير ۱۴۰۱
گفت و گو دیباچه با جهانگیر کوثری تهیه کننده مطرح سینما

الزامی بودن نگاه سیاسی فیلم‌ها برای قبولی در جشنواره های خارجی را قبول ندارم ؛ آیا رنگ خدا سیاسی بود؟

۱۳:۱۸  -  ۰۲ تير ۱۴۰۱
غلامرضا مازندرانی، سرمربی تیم ملی کبدی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

هر اردوی تیم‌ملی برای فدراسیون ۱۵۰ میلیون آب می‌خورد/ برای حضور در لیگ جهانی سهمیه بیشتری را تقاضا خواهیم کرد

۱۱:۵۴  -  ۰۲ تير ۱۴۰۱
مدیر سینما سپیده، تهیه‌کننده فیلم تقاطع و یک منتقد سینما در گفت و گو با دیباچه مطرح کردند؛

طرح شناور بلیط سینما ، گیشه را پرُ رونق می‌کند/ حوزه هنری با اموال بیت‌المال فیلم خوب بسازد/ این طرح در نقش مُسَکِن عمل می‌کند

۱۶:۳۶  -  ۰۶ تير ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار