دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰  |  Monday, 29 November 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۸۵۶
تاریخ انتشار : ۰۴ : ۱۷ - ۲۶ مرداد ۱۴۰۰
مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی در گفتگو با پایگاه خبری دیباچه:
محمدرضا کارگر ضمن ابراز امیدواری نسبت به آینده حوزه موزه‌داری کشور، اعلام کرد ما در حال حاضر به مرز ۸۰۰ موزه نزدیک شده‌ایم و نباید به هیچ وجه نگران رسیدگی به وضعیت موزه‌ها بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری دیباچه وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سال‌های اخیر تلاش کرده است که در جهت محافظت هر چه بیشتر از میراث فرهنگی ملموس و ناملموس کشورمان امکان ثبت و افتتاح موزه‌های متعددی را بدهد. این وزارتخانه در همین مدت با حمایت از علاقمندان به افتتاح موزه‌های شخصی، فرهنگ موزه‌داری را بیش از پیش در سطح کشورمان ترویج داده است.

از طرف دیگر برخی از کارشناسان معتقدند با افزایش تعداد موزه‌ها کیفیت رسیدگی به وضعیت نگهداری از این مکان‌های فرهنگی کاهش میابد و این به معنای افزایش کمی و کاهش کیفیت موزه‌ها است. ما در این گزارش به سراغ مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی کشورمان رفتیم تا از او بپرسیم تعداد موزه‌های در حال حاضر به چه عددی رسیده  و وضعیت رسیدگی به این موزه‌ها چگونه است.
 
ما در حال حاضر به مرز ۸۰۰ موزه نزدیک شده‌ایم | نباید به هیچ وجه نگران رسیدگی به وضعیت موزه‌ها بود!

محمدرضا کارگر مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی به خبرنگار پایگاه خبری دیباچه گفت:با وجود همه‌گیری کرونا آمار ایجاد موزه‌های ما خیلی رشد کرده است و تقریبا هر ۴ یا ۵ روز یک موزه در سطح کشور افتتاح می‌شود. این به نظر من خیلی اتفاق جالب و مهمی است و نشان می‌دهد که مردم تا چه اندازه علاقمند به ایجاد موزه هستند و ما چقدر در این حوزه توانمند هستیم. من مطئنم ما می‌توانیم در آینده روزی یک موزه در سطح کشور افتتاح کنیم. در صورت تحقق این هدف در طول سال شاهد افتتاح ۳۶۵ موزه خواهیم بود. ما در حال حاضر به مرز ۸۰۰ موزه نزدیک شده‌ایم.

او افزود:اگرچه برخی از افراد نگران وضعیت رسیدگی به موزه‌ها هستند، اما باید گفت موزه‌هایی که افتتاح می‌شوند عمدتا به صورت خصوصی اداره می‌شوند و یک فرد مسئول رسیدگی به هر کدام از آن‌ها هستند بنابراین نباید به هیچ وجه نگران رسیدگی به چنین موزه‌هایی بود. امروزه وزارتخانه‌هایی موزه افتتاح می‌کنند که تا به حال موزه‌ای نداشتند.

مصاحبه از:نسرین خدایاری
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
سوال و جواب دیباچه با بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون

«شیوا خنیاگر»: با گذشت سال ها، سوژه‌ها به سمت تکرار رفتند و اصالت خود را از دست دادند!

۱۴:۰۳  -  ۰۷ آذر ۱۴۰۰
گپ خودمانی «دیباچه» با علی مشهدی درباره سریال‌های طنزی که روزگاری «خیابان خالی کن» بودند

بازیگران مطرح ِحوزه طنز ، به خاطر متن و قصه خوب سریالها ،درخشیدند/مجری «سریالیست» ایرادهایی ازسریالم گرفت که منطقی نبود/ذره ای تلویزیون ما را درک کند

۱۱:۵۸  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
بازیگر فیلم سینمایی «منصور» در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

محسن قصابیان: «منصور» عِرق ملی وامید را در جامعه بسط می‌دهد

۱۰:۳۷  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
گفت و گو « دیباچه » با اسفندیار قره باغی ،خواننده پیشکسوتی که به صدای انقلاب مشهور است

معاونت هنری وزیر، پیشنهاد پست اداره کل موسیقی را به من داد | اولین کاری که می کنم، جلوی برگزاری کنســـرت ها را می گیرم؛زیرا همه آن ها پلی بک است!

۱۶:۴۵  -  ۲۹ آبان ۱۴۰۰
گلایه‌های بازیگر سریال"داستان یک شهر" و فیلم سینمایی"سجاده آتش" در گفتگو با پایگاه خبری دیباچه

ایرانمنش : مسئولان کشورمان برای مقابله با تهاجم فرهنگی فقط  شعار می‌دهند | دست‌اندرکاران  تولید برنامه‌های تلویزیونی محدود به افرادی خاص شده‌!

۱۳:۱۳  -  ۰۱ آذر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها