چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰  |  Wednesday, 08 December 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۱۱۰۳
تاریخ انتشار : ۰۴ : ۱۷ - ۰۹ آبان ۱۴۰۰

به گزارش دیباچه ، امروز روابط عمومی سازمان سینمایی از قول مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم گفت که شوراهای پروانه ساخت و نمایش تا پایان هفته جاری معرفی می شوند.

این روزها بحث بر سر بودن یا نبودن جایگاهی بنام « شورای پروانه ساخت » بسیار مطرح است ؛ اینکه چند نفر بر اساس متر و معیار نامشخصی در مورد ساخته شدن یک اثر تصمیم گیری می کنند و  تا کجا پای نظرشان می ایستند نکته مهمی است که حتی رئیس سازمان سینمایی هم اخیرا به آن اشاره کرده است .  بسیاری از آثاری که شورای پروانه ساخت مجوز به آنها می دهند ، در سالهای اخیر فرصت اکران نیافته اند و بنا به مصلحت اندیشی های هر دولتی ، مهر تایید برای گرفتن پروانه نمایش نگرفته اند ؛ حال باید دید با مدیریت محمد خزاعی این شوراها چه سرنوشتی به لحاظ اجرایی پیدا می کنند و آیا اعظای شورای پروانه نمایش متعهد می شوند که اگر مجوزی برای ساخت اثری دادند ، و آن اثر پس از ساخت با مشکل در پروانه نمایش مواجه شد ، پای مجوز خود بایستند.

اندرحکایت قصه پر غصه انتخاب شورا‌های پروانه ساخت و نمایش!

حال طبق صحبت « فرجی » و  با توجه به سیاست های امور سینمایی و ریاست  سازمان سینمایی ترکیب شوراها تقریبا مشخص شده و پیش بینی می شود اعضاء شورای بازبینی فیلم‌های سینمایی و غیرسینمایی و همچنین اعضاء  شورای پروانه ساخت اعم از سینمایی و غیرسینمایی تا پایان هفته جاری مشخص شوند.

او  درباره تعداد اعضاء شوراها نیز بیان داشت: تعداد اعضاء شورای بازبینی برای فیلم‌های سینمایی طبق قوانین و آیین نامه‌ها و مصوب هیات دولت از ۷ تا ۹ نفر است که معمولا، ۹ نفر انتخاب می‌شود و با حداکثر اعضای شورا، فیلم ها بازبینی می‌شوند. شورای بازبینی فیلم‌های غیرسینمایی نیز طبق آیین نامه‌های مصوب ۷ نفر و اعضای شورای پروانه ساخت نیز ۵ نفر هستند که می توانند تا ۷ نفر هم، افزایش پیدا کنند. البته، درمورد ترکیب و تعداد اعضایی که در قوانین و آیین نامه‌ها اشاره شده است ما باید مجری ضوابط باشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو « دیباچه » با شاهین فرهت موسیقی دان برجسته کشورمان

هنرمند در شرایط سخت نمی‌تواند اثر ماندگار خلق کند/ باید بودجه مناسبی به فرهنگ و هنر اختصاص یابد

۱۹:۱۱  -  ۱۶ آذر ۱۴۰۰
کیوان ساکت نوازنده مطرح تار و سه تار در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

هیچ تهیه کننده ای از انتشار آلبوم حمایت نمی کند/ جای سواله که چرا در تمامی این سالها فکری برای قانون کپی رایت در ایران نشده است !

۱۶:۲۹  -  ۱۴ آذر ۱۴۰۰
فیلم | آیا چیزی بنام ناظر کیفی در پلتفرم‌های نمایش خانگی و ساترا وجود دارد؟

گاف عجیب کارگردان و تدوینگر سریال « جزیره » ؛ وقتی میترا حجار دیالوگ اش را از روی کاغذ می خواند و به راحتی هم پخش می شود!

۱۷:۵۹  -  ۱۶ آذر ۱۴۰۰
گفت و گو « دیباچه » با بازیگر نقش امام خمینی ( ره )

صحبت‌های جالب "شکرخدا گودرزی" درباره نوع شخصیت پردازی در آثار تاریخی و معاصر

۱۵:۱۶  -  ۱۶ آذر ۱۴۰۰
گفتگو «دیباچه» با "مهرداد فرید" نویسنده، کارگردان و تهیه کننده سینما

کارکردن با صدا وسیما بروکراسی حجیم وسنگینی می‌طلبد |  گره برخی مشکلات سینما، فقط به دستان شخص اول و یا دوم مملکت باز می‌شود

۱۶:۴۰  -  ۱۵ آذر ۱۴۰۰
صحنه‌های تاسف آور در جریان رقابت‌های قهرمانی کشتی استان اردبیل

اخلاق پهلوانی در رقابت‌های کشتی، این روزها فراموش شده است !

۱۷:۳۸  -  ۱۴ آذر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها