دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰  |  Monday, 29 November 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۹۰۰
تاریخ انتشار : ۵۷ : ۱۵ - ۱۰ شهريور ۱۴۰۰

مدیر شهرک سینمایی و تلویزیونی ایران(غزالی)با تأکید بر اینکه این مجموعه فرهنگی در 2سال اخیر همچنان فعال بوده است،اعلام کرد تئاتر نصر که در خیابان لاله زار  شناخته شده است ،در همین مدت بازآفرینی شد.

نسرین خدایاری : علی حاتمی،کارگردان شهیر کشورمان در سال 1358 پیشنهاد احداث یک شهرک سینمایی را داد تا سازندگان فیلم‌های تاریخی بتوانند با استفاده از نسخه‌های بازآفرینی شده بناها و معابر تاریخی،آثار با کیفیتی را تولید کرده و به مخاطبانشان عرضه کنند.طرح ارائه شده توسط کارگردان سریال هزاردستان اجرا شد و امروزه با نام شهرک سینمایی و تلویزیونی ایران(غزالی)شناخته می‌شود.

مهدی میرچی: تلاش میکنیم به واسطه ساخت پروژه موسی کلیم الله، بزرگترین استودیو با وسعت ۱۴ هزار متر مربع را بنا کنیم | تئاتر نصر بازآفرینی شد

این شهرک یا مجموعه فرهنگی در طول عمر خود بارها و بارها شاهد خلق آثار تصویری و داستانی تاریخی بوده است.

هم‌اکنون برخی از کارشناسان طراحی صحنه و لباس نگران وضعیت دکورهای تاریخی قرار گرفته در شهرک سینمایی و تلویزیونی ایران(غزالی)هستند.آنها تصور می‌کنند کیفیت رسیدگی به این دکورهای تاریخی آنچنان که باید و شاید، نیست. همین امر باعث شد که ما به سراغ مهدی میرچی مدیر شهرک سینمایی و تلویزیونی ایران(غزالی)برویم و وضعیت این روزهای مجموعه مذکور را از او جویا شویم.

مهدی میرچی مدیر شهرک سینمایی غزالی‌ در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری دیباچه وضعیت فعلی این مجموعه فرهنگی را چنین تشریح کرد:در یکسال گذشته فاز یک لاله‌زار مرتب و بازسازی شده  و تئاتر نصر که در خیابان لاله زار  شناخته شده است ،در همین مدت بازآفرینی شد.

مهدی میرچی: تلاش میکنیم به واسطه ساخت پروژه موسی کلیم الله، بزرگترین استودیو با وسعت ۱۴ هزار متر مربع را بنا کنیم | تئاتر نصر بازآفرینی شد

او افزود:لوکیشن‌های نردبام بر آسمان و خیابان انقلاب هم‌اکنون در حال مرمت و بازسازی کامل هستند. تلاش می‌کنیم بزرگترین استودیو با وسعت 14هزار متر مربع که توسط پروژه موسی کلیم الله احداث می‌شود  را در شهرک تلویزیونی وسینمایی ایران بنا کنیم .این مجموعه از  2 استودیو ،یک استخر و کارگاه های اجرایی دکورهای سریال تشکیل شده است .ما در آینده لوکیشن‌های ماندگار مجموعه‌ای از بناهای تاریخی دوره قاجار همچون کاخ گلستان را خواهیم داشت.

امروزه برخی از افراد علاقمند به بازدید از شهرک سینمایی و تلویزیونی ایران(غزالی)به وسیله تماس با این مجموعه متوجه شده‌اند که امکان بازدید از این مجموعه فرهنگی را ندارند.لطفا در این باره توضیح بدهید.

ما همچنان در داخل شهرک سینمایی غزالی فعال هستیم و بر خلاف تصور برخی از اقشار مختلف جامعه که خواهان بازدید از این شهرک فرهنگی هستند،راه بازدید گردشگران از آن را نبستیم.

ما با تدبیر خود تلاش کردیم در دوران همه‌گیری کرونا میزان بازدید گردشگر از شهرک سینمایی و تلویزیونی غزالی را محدود کنیم زیرا پرده‌های سینمای کشورمان،پلتفرم‌های ما و آنتن‌های شبکه‌های تلویزیونی‌مان نیاز به تولید محتوا دارند و با توجه به این امر، پروژه‌های تصویری و داستانی همچنان به فعالیت خودشان ادامه می‌دهند.در چنین شرایطی ما به عنوان مسئولان شهرک سینمایی غزالی با توجه به رسالت اصلی این مجموعه که ارائه خدمات به اجراکنندگان پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی است،فکر می‌کنیم از آنجائیکه قسمت آزمایشگاهیمان هم فعال نیست،اگر روزی 1000گردشگر وارد شهرک سینمایی غزالی شوند،به نوعی سلامت هنرمندان کشورمان مورد تهدید قرار میگیرد و به تبع آن کار روی پروژه‌هایی که با صرف میلیارد‌ها تومان فعال شده‌اند،متوقف می‌شود.

مهدی میرچی: تلاش میکنیم به واسطه ساخت پروژه موسی کلیم الله، بزرگترین استودیو با وسعت ۱۴ هزار متر مربع را بنا کنیم | تئاتر نصر بازآفرینی شد

یکی از پروژه‌های سینمایی که هم‌اکنون در شهرک سینمایی و تلویزیونی ایران  فعال است،پیش از این در مکانی فعالیت می‌کرد که دستورالعمل‌های بهداشتی در آنجا به صورت کامل و مناسب رعایت نمی‌شدند.در آن زمان تعدادی از دست‌اندرکاران پروژه مذکور به ویروس کرونا مبتلا شدند.این اتفاق باعث شد که آن پروژه به مدت یک  ماه و نیم متوقف شود.اما در داخل شهرک سینمایی غزالی چنین نیست.همه دست‌اندرکاران پروژه‌های سینمایی فعال در این شهرک در قالب همکاری خوب تهیه‌کنندگان آنها با ما،هر 15روز یک بار تست کرونا می‌دهند.

ما موزه عروسکی سینمای ایران را در شهرک سینمایی غزالی افتتاح کردیم.این موزه برای بهره‌برداری عموم آماده است اما هنوز امکان بازدید عمومی از آن وجود ندارد.

این روزها چه پروژه‌هایی در شهرک سینمایی و تلویزیونی غزالی فعال هستند؟

هم‌اکنون پروژه‌های «شبکه کوچک »،«خواب و خانه» و چندین پروژه دیگربه صورت شبانه‌روزی در شهرک سینمایی غزالی فعال هستند.این روزها کار پیش‌تولید پروژه سریال«پریزاد»نیز در این مجموعه فرهنگی انجام می گردد.کار روی پروژه«خاتون»هم به تازگی پایان یافته و این سریال هم‌اکنون در پلتفرم «نماوا»پخش می‌شود.

مهدی میرچی: تلاش میکنیم به واسطه ساخت پروژه موسی کلیم الله، بزرگترین استودیو با وسعت ۱۴ هزار متر مربع را بنا کنیم | تئاتر نصر بازآفرینی شد

شهرک سینمایی و تلویزیونی ایران(غزالی)در اینده نزدیک و در قالب انعقاد قرارداد با کدام پروژه‌ها همکاری خواهد کرد؟

به هر حال ما همیشه تلاش می‌کنیم با تدابیر لازم خدمات مناسب و کافی را به دست‌اندرکاران پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی کشورمان ارائه بدهیم تا هنرمندان بتوانند به راحتی از ظرفیت شهرک سینمایی و تلویزیونی غزالی  که به نوعی یکی از میراث‌های ملی و ارزشمند کشورمان به حساب می‌آید،بهترین بهره را ببرند.در همین راستا پروژه شبکه مخفی زنان به تهیه‌کنندگی آقای جواد نوروزبیگی نیز آماده بهره برداری از شهرک میباشد و  قرارداد دیگری نیز با تهیه‌کننده سریال «سربرون»بسته شده است.کار فیلمبرداری یکی از پروژه‌های سینمایی به کارگردانی شفیعی نیز به زودی در مجموعه فرهنگی مذکور کلید می‌خورد.تولید کار«بهشت تبهکاران»به تهیه‌کنندگی علی قائم‌مقامی و کارگردانی جوزانی نیز به زودی در این شهرک فرهنگی شروع می‌شود.

مهدی میرچی: تلاش میکنیم به واسطه ساخت پروژه موسی کلیم الله، بزرگترین استودیو با وسعت ۱۴ هزار متر مربع را بنا کنیم | تئاتر نصر بازآفرینی شد

من به عنوان یکی از تهیه‌کنندگان رسمی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با یک نگاه تولیدی به مدیریت شهرک سینمایی غزالی منصوب شدم .البته به بحث گردشگری نیز توجه دارم و معتقدم که گردشگران ما باید از ظرفیت ملی چون شهرک سینمایی و تلویزیونی ایران(غزالی )بازدید و استفاده کنند اما در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا ،گردشگران علاقمند بازدید از این شهرک فرهنگی باید کمی تأمل کنند.

مهدی میرچی: تلاش میکنیم به واسطه ساخت پروژه موسی کلیم الله، بزرگترین استودیو با وسعت ۱۴ هزار متر مربع را بنا کنیم | تئاتر نصر بازآفرینی شد

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
سوال و جواب دیباچه با بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون

«شیوا خنیاگر»: با گذشت سال ها، سوژه‌ها به سمت تکرار رفتند و اصالت خود را از دست دادند!

۱۴:۰۳  -  ۰۷ آذر ۱۴۰۰
گپ خودمانی «دیباچه» با علی مشهدی درباره سریال‌های طنزی که روزگاری «خیابان خالی کن» بودند

بازیگران مطرح ِحوزه طنز ، به خاطر متن و قصه خوب سریالها ،درخشیدند/مجری «سریالیست» ایرادهایی ازسریالم گرفت که منطقی نبود/ذره ای تلویزیون ما را درک کند

۱۱:۵۸  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
بازیگر فیلم سینمایی «منصور» در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

محسن قصابیان: «منصور» عِرق ملی وامید را در جامعه بسط می‌دهد

۱۰:۳۷  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
گفت و گو « دیباچه » با اسفندیار قره باغی ،خواننده پیشکسوتی که به صدای انقلاب مشهور است

معاونت هنری وزیر، پیشنهاد پست اداره کل موسیقی را به من داد | اولین کاری که می کنم، جلوی برگزاری کنســـرت ها را می گیرم؛زیرا همه آن ها پلی بک است!

۱۶:۴۵  -  ۲۹ آبان ۱۴۰۰
گلایه‌های بازیگر سریال"داستان یک شهر" و فیلم سینمایی"سجاده آتش" در گفتگو با پایگاه خبری دیباچه

ایرانمنش : مسئولان کشورمان برای مقابله با تهاجم فرهنگی فقط  شعار می‌دهند | دست‌اندرکاران  تولید برنامه‌های تلویزیونی محدود به افرادی خاص شده‌!

۱۳:۱۳  -  ۰۱ آذر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها