چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰  |  Wednesday, 26 January 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۲۱۳
تاریخ انتشار : ۳۴ : ۱۷ - ۱۰ آذر ۱۴۰۰

به گزارش دیباچه ، این روزها که وضعیت معیشتی مردم در شرایط سختی به سر می برد  و هر روز شاهد بالا رفتن اجناس و کالاهای ضروری هستیم و ظاهرا ترمزی هم برای این مشکل تا این لحظه در نظر گرفته نشده  ، چهره های هنری و فرهنگی کشورمان به طرق مختلف در صفحه مجازی خود ، سعی  می کنند تا صدای مردمی باشند که شاید گفته آنان باعث شود تا بلکه تغییراتی در سفره  این مردم نجیب رخ دهد ؛ البته نباید بی انصاف بود که دولت جدید تلاش کرده تا به شیوه های مختلف و با جلسات با اصناف  و رفتن به سفرهای استانی ثبات در بازار را ایجاد کند اما معلوم نیست چرا و چگونه و چه کسانی مانع از این اتفاق می شوند . همچنان مردم امیدوار به روزهای خوب واتفاق مثبت در اقتصاد کشور هستند و امیدواریم که با نگاه جهادی ، هر چه سریعتر مشکل معیشت مردم به خصوص در طبقات کم درآمد جامعه حل شود. 

سفره فقط با

در همین رابطه امیر جعفری یکی از هنرمندانی است که دقایقی پیش نسبت به شرایط سخت اقتصادی واکنش نشان داد ؛ او در صفحه شخصی خود در  اینستاگرام  نوشته خود را اینگونه آغاز کرد : 

رنج بی کاری و بی آبی مردم ادامه دارد ...سفره های هر روز کوچک تر شده، مردم قصه ای از غصه و نا امیدی را روایت میکنند ..که فارغ از هر تخصصی در اقتصاد و سیاست میتوان به آن پی برد ...صدای فقر بلند تر از تصاویر و فیلم های متاثر کننده شبکه های مجازیست ولی همچنان شنیده نمیشود ..چشم اندازی واقعی از نا امیدی و سیاهی که حتی از" سیاه نمایی " هم ترسناک تر است واقعیتی ملموس است و میتوان فهمید سفره فقط با "غذا "معنی نمیشود و کوچک شدن سفره ها یعنی خط فقر مطلقی که هر روز به آن افزوده میشود ... و حال همه ما که از این تراکم غم و درد و بی امیدی غمگینیم...

سفره فقط با

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
همانطور که پیشتر در « دیباچه » خبر دادیم

« احسانی» از شبکه نسیم رفت !

۱۹:۲۱  -  ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با مجری « اعجوبه ها » و « سلام صبح بخیر »

‌نمی‌توانم روی پیشنهاد دیگری برای اجرا فکر کنم!

۱۰:۲۰  -  ۳۰ دی ۱۴۰۰
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان به دیباچه گفت

شرکت « نفــت » سالن پر ظرفیتش را برای اجرای کنــسرت موسـیقی به « ارشاد » اجاره نمی‌دهد / در سوسنگرد سالن‌ها را پس دادند!

۱۶:۳۱  -  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
تشکیل «کارگروه مشترک» بین سازمان سینمایی و سازمان صدا و سیما

«پیمان جبلی» برخلاف مدیران قبلی صدا و سیما، روی خوش به سینما نشان می‌دهد؟

۱۳:۰۵  -  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
شروع متفاوت جشنواره چهلم با اجرای پژمان بازغی

همه آنچه در مراسم قرعه کشی اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر گذشت

۰۲:۳۹  -  ۲۹ دی ۱۴۰۰
پربازدیدها
پرطرفدار ترین ها