سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰  |  Tuesday, 18 January 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۲۳۹
تاریخ انتشار : ۱۱ : ۱۹ - ۱۶ آذر ۱۴۰۰

« شاهین فرهت » می گوید هنرمند در هر حوزه ای فقط نیاز دارد شرایطی فراهم شود تا با آسودگی فعالیت کند. هنرمندی که در شرایط سخت باشد نمی تواند اثر ماندگار خلق کند.


با این آهنگساز گفتگویی انجام دادیم که از نظرتان می گذرد:


مشغول چه فعالیتی هستید؟


مشغول نوشتن چند اثر موسیقایی هستم که پس از اتمام، قصد دارم این آثار را با ارکستر سمفونیک اجرا کنم. همچنین یک سمفونی آماده انتشار دارم که تمامی کارهای آن انجام شده است و به زودی ضبط این اثر را به همراه ارکستر سمفونیک صدا و سیما شروع می کنیم و قرار است این اثر هم در ایران و هم در خارج از کشور منتشر شود.

هنرمند در شرایط سخت نمی‌تواند اثر ماندگار خلق کند/ باید بودجه مناسبی به فرهنگ و هنر اختصاص یابد

وضعیت آهنگسازی را چطور ارزیابی می کنید؟


به نظر من ما آهنگسازان خوبی داریم که آثار آنها در سطح بین المللی اجرا می شود ولی متاسفانه در کشور خودمان شناخته شده نیستند، زیرا این هنرمندان معرفی نشده اند و آثارشان به گوش مخاطبان نرسیده است. در بیشتر مواقع هنرجویان آهنگسازان برجسته خارجی را می شناسند ولی آگاهی درستی از آثار آهنگسازان مهم ایرانی ندارند.


چه پیشنهادی برای معرفی آهنگسازان ایرانی دارید؟


به نظر من صدا و سیما باید هنرمندان را معرفی کند و اساتید دغدغه این را داشته باشند که به هنرجویان آهنگسازان ایرانی را نیز معرفی کنند. همچنین ارکسترها کنسرت هایی را برگزار کنند و آثار این آهنگسازان را اجرا کنند تا مخاطب با آثار آنها آشنا شوند و ارتباط برقرار کنند.


به عنوان یک آهنگساز چه انتظاراتی از مسئولین دارید؟


هنرمند در هر حوزه ای فقط نیاز دارد شرایطی فراهم شود تا با آسودگی فعالیت کنند. هنرمندی که در شرایط سخت باشد، نمی تواند اثر ماندگار خلق کند. من همیشه گفتم که هنرمندانِ جوان در شرایط امروزی اگر حمایت نشوند نمی توانند فعالیت کنند و چون فرهنگ و هنر برای هر جامعه ای لازم است پس باید بودجه مناسبی را برای این بخش در نظر بگیرند.


گفتگو از غزاله سعادتی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو «دیباچه» با رئیس مرکز پویانمایی صبا

پخش بی رویه انیمیشن‌های خارجی در پلتفرم‌ها، مانع رشد و توسعه انیمیشن داخلی است

۱۱:۲۴  -  ۲۷ دی ۱۴۰۰
گفتگو دیباچه با آقای دوبلور و آقای مجری- بازیگر درباره برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران

شروین قطعه‌ای: از نمایشگاه مجازی کتاب استقبال چندانی نخواهم کرد / کیوان ساکت‌اف: برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب به محیط زیست کمک می‌کند

۱۶:۵۹  -  ۲۲ دی ۱۴۰۰
تهیه کننده و کارگردان مجموعه پویانمایی "چیا" به دیباچه گفت

فیلمنامه و قصه جذاب، تضمین کننده موفقیت انیمیشن‌ها در بازار نابرابر تولیدات داخلی و خارجی است

۱۵:۳۶  -  ۲۱ دی ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها