يکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰  |  Sunday, 17 October 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۱۰۳۵
تاریخ انتشار : ۴۱ : ۱۳ - ۲۰ مهر ۱۴۰۰

ژیوار شیخ الاسلام می گوید چیزی به اسم موسیقی بانوان وجود ندارد زیرا گروه‌های بانوان واقعا به سختی فعالیت می کنند و در این دوران کرونا اصلا نتوانستیم با مخاطبان خود در ارتباط باشیم.
ژیوار شیخ الاسلام خواننده کرد زبان و سرپرست گروه «ژیوار» در گفتگو با خبرنگار موسیقی دیباچه درباره موسیقی بانوان گفت: بهتر است قبول کنیم چیزی به اسم موسیقی بانوان وجود ندارد زیرا گروه‌های بانوان واقعا به سختی فعالیت می کنند و در این دوران کرونا اصلا نتوانستیم با مخاطبان خود در ارتباط باشیم زیرا نه کنسرتی برگزار می شود و نه اینکه یک خواننده خانم می تواند اثری منتشر کند.
این خواننده در ادامه بیان کرد: گروه‌های بانوان در طی این سال ها هم بدون حمایت فعالیت می کردند و فقط دلمان را خوش کردیم که موسیقی بانوان وجود دارد. متاسفانه هیچ آهنگسازی برای گروه‌های بانوان آهنگسازی نمی کند زیرا ما نمی توانیم هزینه قابل توجهی پرداخت کنیم و آهنگسازان معتقد هستند فقط تعداد محدودی از مخاطبان آثار ما را آن هم فقط در کنسرت ها می شنوند.
او افزود: بانوان هنرمند به سختی فعالیت می کنند و هیچ نهادی از آنها حمایت نمی کند. تک تک ما با عشق و علاقه کار می کنیم و دوست داریم هنرمان را ارائه دهیم ولی واقعا شرایط مناسبی وجود ندارد تا ما هم بدون دغدغه کار کنیم. ما بانوان هنرمندی داریم که واقعا سرمایه های این کشور هستند ولی هیچ گاه آن طور که باید به آنها توجهی نمی شود و حتی برای پیشکسوتان این حوزه بزرگداشت و مراسم یادبودی برگزار نمی شود.
این هنرمند در ادامه خاطرنشان کرد: خیلی ها می گویند الان شرایط برای همه هنرمندان سخت است و نمی توانند فعالیت کنند. مسئله این است که قبل از این بیماری موسیقی بانوان پیشرفت نمی کرد و حتی کنسرت هایی که برگزار می شد ساعت ۲ ظهر را برای این کنسرت ها در نظر می گرفتند که این نشان دهنده این است که برای مسئولین گروه‌های بانوان هیچ اهمیتی ندارد.
سرپرست گروه «ژیوار» تاکید کرد: من از نزدیک بسیاری از بانوان هنرمند را می شناسم که هنر خود را کنار گذاشتند که این موضوع ضربه های جبران ناپذیری را به آنها زده است.
وی در پایان گفت: گروه «ژیوار» چندین کنسرت خود را به خاطر شیوع بیماری کرونا کنسل کرد که قصد داریم همزمان با شروع کنسرت ها ،تور موسیقی در تهران و شهرستان ها برگزار کنیم.

گفتگو از غزاله سعادتی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو «دیباچه» با معین راهبر خواننده، آهنگساز و تنظیم کننده موسیقی

احساس میکنم خیلی وقت‌ها ما غرب زده میشویم | کل دنیا، موسیقی نواحی مختلف این مرزو بوم را دوست دارند

۱۷:۲۰  -  ۲۱ مهر ۱۴۰۰
گفتگو اختصاصی «دیباچه» با مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ( گزارش میدانی )

متولی ساماندهی دستفروشان متروی تهران کیست!? / ۶۰ میلیارد تومان هزینه اوِرهال قطار‌های مترو | چرا دولت ها اهمیتی به بروزرسانی سیستم مترو نمی دهند؟

۱۶:۴۱  -  ۲۱ مهر ۱۴۰۰
ابراهیم فروزش؛ کارگردان صاحب سبک سینمای کودک و نوجوان به دیباچه گفت:

آثار خوب نویسندگان قدیم و جدید، انعکاسی از زندگی روزمره کودکان و نوجوانان ایرانی است

۱۲:۰۴  -  ۲۱ مهر ۱۴۰۰
مروری بر مهمترین خبر‌های مرتبط تلویزیون و سریال‌های خارجی

سری جدی فوتبال برتر آمد ؛ عادل نیامد!

۱۷:۰۲  -  ۲۰ مهر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها