سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰  |  Tuesday, 18 January 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۲۲۵
تاریخ انتشار : ۲۹ : ۱۶ - ۱۴ آذر ۱۴۰۰

کیوان ساکت می گوید انتشار آلبوم برگشت مالی ندارد و به همین دلیل تهیه کنندگان موسیقی ترجیح می دهند در حوزه ای سرمایه گذاری کنند تا هزینه ها سوخت نشود.


خبرنگار دیباچه با این نوازنده تار و سه تار گفتگویی انجام داده که در ادامه می خوانید:


مشغول چه فعالیتی هستید؟


هم اکنون در تدارک و برنامه ریزی برای انتشار چند اثر جدید هستم که تمامی کارهای این آثار تمام شده است و در مراحل نهایی قرار دارند. همچنین مجوزهای لازم برای انتشار این آثار اخذ شده است. خوشبختانه قرار است کنسرت ها دوباره برگزار شوند که در نظر داریم همزمان با برگزاری کنسرت ها به صحنه رویم که این کنسرت ها قرار است در تهران و شهرهای دیگر برگزار شود.


وضعیت انتشار آثار موسیقی را چطور ارزیابی می کنید؟


به طور کلی انتشار آثار موسیقی بسیار سخت شده است زیرا قانون کپی رایت رعایت نمی شود و زمانیکه اثری را منتشر می کنیم ،سایت های مختلف به سرعت آن اثر را برای دانلود می گذارند. انتشار آلبوم خیلی هزینه بر است و یک هنرمند برای انتشار هزینه های زیادی می گذارد ولی بعد از طی کردن پروسه طولانی چون قانون کپی رایت نداریم ،بدون در نظر گرفتن حقوق هنرمند اثر را دانلود می کنند و واقعا جای سوال است که چرا در تمامی این سالها فکری برای این موضوع نشده است.

هیچ تهیه کننده ای از انتشار آلبوم حمایت نمی کند/|جای سواله که چرا در تمامی این سالها فکری برای قانون کپی رایت در ایران نشده است !

الان تهیه کننده ای از انتشار آلبوم حمایت می کند؟


به هیچ وجه هیچ تهیه کننده ای حمایت نمی کند، زیرا انتشار آلبوم برگشت مالی ندارد و به همین دلیل تهیه کنندگان موسیقی ترجیح می دهند در حوزه ای سرمایه گذاری کنند تا هزینه ها سوخت نشود. متاسفانه مردم هم اصلا در این موضوع از هنرمندان حمایت نمی کنند و فقط به دنبال آثاری هستند که مجانی آن را دانلود کنند.


به نظر شما برای بهبود وضعیت موسیقی چه کارها و اقداماتی باید انجام شود؟


به نظر من باید نشست های تخصصی با حضور هنرمندان و مسئولین برگزار شود که در این نشست ها درباره مشکلات موسیقی صحبت شود و مشکلات ریشه یابی گردد. صحبت کردن به تنهایی فایده ندارد بلکه باید هر مشکل را برطرف کنیم و به نظر من الان هم دیر شده است و باید هر چه سریعتر مشکلات این حوزه برطرف شود. پیشکسوتان موسیقی باید تجربه های خود را در اختیار جوانان قرار دهند تا جوانان به کمک مسئولین مشکلات را از سر راه موسیقی کنار بزنند.


گفتگو از غزاله سعادتی

برچسب ها: کیوان ساکت ، سه تار
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو «دیباچه» با رئیس مرکز پویانمایی صبا

پخش بی رویه انیمیشن‌های خارجی در پلتفرم‌ها، مانع رشد و توسعه انیمیشن داخلی است

۱۱:۲۴  -  ۲۷ دی ۱۴۰۰
گفتگو دیباچه با آقای دوبلور و آقای مجری- بازیگر درباره برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران

شروین قطعه‌ای: از نمایشگاه مجازی کتاب استقبال چندانی نخواهم کرد / کیوان ساکت‌اف: برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب به محیط زیست کمک می‌کند

۱۶:۵۹  -  ۲۲ دی ۱۴۰۰
تهیه کننده و کارگردان مجموعه پویانمایی "چیا" به دیباچه گفت

فیلمنامه و قصه جذاب، تضمین کننده موفقیت انیمیشن‌ها در بازار نابرابر تولیدات داخلی و خارجی است

۱۵:۳۶  -  ۲۱ دی ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها