پنجشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۱  |  Thursday, 07 July 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۰۸۳۵
تاریخ انتشار : ۵۸ : ۱۲ - ۱۹ مرداد ۱۴۰۰
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی به دیباچه خبر داد
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی از حضور ۳۱ استان کشور در اکسپوی امارات و برگزاری نمایشگاه ملی صنایع دستی در هفته اول شهریور ماه سال جاری خبر داد.

خشایار نیکزادفر مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی به خبرنگار پایگاه خبری دیباچه گفت:نمایشگاه اکسپو که به صورت جامع صنایع دستی، گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دیگری، چون نفت را پوشش می‌دهد، از ۹ مهر در امارات شروع می‌شود و ۱۸۰ روز فعال خواهد بود.۱۹۲ کشور در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند و یک پاویون بزرگ ۲۰۰۰ متری به ایران اختصاص داده شده است. ما مسئول برگزاری بخش گردشگری کشورمان در این اکسپو هستیم و قرار بر آن است که هر ۲ استانمان ۱۰ روز در آنجا برنامه داشته باشند و به ارائه توانمندی‌های خود در زمینه‌های میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خواهد پرداخت بنابراین ۳۱ استان ما برنامه‌هایی را برای ارائه به اکسپوی امارات آماده کرده‌اند.

او اعلام کرد:نمایشگاه ملی صنایع دستی نیز همزمان با نمایشگاه فرش از اول شهریور تا هفتم آن ماه در مرکز بین‌المللی نمایشگاه‌های تهران برگزار می‌شود. به نظر می‌رسد که این نمایشگاه با توجه به همزمانی با نمایشگاه فرش با استقبال خوب مردم مواجه شود و امیدواریم منافع هنرمندان صنایع دستی کشور را که با وجود ویروس منحوس کرونا دچار ضرر و زیان مضاعفی شده اند را تا حد قابل قبولی تامین نماید الیته ما در سال گذشته با ایجاد نمایشگاه ملی مجازی صنایع دستی به آدرس tafrihati.com فرصتی را ایجاد نمودیم تا هنرمندان این حوزه با استفاده از آن به فروش اقلام خود به صورت غیر حضوری اقدام نمایند.

نیکزادفر  افزود:آزمون جامع گردشگری نیز در روز‌های گذشته با حضور ۶ هزار و صد نفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بدون حاشیه برگزار شد.

او به مجاز بودن برگزاری نمایشگاه صنایع دستی اشاره کرد و گفت:همه برنامه‌های ما با مجوز ستاد مقابله با کرونا برگزار می‌شوند. حتی آزمون اخیرمان نیز با این مجوز برگزار شد البته ممکن است که با توجه به شرایط کشور مجوز‌ها لغو شوند. وی افزود قطعا در هر گونه فعالیت و خدمات به جامعه بزرگ میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی مجوزو تصمیم ستاد کرونا برای ما فصل الخطاب خواهد بود.

نیکزادفر خاطرنشان کرد:مقام معظم رهبری امسال را با عنوان تولید، پشتیبانی و مانع‌زدایی‌ها نام‌گذاری کردند و به نظر می‌رسد پیگیری و برگزاری نمایشگاه‌ها جامه عمل پوشاندن به منویات مقام معظم رهبری است.
 
گفتگو از  : نسرین خدایاری
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
سید شاهین موسوی، بوکسور ملی پوش کشور و نفر پنجم بوکس جهان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

برای حضور در المپیک فرانسه باید تغییر وزن بدهم / متاسفانه ما در هیج مسابقه ای با رقبای خود حضور پیدا نمی کنیم

۱۲:۳۱  -  ۱۲ تير ۱۴۰۱
حمیدرضا مهدی پور تهیه کننده برنامه طنز «دی بی سی فارسی» در گقت و گو با دیباچه مطرح کرد:

هدف اصلی ما از تولید برنامه «دی بی سی فارسی» شکستن هژمونی شبکه‌های معاند بود / با استقبال خوب مدیران جدید رسانه ملی به تلویزیون آمدیم

۱۵:۳۳  -  ۰۸ تير ۱۴۰۱
غفلت بزرگ در حوزه نمایشنامه نویسی

چرا بیشتر نمایش‌های روی صحنه، برگرفته از نمایشنامه‌های خارجی است؟

۱۳:۰۱  -  ۰۸ تير ۱۴۰۱
احمد شفیعی، تهیه کننده سریال « آقای قاضی » در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

این اولین ژانر درام قضایی در قالب یک سریال است / بهزاد خلج در نقش یک قاضی واقعی ظاهر شد / فصل دوم سریال آقای قاضی بزودی ساخته می‌شود

۱۷:۰۸  -  ۰۶ تير ۱۴۰۱
ابراهیم فروزش کارگردان و فیلمنامه نویس سینما در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

ارگان‌های دولتی ما بودجه کمی در سال برای ساخت یک فیلم بلند دارند / امیدوارم این کارگروه فارابی قدم‌های مثبتی بردارد

۱۷:۰۳  -  ۰۴ تير ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار