پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۰  |  Thursday, 23 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۸۳۵
تاریخ انتشار : ۵۸ : ۱۲ - ۱۹ مرداد ۱۴۰۰
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی به دیباچه خبر داد
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی از حضور ۳۱ استان کشور در اکسپوی امارات و برگزاری نمایشگاه ملی صنایع دستی در هفته اول شهریور ماه سال جاری خبر داد.

خشایار نیکزادفر مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی به خبرنگار پایگاه خبری دیباچه گفت:نمایشگاه اکسپو که به صورت جامع صنایع دستی، گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دیگری، چون نفت را پوشش می‌دهد، از ۹ مهر در امارات شروع می‌شود و ۱۸۰ روز فعال خواهد بود.۱۹۲ کشور در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند و یک پاویون بزرگ ۲۰۰۰ متری به ایران اختصاص داده شده است. ما مسئول برگزاری بخش گردشگری کشورمان در این اکسپو هستیم و قرار بر آن است که هر ۲ استانمان ۱۰ روز در آنجا برنامه داشته باشند و به ارائه توانمندی‌های خود در زمینه‌های میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خواهد پرداخت بنابراین ۳۱ استان ما برنامه‌هایی را برای ارائه به اکسپوی امارات آماده کرده‌اند.

او اعلام کرد:نمایشگاه ملی صنایع دستی نیز همزمان با نمایشگاه فرش از اول شهریور تا هفتم آن ماه در مرکز بین‌المللی نمایشگاه‌های تهران برگزار می‌شود. به نظر می‌رسد که این نمایشگاه با توجه به همزمانی با نمایشگاه فرش با استقبال خوب مردم مواجه شود و امیدواریم منافع هنرمندان صنایع دستی کشور را که با وجود ویروس منحوس کرونا دچار ضرر و زیان مضاعفی شده اند را تا حد قابل قبولی تامین نماید الیته ما در سال گذشته با ایجاد نمایشگاه ملی مجازی صنایع دستی به آدرس tafrihati.com فرصتی را ایجاد نمودیم تا هنرمندان این حوزه با استفاده از آن به فروش اقلام خود به صورت غیر حضوری اقدام نمایند.

نیکزادفر  افزود:آزمون جامع گردشگری نیز در روز‌های گذشته با حضور ۶ هزار و صد نفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بدون حاشیه برگزار شد.

او به مجاز بودن برگزاری نمایشگاه صنایع دستی اشاره کرد و گفت:همه برنامه‌های ما با مجوز ستاد مقابله با کرونا برگزار می‌شوند. حتی آزمون اخیرمان نیز با این مجوز برگزار شد البته ممکن است که با توجه به شرایط کشور مجوز‌ها لغو شوند. وی افزود قطعا در هر گونه فعالیت و خدمات به جامعه بزرگ میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی مجوزو تصمیم ستاد کرونا برای ما فصل الخطاب خواهد بود.

نیکزادفر خاطرنشان کرد:مقام معظم رهبری امسال را با عنوان تولید، پشتیبانی و مانع‌زدایی‌ها نام‌گذاری کردند و به نظر می‌رسد پیگیری و برگزاری نمایشگاه‌ها جامه عمل پوشاندن به منویات مقام معظم رهبری است.
 
گفتگو از  : نسرین خدایاری
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
«بهنام صبوحی»، موسیقی دان و ترانه سرای کودک در گفتگو با "دیباچه" مطرح کرد:

آهنگسازان ما از اینکه بگویند آهنگساز کودک هستند واهمه دارند | آخرین خبر‌ها از ساخت موسیقی پروژه " شهر گربه‌ها "

۱۰:۰۰  -  ۳۱ شهريور ۱۴۰۰
گفتگو دیباچه با «مسعود صابری» جراح مغز و اعصاب و خواننده موفق این روز‌های موسیقی ایران

توانایی در تلفیق معنادار موسیقی سنتی و پاپ، انقلابی بزرگ در عرصه موسیقی کشور است | « دکتر مسعود » بزودی در دسترس مخاطبان قرار می گیرد

۱۳:۰۴  -  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
گفتگو دیباچه با «عباس غزالی» به بهانه ساخت فیلم جدید کوتاهش

"لبخند ماسک" نگاهی به قربانیان معضلات اجتماعی دارد | پلتفرم‌ها در ایران به لطف کرونا خیلی زود رونق گرفتند!

۱۰:۰۳  -  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
وقتی ایلیا منفرد دیگر به اوج خود برنگشت

آهنگ مشهور «گل ارکیده» چگونه ساخته شد؟

۱۸:۰۷  -  ۲۴ شهريور ۱۴۰۰
حامد تأملی طراح و تولیدکننده اسباب‌بازی در گفتگو با پایگاه خبری دیباچه بیان کرد:

شورای نظارت بر اسباب‌بازی باید به عنوان یک نهاد کاملا مستقل عمل کند | بازی و اسباب بازی مختص رده بندی سنی کودک و نوجوان نیست!

۱۵:۲۶  -  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
انتقاد‌های تند فیلمساز و منتقد جوان سینما در خصوص کیفیت آثار کمدی حال حاضر

بهارلو: فیلمِ وحشت می‌سازند، به جای ترساندن، مخاطب را به خنده می‌اندازد | آثاری نظیر «مردم معمولی»، «دراکولا» اثر فرهنگی نیستند!

۱۶:۴۳  -  ۲۴ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار