پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۴۰۰  |  Thursday, 29 July 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۷۷۶
تاریخ انتشار : ۱۸ : ۱۶ - ۱۶ تير ۱۴۰۰
آرمین قیطاسی از انتشار یک اثر بین المللی در ایران و خارج از کشور خبر داد.

آرمین قیطاسی نوازنده و رهبر ارکستر آرسنوا در گفتگو با خبرنگار موسیقی خبرگزاری دیباچه گفت: در حال حاضر در تدارک و برنامه ریزی برای انتشار یک آلبوم هستیم که این اثر موسیقایی یک آلبوم بین المللی است و در این آلبوم چندین سبک را با هم آشتی و به هم وصل کردیم. در این آلبوم از بهترین نوازندگان ایرانی و خارجی استفاده کردیم و میکس و مسترینگ توسط هنرمندان بین المللی انجام شده است. هنوز عنوانی برای این آلبوم انتخاب نشده است و چون قرار است به صورت صوتی و تصویری منتشر شود در مرحله تدوین قرار دارد و به زودی هم در ایران و هم در خارج از کشور منتشر می شود.

آرمین قیطاسی آلبوم بین المللی منتشر می کند |  ارکسترها با خاک یکسان شده است!

این نوازنده در ادامه بیان کرد: یکی از ویژگی های مهم این اثر این است که در یکی از ترک ها برای اولین بار تصویر و صوت را همزمان با هم ضبط کردیم و این کار حدود هشت ساعت در یک سالن طول کشید. همچنین پنجاه و شش قطعه در ژانر موسیقی پاپ، تلفیقی، سنتی و... ضبط کردیم که آهنگسازی قطعات به عهده من بوده است و به زودی این قطعات را منتشر می کنیم تا در دسترس مخاطبان قرار گیرد. در این قطعات با خواننده های مختلف همکاری کردیم که در بعضی از قطعات خواننده های جوان با استعداد را به جامعه هنری معرفی کردیم.
این آهنگساز افزود: به خاطر بیماری کرونا ۲۴ کنسرت ما کنسل شد که منتظر هستیم شرایط این بیماری بهتر شود تا بتوانیم این کنسرت ها را برگزار کنیم و به دیدار مخاطبان رویم. متاسفانه در این مدت همه اصناف فعالیت کردند و تنها حوزه موسیقی بود که کاملا تعطیل شد. دلیل این موضوع را هیچ کدام از موسیقیدانها نمی دانند زیرا سینما و تئاتر در حال فعالیت هستند و فقط سالن های برگزاری کنسرت تعطیل شده است. هیچ کدام از مسئولین حوزه موسیقی پاسخگو نیستند و فقط تعدادی کنسرت در کیش برگزار شد تا بگویند موسیقی تعطیل نشده است در حالیکه موسیقی در حال از بین رفتن است و برای هیچ کس مهم نیست.
وی در ادامه تاکید کرد: فقط یک سری از هنرمندان خاص که ارتباطی قوی دارند توانستند کنسرت آنلاین برگزار کنند و بیشتر هنرمندان موسیقی در انزوا به سر می برند. وضعیت ارکسترها هم بدتر شده است و بهتر است بگوییم ارکسترها با خاک یکسان شده اند و نبود مدیریت درست وضعیت را بدتر کرده است. در این مدت کنسرتی برگزار نشده و فقط تعداد کمی آثار موسیقی تولید شده است. تهیه کنندگان موسیقی چون فقط به دنبال سود و منافع خودشان هستند و فقط به دنبال درآمد زایی هستند ضربه های جبران ناپذیری به موسیقی زده اند و در این مدت چون درآمدی از این راه ندارند کلا کنار کشیده اند و موسیقیدان ها را به حال خود رها کرده اند.
رهبر ارکستر آرسنوا در پایان گفت: مشکلات حوزه موسیقی باید از ریشه حل شود و متاسفانه هر دولت جدید که آمده موسیقی ضعیف تر از قبل شده است و این هنر در حال نابودی است. خوشبختانه بعضی رسانه ها از ما حمایت می کنند تا بتوانیم حرف هایمان را بزنیم که امیدوارم این صحبت ها حتی خیلی کم تاثیرگذار باشد.


گفتگو از غزاله سعادتی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
تبعات بی‌احترامی به کتاب از نگاه « اسماعیل آذر» در گفت و گو با « دیباچه »

بی‌احترامی به کتاب یا فروش کیلویی آن کار ناروایی است که به نفع نظام و کشور ما نیست!

۱۴:۲۰  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
مجید کیانی نوازنده پیشکسوت سنتور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

دلیل بی تفاوتی نسبت به موسیقی را نمی‌دانم | موسیقی فقط سرکوب می‌شود

۱۴:۵۳  -  ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
فریده سپاه‌منصور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد؛

کاراکتر «محترم» در «دردسر‌های عظیم» نقش فریبنده‌ای بود | دوست داشتم واکسن ایرانی بزنم!

۱۳:۴۶  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با کیانوش عیاری ؛

میخواهم کسی را استخدام کنم تا به جای من نفس بکشد!

۲۱:۰۱  -  ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
تهیه کننده مجموعه رسم عشق با دیباچه مطرح کرد؛

تقاص با نگاهی به بازتاب عملکرد‌های انسانی درزندگی وسرنوشت مقابل دوربین خواهد رفت

۰۰:۴۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار