چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰  |  Wednesday, 19 January 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۰۹۴۲
تاریخ انتشار : ۴۰ : ۱۵ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۰

به گزارش دیباچه  به نقل از arabic.rt، مصطفی الصوایفی ۲۴ ساله از روستای کفر الخضرا در مرکز البغور کشور مصر، خودرویی را اختراع کرده که به جای سوخت با فشار هوا به حرکت در می‌آید و به عنوان اختراع ثبت شده است. ایده استفاده از نیروی هوا به جای سوخت در این خودرو به دلیل حفظ محیط زیست است، البته اجرایی شدن آن بستگی به پیشرانه و سایر امکانات دارد. جوان مصری تاکید کرد که چندین بار این فکر را آزمایش کرده تا اینکه ایده او در مورد تولید خودرویی که با نیروی هوا به جای سوخت کار کند، به نتیجه رسیده است.

اختراع خودرویی که به جای سوخت، با فشار هوا حرکت می‌کند

مصطفی الصوایفی گفت: " این ایده بر موتور فشار هوا متکی است، زیرا بسیاری از آزمایشات بر روی ماشین‌های دیگر بوده و آخرین آزمایش بر روی خودروی تولید شده او بوده است. پدرم بهترین پشتیبان من در این راه بود، زیرا او با وجود ناراحتی‌های فراوان ابراز شده از سوی نزدیکان به محض مشاهده ماشین، حمایت‌های مادی و معنوی زیادی برای رسیدن به موفقیت انجام داد. "

ساختار خودروی تولید شده چگونه است؟

این خودرو سازگار با محیط زیست خواهد بود، زیرا فقط یک ساختار فلزی، کمپرسور و لاستیک است. الصوایفی امیدوار است که ایده او به معرض نمایش گذاشته شود و این ماشین که با فشار هوا کار می‌کند به تولید انبوه برسد و به خارج از کشور نیز صادر شود. او از وزارت تولیدات نظامی مصر درخواست کمک کرده تا ایده خود را به واقعیت تبدیل کند، زیرا این خودرو بدون سوخت بنزینی و هرگونه مواد قابل احتراق سازگار با محیط زیست است و باعث کاهش آلودگی هوا خواهد شد.

اختراع خودرویی که به جای سوخت، با فشار هوا حرکت می‌کند

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو «دیباچه» با رئیس مرکز پویانمایی صبا

پخش بی رویه انیمیشن‌های خارجی در پلتفرم‌ها، مانع رشد و توسعه انیمیشن داخلی است

۱۱:۲۴  -  ۲۷ دی ۱۴۰۰
گفتگو دیباچه با آقای دوبلور و آقای مجری- بازیگر درباره برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران

شروین قطعه‌ای: از نمایشگاه مجازی کتاب استقبال چندانی نخواهم کرد / کیوان ساکت‌اف: برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب به محیط زیست کمک می‌کند

۱۶:۵۹  -  ۲۲ دی ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها