دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰  |  Monday, 29 November 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۱۰۹۱
تاریخ انتشار : ۳۹ : ۱۶ - ۰۵ آبان ۱۴۰۰
روایتی از به کاربردن واژه ای سنگین علیه فیلم مسعود کیمیایی توسط منتقد سرشناس + فیلم

به گزارش  دیباچه ،  مسعود فراستی از آن دست منتقدانی است که حسابی برای خودش اسم و رسمی پیدا کرده ؛ در واقع تنها چهره منتقدی است که اکثر مردم او را می شناسند ؛ تمام حرکات او ،  طرز لباس پوشیدنش ، سیما و طرز صدایش دارای یک سبک است و همیشه آنها را در هر برنامه تلویزیونی حفظ می کند. 

به همین خاطر است که « فراستی » تبدیل به یک برند شده ؛ او به خوبی می داند چه طور دیده شود ، چه بگوید که جنجال به پا کند و با چه روشی به تحلیل و نقد بپردازد ؛ او نه تنها در مورد سینما که در باب هر پدیده اجتماعی و سیاسی ای توانایی تحلیل دارد ، البته به سبک خودش!

با همه این توصیفات ، در بین اهالی سینما چهره محبوبی نیست ، شاید دوست دارد ولذت می برد که تبدیل به یک چهره ای منفور شود! اکثر کسانی که از او دل خوشی ندارند یا اثرشان مورد نقدهای آتشین او قرار گرفته اند و به قول معروف پنبه فیلمشان زده شده و یا اینکه فیلمساز محبوبشان مورد تندترین الفاظ از سوی او قرار گرفته است ؛ « فراستی » حتی در تلویزیون در بسیاری مواقع روی آنتن زنده ، خط قرمزها را شکسته ؛ در برنامه سالهای دور هفت با اجرای فریدون جیرانی ، صحبتهای عجیب او در مورد فیلمسازی مسعود کیمیایی  و به کار بردن واژه « استمنا » در مورد فیلم جرم، بسیار واکنش های تندی را دربرداشت ؛ بسیاری هم او را متهم به حمایت از جریان خاص سیاسی می کنند اما در نهایت آنچه مسعود فراستی را متمایز از سایر منتقدان کرده ، فقط نوع جسارت او در بیان نظراتش نیست ؛ باید پذیرفت دانش او  در زمینه سینما از نقطه قوت هایی است که کمتر در منتقدی دیده شده و برای همین است که عموم مردم نقدهای او را می بینند یا میخوانند و یا میشنوند. 

تعداد بازدید : 0

« فراستی » با تعطیلی برنامه هفت که مدتی است دیگر خبری از آن هم نیست  ، کمتر مصاحبه ای کرده یا در برنامه ای تلویزیونی حضور داشته است . حالا گفته می شود، امیرعلی دانایی مجری برنامه « رخ به رخ »  در دومین قسمت از این برنامه ، در تاریخ 7 آبان ،میزبان اوست تا درباره نقد فیلم ، دغدغه های اجتماعی این منتقد ، نگاه ویژه فراستی به برخی مضامین و مفاهیم سینما به گفت و گو بپردازد. 

درباره برنامه « رخ به رخ » اینطور آمده است :

نزدیک شدن به وجوه کمتر دیده شده از مهمان برنامه و تلاش برای ارتباطی بی‌تعارف و صریح با خودِ واقعی افراد یکی از اهداف این برنامه است. در «رخ به رخ»مهمانان برنامه در حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری، اجتماعی، سیاسی و ... انتخاب شده‌اند و تمام بخش های برنامه با سوالاتی طراحی شده که هدف آن  رو به رو شدن با احساسات مختلف آدمی است.

 «رخ به رخ» برنامه جدید گروه اجتماعی فرهنگی شبکه دو به تهیه کنندگی مهدی بابایی، کارگردانی حسین فاطمیان و نگارش یاسر حقیقی پور است که جمعه ها حوالی ساعت ۲۳:۰۰ روی آنتن شبکه دو می رود. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
سوال و جواب دیباچه با بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون

«شیوا خنیاگر»: با گذشت سال ها، سوژه‌ها به سمت تکرار رفتند و اصالت خود را از دست دادند!

۱۴:۰۳  -  ۰۷ آذر ۱۴۰۰
گپ خودمانی «دیباچه» با علی مشهدی درباره سریال‌های طنزی که روزگاری «خیابان خالی کن» بودند

بازیگران مطرح ِحوزه طنز ، به خاطر متن و قصه خوب سریالها ،درخشیدند/مجری «سریالیست» ایرادهایی ازسریالم گرفت که منطقی نبود/ذره ای تلویزیون ما را درک کند

۱۱:۵۸  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
بازیگر فیلم سینمایی «منصور» در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

محسن قصابیان: «منصور» عِرق ملی وامید را در جامعه بسط می‌دهد

۱۰:۳۷  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
گفت و گو « دیباچه » با اسفندیار قره باغی ،خواننده پیشکسوتی که به صدای انقلاب مشهور است

معاونت هنری وزیر، پیشنهاد پست اداره کل موسیقی را به من داد | اولین کاری که می کنم، جلوی برگزاری کنســـرت ها را می گیرم؛زیرا همه آن ها پلی بک است!

۱۶:۴۵  -  ۲۹ آبان ۱۴۰۰
گلایه‌های بازیگر سریال"داستان یک شهر" و فیلم سینمایی"سجاده آتش" در گفتگو با پایگاه خبری دیباچه

ایرانمنش : مسئولان کشورمان برای مقابله با تهاجم فرهنگی فقط  شعار می‌دهند | دست‌اندرکاران  تولید برنامه‌های تلویزیونی محدود به افرادی خاص شده‌!

۱۳:۱۳  -  ۰۱ آذر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها