يکشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۰  |  Sunday, 28 November 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۱۱۲۵
تاریخ انتشار : ۰۱ : ۱۳ - ۱۳ آبان ۱۴۰۰

تحقیقات جدید کارشناسان این احتمال را به وجود آورده است که یک پرتره به عنوان اثر اصل «رامبرانت» نقاش نامدار هلندی شناسایی شود.

به گزارش ایسنا، در سال ۱۹۷۹ پنج تابلو نقاشی از آثار استادان قدیم نقاشی در یکی از سرقت‌های بزرگ هنری آلمان از قصر «فریدنستین» واقع در «گوتا» ربوده شدند.

این آثار در سپتامبر اخیر کشف شدند و حالا محققان معتقدند یکی از این آثار که پرتره‌ای از یک مرد ریش‌دار را به تصویر می‌کشد، یکی از آثار «رامبرانت» نقاش مشهور هلندی است.

پرتره‌ای از یک مرد ریش‌دار، اثر نقاش مشهور هلندی پیدا شد؟

این پرتره مرد سالمند به سال‌های بین ۱۶۲۹ تا ۱۶۳۲ تعلق دارد و بیش از چهار تابلو نقاشی دیگر دچار آسیب شده و پس از ربوده شدن چند خراش برداشته است.

حالا این پنج تابلو نقاشی پس از مرمت، در یک نمایشگاه به نام «بازگشت به گوتا: شاهکارهای گمشده» در قصر «فریدنستین» به نمایش گذاشته شده‌اند.

در چندین قرن اخیر این پرتره به «یان لیونس» نقاش هلندی هم‌عصر «رامبرانت» و «فردیناند بول»‌ هنرآموز «رامبرانت» نسبت داده شده است. وجود امضای «بول» در پس‌زمینه سیاه‌رنگ این نقاشی احتمال تعلق داشتن آن به «بول» را بیشتر کرده بود.  

اما کارشناسانی که وظیفه بررسی و مرمت این نقاشی را بر عهده داشته‌اند معتقدند این نقاشی اثر هیچ یک از این دو هنرمند نیست.  یکی از کارشناسان معتقد است وجود امضای «بول»‌ در نقاشی نشان می‌دهد او در مقطعی از زمان مالک این تابلو نقاشی بوده است.

بررسی این نقاشی همچنین توجه‌ها را به نقاشی مشابهی که با امضای «رامبرانت» در موزه هنری هاروارد وجود دارد جلب کرده است. اگر ثابت شود «رامبرانت» نقاش تابلو «گوتا»‌ است می‌توان نتیجه گرفت نقاشی موزه هاروارد تقلبی است.

«رامبرانت» که به نقاش تاریکی‌ها شهرت دارد، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین نقاشان تاریخ هنر شناخته می‌شود. 

برچسب ها: رامبرانت
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
سوال و جواب دیباچه با بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون

«شیوا خنیاگر»: با گذشت سال ها، سوژه‌ها به سمت تکرار رفتند و اصالت خود را از دست دادند!

۱۴:۰۳  -  ۰۷ آذر ۱۴۰۰
گپ خودمانی «دیباچه» با علی مشهدی درباره سریال‌های طنزی که روزگاری «خیابان خالی کن» بودند

بازیگران مطرح ِحوزه طنز ، به خاطر متن و قصه خوب سریالها ،درخشیدند/مجری «سریالیست» ایرادهایی ازسریالم گرفت که منطقی نبود/ذره ای تلویزیون ما را درک کند

۱۱:۵۸  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
بازیگر فیلم سینمایی «منصور» در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

محسن قصابیان: «منصور» عِرق ملی وامید را در جامعه بسط می‌دهد

۱۰:۳۷  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
گفت و گو « دیباچه » با اسفندیار قره باغی ،خواننده پیشکسوتی که به صدای انقلاب مشهور است

معاونت هنری وزیر، پیشنهاد پست اداره کل موسیقی را به من داد | اولین کاری که می کنم، جلوی برگزاری کنســـرت ها را می گیرم؛زیرا همه آن ها پلی بک است!

۱۶:۴۵  -  ۲۹ آبان ۱۴۰۰
گلایه‌های بازیگر سریال"داستان یک شهر" و فیلم سینمایی"سجاده آتش" در گفتگو با پایگاه خبری دیباچه

ایرانمنش : مسئولان کشورمان برای مقابله با تهاجم فرهنگی فقط  شعار می‌دهند | دست‌اندرکاران  تولید برنامه‌های تلویزیونی محدود به افرادی خاص شده‌!

۱۳:۱۳  -  ۰۱ آذر ۱۴۰۰
پربازدیدها
پرطرفدار ترین ها