پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱  |  Thursday, 01 December 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۰۹۱
تاریخ انتشار : ۳۹ : ۱۶ - ۰۵ آبان ۱۴۰۰
روایتی از به کاربردن واژه ای سنگین علیه فیلم مسعود کیمیایی توسط منتقد سرشناس + فیلم

به گزارش  دیباچه ،  مسعود فراستی از آن دست منتقدانی است که حسابی برای خودش اسم و رسمی پیدا کرده ؛ در واقع تنها چهره منتقدی است که اکثر مردم او را می شناسند ؛ تمام حرکات او ،  طرز لباس پوشیدنش ، سیما و طرز صدایش دارای یک سبک است و همیشه آنها را در هر برنامه تلویزیونی حفظ می کند. 

به همین خاطر است که « فراستی » تبدیل به یک برند شده ؛ او به خوبی می داند چه طور دیده شود ، چه بگوید که جنجال به پا کند و با چه روشی به تحلیل و نقد بپردازد ؛ او نه تنها در مورد سینما که در باب هر پدیده اجتماعی و سیاسی ای توانایی تحلیل دارد ، البته به سبک خودش!

با همه این توصیفات ، در بین اهالی سینما چهره محبوبی نیست ، شاید دوست دارد ولذت می برد که تبدیل به یک چهره ای منفور شود! اکثر کسانی که از او دل خوشی ندارند یا اثرشان مورد نقدهای آتشین او قرار گرفته اند و به قول معروف پنبه فیلمشان زده شده و یا اینکه فیلمساز محبوبشان مورد تندترین الفاظ از سوی او قرار گرفته است ؛ « فراستی » حتی در تلویزیون در بسیاری مواقع روی آنتن زنده ، خط قرمزها را شکسته ؛ در برنامه سالهای دور هفت با اجرای فریدون جیرانی ، صحبتهای عجیب او در مورد فیلمسازی مسعود کیمیایی  و به کار بردن واژه « استمنا » در مورد فیلم جرم، بسیار واکنش های تندی را دربرداشت ؛ بسیاری هم او را متهم به حمایت از جریان خاص سیاسی می کنند اما در نهایت آنچه مسعود فراستی را متمایز از سایر منتقدان کرده ، فقط نوع جسارت او در بیان نظراتش نیست ؛ باید پذیرفت دانش او  در زمینه سینما از نقطه قوت هایی است که کمتر در منتقدی دیده شده و برای همین است که عموم مردم نقدهای او را می بینند یا میخوانند و یا میشنوند. 

تعداد بازدید : 0

« فراستی » با تعطیلی برنامه هفت که مدتی است دیگر خبری از آن هم نیست  ، کمتر مصاحبه ای کرده یا در برنامه ای تلویزیونی حضور داشته است . حالا گفته می شود، امیرعلی دانایی مجری برنامه « رخ به رخ »  در دومین قسمت از این برنامه ، در تاریخ 7 آبان ،میزبان اوست تا درباره نقد فیلم ، دغدغه های اجتماعی این منتقد ، نگاه ویژه فراستی به برخی مضامین و مفاهیم سینما به گفت و گو بپردازد. 

درباره برنامه « رخ به رخ » اینطور آمده است :

نزدیک شدن به وجوه کمتر دیده شده از مهمان برنامه و تلاش برای ارتباطی بی‌تعارف و صریح با خودِ واقعی افراد یکی از اهداف این برنامه است. در «رخ به رخ»مهمانان برنامه در حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری، اجتماعی، سیاسی و ... انتخاب شده‌اند و تمام بخش های برنامه با سوالاتی طراحی شده که هدف آن  رو به رو شدن با احساسات مختلف آدمی است.

 «رخ به رخ» برنامه جدید گروه اجتماعی فرهنگی شبکه دو به تهیه کنندگی مهدی بابایی، کارگردانی حسین فاطمیان و نگارش یاسر حقیقی پور است که جمعه ها حوالی ساعت ۲۳:۰۰ روی آنتن شبکه دو می رود. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی کتاب سازمان تبلیغات اسلامی در گفتگو با دیباچه:

چالش اصلی کتاب در کشور قیمت کاغذ است/ ویترین کتاب‌فروشی‌ها باید بر اساس علاقه مردم باشد

۱۱:۳۱  -  ۲۹ آبان ۱۴۰۱
حسرتی که ۴ سال دیگر به تعویق افتاد

۸ آذر تلخ برای تیم ملی ایران

۰۹:۴۹  -  ۰۹ آذر ۱۴۰۱
معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با دیباچه خبر داد

تقویت حضور بخش‌های خصوصی و مردمی در هفته کتاب/ طرح سامانه کتابفروشان راه اندازی می‌شود

۱۰:۰۹  -  ۲۸ آبان ۱۴۰۱
رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور در گفتگو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد

هر زمانی که بتوانیم جذب مالی داشته باشیم، می‌توانیم بسیاری از فعالیت‌ها را آغاز کنیم / ما جذب نیرو نداریم بلکه فعالیت‌ها به صورت داوطلبانه است

۱۶:۳۶  -  ۲۵ آبان ۱۴۰۱
رییس سازمان بهزیستی کشور در گفتگو با دیباچه خبر داد:

افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان در اواخر آبان

۱۷:۰۶  -  ۲۳ آبان ۱۴۰۱
حجت الاسلام تقوی،مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان در گفتگوی اختصاصی با دیباچه

اگر در سالن‌های دانشگاه نگوییم و نشنویم باید در کف خیابان‌ها بشنویم/ دانشگاه‌ها قلب تپنده جامعه هستند

۱۲:۲۳  -  ۱۹ آبان ۱۴۰۱
گفت و گو اختصاصی دیباچه با حسن رنگرز ،سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران

هیچکس نمی‌تواند به جایگاه « محمد بَنا » نزدیک شود؛ او مربی قرن است ! / سال آینده ترافیکی از مسابقات را خواهیم داشت

۱۶:۲۸  -  ۲۵ آبان ۱۴۰۱
مهلا مومن زاده، عضو تیم ملی تکواندو زنان در گفتگو با «دیباچه»

به دنبال مدال طلای جهان هستم/ کادرفنی تیم ملی جزو بهترین‌ها هستند

۱۲:۱۱  -  ۱۹ آبان ۱۴۰۱
پرطرفدار ترین ها