دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰  |  Monday, 20 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۹۴۲
تاریخ انتشار : ۴۰ : ۱۵ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۰

به گزارش دیباچه  به نقل از arabic.rt، مصطفی الصوایفی ۲۴ ساله از روستای کفر الخضرا در مرکز البغور کشور مصر، خودرویی را اختراع کرده که به جای سوخت با فشار هوا به حرکت در می‌آید و به عنوان اختراع ثبت شده است. ایده استفاده از نیروی هوا به جای سوخت در این خودرو به دلیل حفظ محیط زیست است، البته اجرایی شدن آن بستگی به پیشرانه و سایر امکانات دارد. جوان مصری تاکید کرد که چندین بار این فکر را آزمایش کرده تا اینکه ایده او در مورد تولید خودرویی که با نیروی هوا به جای سوخت کار کند، به نتیجه رسیده است.

اختراع خودرویی که به جای سوخت، با فشار هوا حرکت می‌کند

مصطفی الصوایفی گفت: " این ایده بر موتور فشار هوا متکی است، زیرا بسیاری از آزمایشات بر روی ماشین‌های دیگر بوده و آخرین آزمایش بر روی خودروی تولید شده او بوده است. پدرم بهترین پشتیبان من در این راه بود، زیرا او با وجود ناراحتی‌های فراوان ابراز شده از سوی نزدیکان به محض مشاهده ماشین، حمایت‌های مادی و معنوی زیادی برای رسیدن به موفقیت انجام داد. "

ساختار خودروی تولید شده چگونه است؟

این خودرو سازگار با محیط زیست خواهد بود، زیرا فقط یک ساختار فلزی، کمپرسور و لاستیک است. الصوایفی امیدوار است که ایده او به معرض نمایش گذاشته شود و این ماشین که با فشار هوا کار می‌کند به تولید انبوه برسد و به خارج از کشور نیز صادر شود. او از وزارت تولیدات نظامی مصر درخواست کمک کرده تا ایده خود را به واقعیت تبدیل کند، زیرا این خودرو بدون سوخت بنزینی و هرگونه مواد قابل احتراق سازگار با محیط زیست است و باعث کاهش آلودگی هوا خواهد شد.

اختراع خودرویی که به جای سوخت، با فشار هوا حرکت می‌کند

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با «عباس غزالی» به بهانه ساخت فیلم جدید کوتاهش

"لبخند ماسک" نگاهی به قربانیان معضلات اجتماعی دارد | پلتفرم‌ها در ایران به لطف کرونا خیلی زود رونق گرفتند!

۱۰:۰۳  -  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
وقتی ایلیا منفرد دیگر به اوج خود برنگشت

آهنگ مشهور «گل ارکیده» چگونه ساخته شد؟

۱۸:۰۷  -  ۲۴ شهريور ۱۴۰۰
حامد تأملی طراح و تولیدکننده اسباب‌بازی در گفتگو با پایگاه خبری دیباچه بیان کرد:

شورای نظارت بر اسباب‌بازی باید به عنوان یک نهاد کاملا مستقل عمل کند | بازی و اسباب بازی مختص رده بندی سنی کودک و نوجوان نیست!

۱۵:۲۶  -  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
انتقاد‌های تند فیلمساز و منتقد جوان سینما در خصوص کیفیت آثار کمدی حال حاضر

بهارلو: فیلمِ وحشت می‌سازند، به جای ترساندن، مخاطب را به خنده می‌اندازد | آثاری نظیر «مردم معمولی»، «دراکولا» اثر فرهنگی نیستند!

۱۶:۴۳  -  ۲۴ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار