پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۰  |  Thursday, 28 October 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۷۶۲
تاریخ انتشار : ۴۷ : ۱۵ - ۱۲ تير ۱۴۰۰

به گزارش دیباچه، مخبر رئیس ستاد فرمان حضرت امام درباره ارسال محموله و اقدامات این ستاد برای خروج سیستان بلوچستان از وضعیت قرمز گفت: وضعیت استان سیستان و بلوچستان قرمز است و طبیعتا باید ما هم با اقداماتی به مردم شریف این استان کمک کنیم. با هماهنگی وزارت بهداشت دوازده اقدام از امروز آغاز خواهد شد.

او درباره اقدامات گفت: در اولین اقدام دو میلیون ماسک به سیستان در حال ارسال است که بخشی از آن به استان رسیده و ظرف دو یا سه روز آینده بین مردم به صورت رایگان توزیع می‌شود. سه هزار لیتر مواد ضد عفونی در بسته‌های مختلف به مردم سیستان و بلوچستان اهدا خواهد شد.

او ادامه داد: ۵۰ هزار کیت تشخیصی ویروس کرونا که یکی از تجهیزات ضروری این استان است، ارسال می‌شود. همچنین ۵۰ هزار بسته معشیتی و پروتئینی در اختیار مردم این استان قرار می‌گیرد. تا کنون نیز با کمک گروه‌های جهادی ۲۰ هزار آبمیوه و سوپ در بین بیماران توزیع شده است.

مخبر گفت: وزارت بهداشت نیز از طریق دانشگاه علومی پزشکی سیستان و بلوچستان تقاضای دو و نیم میلیارد تومان تسهیلات برای تهیه دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی را تامین کرده است. برای پزشکان نیز انواع لباس گان تهیه شده و در حال ارسال است. همچنین دارو‌های مورد نیاز برای بیماران کرونایی از جمله آمپول رمدسیویر که جزو درمان‌های قطعی کرونا است به میزان ۳ هزار دوز ارسال خواهد شد.

او تاکید کرد که مهم‌ترین اقدام انجام شده ارسال تیم پزشکی به این استان است که فردا صبح عازم و در ۲۴ ساعت آینده در این استان مستقر می‌شوند.

مخبر با ابراز امیدواری پایان یافتن موج کرونا در استان سیستان بلوچستان درباره واکسیناسیون توضیح داد: ما مسئول توزیع و تزریق واکسن نیستیم اما به وعده‌هایی که داده ایم یعنی آماده سازی واکسن در خرداد و تیرماه عمل کردیم. از لحظه‌ای که واکسیناسیون عمومی با واکسن برکت را شروع کردیم تا کنون نزدیک به ۲ میلیون ۷۰۰ هزار دوز واکسن تولید شده و ۴۰۰ هزار دوز آن تحویل وزارت بهداشت شد. مابقی دوز‌های واکسن کوو برکت در حال گذراندن تست و مرحله خالص سازی هستند.

او در پایان گفت: به محض اینکه این مراحل به پایان برسد تمام دوز‌های واکسن برکت در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گیرد. ما طبق وعده‌ای که دادیم تا پایان شهریور بیش از ۵۰ میلیون دوز واکسن کوو برکت تحویل وزارت بهداشت می‌دهیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
روایتی از به کاربردن واژه ای سنگین علیه فیلم مسعود کیمیایی توسط منتقد سرشناس + فیلم

« مسعود فراستی » در شبکه دو آفتابی می شود؟!

۱۶:۳۹  -  ۰۵ آبان ۱۴۰۰
به بهانه پخش قطعه ای جذاب از منوچهر نوذری، منوچهر آذری و مهدی کاشانیان

مدیران سازمان صدا و سیما ،شادی و نشاط را در برنامه های تلویزیونی و رادیویی اولویت اول قرار دهند!

۱۵:۳۸  -  ۰۱ آبان ۱۴۰۰
نادر فلاح در گفتگو با دیباچه از چالش‌های نقش خود می‌گوید

خانه تئاتر با خانه سینما تعامل داشته باشند و بگویند حتما از بچه های تئاتر برای نقش ها در فیلم ها استفاده کنند!

۱۱:۰۷  -  ۲۹ مهر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار