سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰  |  Tuesday, 18 January 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۲۳۰
تاریخ انتشار : ۵۸ : ۱۵ - ۱۵ آذر ۱۴۰۰

« مجتبی بهرامی »  می گوید تفاوت خواننده توانا با دیگر خواننده ها این است که این افراد حتی زمانیکه به مرحله استادی هم می رسند باز تمرین می کنند پس باید تا می توانند تمرین کنند و این تمرین باید مداوم باشد تا نتیجه مثبت و خوبی داشته باشد.


با این خواننده گفتگویی انجام دادیم که از نظرتان می گذرد:


مشغول چه فعالیتی هستید؟


در این روزها مشغول تدریس آواز هستم و قرار است به زودی در تهران و شهرهای دیگر به صحنه رویم که در نظر داریم در این کنسرت ها قطعات جدید برای مخاطبان اجرا کنیم. همچنین این کنسرت ها شامل دو بخش فارسی و کردی می شود و در این دو سال یک سری قطعات کردی ساختیم که در این کنسرت ها این قطعات برای مخاطبان اجرا می شود.


وضعیت هنرجویان آواز را چطور ارزیابی می کنید؟


خوشبختانه هنرجویان آواز در وضعیت خوبی قرار دارند و با همکاری اساتید خود توانسته اند پیشرفت کنند. در آواز هنرجو باید با آگاهی وارد این حوزه شود زیرا تدریسِ این حوزه واقعا سخت و پیچیده است و هنرجو باید بداند راهی طولانی پیش رو دارد. به نظر من بسیاری از اساتید به روز شده اند و متناسب با نیاز هر هنرجو آواز را درس می دهند. آواز ایرانی اگر درست آموزش داده شود هنرجو می تواند به بهترین شکل ممکن آن را ارائه دهد.
به نظر شما خوانندگان امروزی در حوزه آواز ایرانی چقدر موفق هستند؟

قطعات جدیدی را به زودی در کنسرت‌های پیش رو برای مخاطبان اجرا می‌کنم / توصیه پیشکسوت عرصه موسیقی به هنرجویان آواز!


سالیان سال است که آواز ایرانی مخاطبان خاص خودش را دارد و خواننده آواز ایرانی باید به بالاترین درجه پیشرفت برسد تا حرفی برای گفتن داشته باشد. خواننده آواز ایرانی تا زمانیکه آموزش خود را تکمیل نکند نمی تواند حق مطلب را ادا کند پس خواننده در درجه اول باید صبور باشد و مرحله به مرحله پیش رود.


حرف پایانی...


من به عنوان کسی که سال ها تدریس کرده ام به هنرجویان آواز می گویم که هر چقدر زمان بگذارند نتیجه آن را در پایان کار می بینند. تفاوت خواننده توانا با دیگر خواننده ها این است که این افراد حتی زمانیکه به مرحله استادی هم می رسند باز تمرین می کنند پس باید تا می توانند تمرین کنند و این تمرین باید مداوم باشد تا نتیجه مثبت و خوبی داشته باشد.


گفتگو از غزاله سعادتی

برچسب ها: مجتبی بهرامی
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو «دیباچه» با رئیس مرکز پویانمایی صبا

پخش بی رویه انیمیشن‌های خارجی در پلتفرم‌ها، مانع رشد و توسعه انیمیشن داخلی است

۱۱:۲۴  -  ۲۷ دی ۱۴۰۰
گفتگو دیباچه با آقای دوبلور و آقای مجری- بازیگر درباره برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران

شروین قطعه‌ای: از نمایشگاه مجازی کتاب استقبال چندانی نخواهم کرد / کیوان ساکت‌اف: برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب به محیط زیست کمک می‌کند

۱۶:۵۹  -  ۲۲ دی ۱۴۰۰
تهیه کننده و کارگردان مجموعه پویانمایی "چیا" به دیباچه گفت

فیلمنامه و قصه جذاب، تضمین کننده موفقیت انیمیشن‌ها در بازار نابرابر تولیدات داخلی و خارجی است

۱۵:۳۶  -  ۲۱ دی ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها