يکشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۰  |  Sunday, 23 January 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۲۴۶
تاریخ انتشار : ۴۹ : ۱۷ - ۱۷ آذر ۱۴۰۰

« بیژن بیژنی »  می گوید باید اجازه انتشار به موسیقی هایی داده شود که حرفی برای گفتن دارند و گوش مخاطبان را به شنیدن موسیقی درست عادت دهند. همچنین از هنرمندان خوب حمایت کنند تا بتوانند فعالیت کنند و آثار خود را منتشر کنند.


با این خواننده گفتگویی انجام دادیم که از نظرتان می گذرد:


مشغول چه فعالیتی هستید؟


هم اکنون در تدارک و برنامه ریزی برای انتشار چند اثر جدید هستم که این آثار با کارهای قبلی من متفاوت است و قرار است این آثار هم به صورت تک ترک و هم به صورت آلبوم منتشر و در دسترس علاقه مندان قرار گیرد. همچنین قرار است نمایشگاهی از آثار خوشنویسی که در دوران کرونا انجام دادم برگزار کنم که به زودی اطلاعات دقیق آن انعکاس می یابد.


به نظر شما مهم ترین مشکلات خوانندگان امروزی چیست؟


یکی از مهم ترین مشکلات خوانندگان این است که هنرمندانی که خوب فعالیت می کنند متاسفانه به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی نمی توانند آثار خود را منتشر کنند. همچنین تعدادی از افرادی که فقط اسم خواننده را یدک می کشند با ارائه آثار نامناسب گوش مخاطب را به شنیدن آثار نامطلوب با محتوای نامناسب عادت داده اند و این کار را برای خوانندگانی که درست فعالیت می کنند سخت کرده است.

گوش مخاطبان را به شنیدن موسیقی درست عادت دهیم/ موسیقی در مدارس تدریس شود


چطور می توان جلوی این مشکلات را گرفت؟


به نظر من باید نظارت کافی بر فعالیت هنرمندان وجود داشته باشد. فرهنگ سازی در این حوزه حرف اول را می زند یعنی اجازه انتشار موسیقی هایی داده شود که حرفی برای گفتن دارند و گوش مخاطبان را به شنیدن موسیقی درست عادت دهند. همچنین از هنرمندان خوب حمایت کنند تا بتوانند فعالیت کنند و آثار خود را منتشر کنند.


به عنوان یک خواننده آینده موسیقی را چطور ارزیابی می کنید؟


اگر موسیقی های درست بیشتر ارائه شود و از هنرمندان جوان حمایت کنند آینده بهتری در انتظار موسیقی خواهد بود. خوشبختانه ما هنرمندانی داریم که دغدغه فرهنگ و هنر را دارند و می توانند این هنر ارزشمند را زنده نگه دارند. موسیقی باید مانند هنرهای دیگر مورد توجه قرار گیرد و باید از همان کودکی موسیقی را به کودکان و در مدارس یاد دهیم تا آیندگان خوبی برای این هنر تربیت کرده باشیم.


گفتگو از غزاله سعادتی

برچسب ها: بیژن بیژنی
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با مجری « اعجوبه ها » و « سلام صبح بخیر »

‌نمی‌توانم روی پیشنهاد دیگری برای اجرا فکر کنم!

۱۰:۲۰  -  ۳۰ دی ۱۴۰۰
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان به دیباچه گفت

شرکت « نفــت » سالن پر ظرفیتش را برای اجرای کنــسرت موسـیقی به « ارشاد » اجاره نمی‌دهد / در سوسنگرد سالن‌ها را پس دادند!

۱۶:۳۱  -  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
تشکیل «کارگروه مشترک» بین سازمان سینمایی و سازمان صدا و سیما

«پیمان جبلی» برخلاف مدیران قبلی صدا و سیما، روی خوش به سینما نشان می‌دهد؟

۱۳:۰۵  -  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
شروع متفاوت جشنواره چهلم با اجرای پژمان بازغی

همه آنچه در مراسم قرعه کشی اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر گذشت

۰۲:۳۹  -  ۲۹ دی ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها