شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰  |  Saturday, 23 October 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۱۰۲۸
تاریخ انتشار : ۱۰ : ۱۷ - ۱۸ مهر ۱۴۰۰

محمدابراهیم عالمی، عضو هیئت‌انتخاب چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران اعلام کرد بیشترین میزان استقبال از این رویداد، از سوی اهالی موسیقی استان خراسان بوده است.

به گزارش دیباچه، محمدابراهیم عالمی، عضو هیئت‌انتخاب چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از ظرفیت‌های بالای هنرمندان این حوزه سخن گفت.

براساس اعلام ستاد خبری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، عالمی با بیان این که «همه هنرمندانی که آثار خود را برای جشنواره چهاردهم ارسال کرده‌اند از شایستگان موسیقی نواحی ایران هستند» ادامه داد: «اما معیار اصلی ما برای انتخاب آثار محورهایی بود که در فراخوان جشنواره اعلام کردیم.»  

او ادامه داد: «ما تعداد مشخصی از آثار را که بر محورها و موضوع اصلی جشنواره متعهد بودند، انتخاب کردیم و این به معنای آن نیست که آثار انتخاب‌نشده فاقد ارزش بوده‌اند. از طرفی مدت زمان برگزاری این جشنواره تنها سه روز است و ما باید براساس آن حرکت می‌کردیم.»

عالمی درباره میزان تعهد شرکت‌کنندگان به موضوع اصلی جشنواره هم گفت: «بیشتر شرکت‌کنندگان به این موضوع توجه داشتند و فراخوان را به طور کامل مطالعه کرده بودند. موسیقی اقوام در سراسر ایران شیفتگان زیادی دارد و ما به ناچار باید تعداد مشخصی را برای اجرا روی صحنه جشنواره انتخاب می‌کردیم.»

استان خراسان  در صدر  چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران ایستاد!

این  پژوهشگر موسیقی نواحی همچنین اضافه کرد: «میزان استقبال از جشنواره چهاردهم در مناطق مختلف ایران متفاوت بود. بیشترین میزان استقبال از سوی اهالی موسیقی استان خراسان بود و البته باید به این موضوع هم توجه داشت که این استان علاوه بر  پهناوربودن از تنوع موسیقایی زیادی نیز برخوردار است. اما در هرصورت آثاری که برای بررسی به دستمان رسید، هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی لذت‌بخش بود.» 

این هنرمند ادامه داد: «متاسفانه در سال ۹۹ به دلیل شیوع ویروس کرونا جشنواره‌های موسیقی با کیفیت همیشگی در کشور برگزار نشدند و بسیاری از کنسرت‌ها و جشنواره‌ها هم لغو شد. وقتی هنرمندان، موسیقی صحنه‌ای برای ارائه و کارکردن نداشته باشند، خسته می‌شوند. اساسا یک نقاش، یک خوشنویس یا یک نوازنده باید کار کند وگرنه احساس می‌کند چیزی کم دارد. هنرمندان موسیقی مدتی است که روی صحنه نرفته‌اند و خوشبختانه جشنواره امسال فرصتی برای تجدید دیدار و انتقال تجربه‌هاست.»

عالمی اظهار امیدواری کرد که هنرمندان موسیقی اقوام هر روز شاهد جشنواره باشند و گفت: «برگزاری چنین جشنواره‌هایی شادی را به جامعه تزریق می‌کند. سرمایه این مملکت فرهنگ‌وهنر است و هر گردشگری در درجه اول سراغ فرهنگ، هنر و تاریخ یک سرزمین می‌رود.» 

چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران به صورت غیررقابتی از تاریخ ۲۹ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۰ در شهر کرمان برگزار خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
به بهانه پخش قطعه ای جذاب از منوچهر نوذری، منوچهر آذری و مهدی کاشانیان

مدیران سازمان صدا و سیما ،شادی و نشاط را در برنامه های تلویزیونی و رادیویی اولویت اول قرار دهند!

۱۵:۳۸  -  ۰۱ آبان ۱۴۰۰
نادر فلاح در گفتگو با دیباچه از چالش‌های نقش خود می‌گوید

خانه تئاتر با خانه سینما تعامل داشته باشند و بگویند حتما از بچه های تئاتر برای نقش ها در فیلم ها استفاده کنند!

۱۱:۰۷  -  ۲۹ مهر ۱۴۰۰
دیباچه گزارش می‌دهد

روایتی از تولد دوباره یک فرهنگ/کشتی قصه به راه افتاد!

۱۳:۰۰  -  ۲۴ مهر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها