پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۴۰۰  |  Thursday, 29 July 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۷۵۹
تاریخ انتشار : ۴۷ : ۱۷ - ۰۹ تير ۱۴۰۰
ایلان ماسک در گفتگویی آنلاین اعلام کرد

ایلان ماسک در گفتگویی آنلاین اعلام کرد که قصد دارند تعداد کاربران و ماهواره های اینترنت استارلینک را طی سال آینده افزایش دهد.

به گزارش دیباچه، به نقل از ورج؛ ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت فضایی اسپیس ایکس دیروز اعلام کرد که شرکت ارائه دهنده اینترنت ماهواره‌ای استارلینک قصد دارد بیش از ۵۰۰ هزار کاربر جدید را طی ۱۲ ماه آینده به سرویس خود اضافه کند.

افزایش ماهواره‌های استارلینک

ایلان ماسک در گفتگویی مجازی که با کنگره جهانی موبایل داشت گفت:" پیش بینی می‌شود که بیش از ۱۰ میلیارد دلار در صنعت ماهواره اینترنتی سرمایه گذاری شود، پیش از آنکه به سود دهی و در آمدی ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلاری در چرخه عمر پروژه برسد. هدف اصلی از انجام این پروژه جلوگیری از ورشکستگی است. "

به گفته ماسک اکنون سرویس اینترنت استارلینک ۶۲ هزار و ۴۲۰ کاربر فعال دارد و در حال حاضر بیش از ۱۵۰۰ ماهواره در مدار هستند و انتظار می‌رود این تعداد تا ماه آینده افزایش یافته و این سرویس جهانی شود. ماسک اطلاعات دیگری نیز درباره این سرویس ارائه کرد و گفت که این ماهواره‌ها در فاصله ۵۰۰ کیلومتری سطح زمین هستند در حالی که ماهواره‌هایی که در مدار زمین آهنگ هستند در فاصله‌ای ۱۰۰۰ کیلومتری قرار دارند و زمان چرخش آن‌ها نیز در مدار ۲۴ است. این ماهواره سیگنال‌هایی را به کابل‌های تلویزیونی ارسال می‌کنند و ناسا هم ماهواره‌های خاص خودش را برای ارتباط و انتقال اطلاعات بین فضاپیما‌ها در مدار دارد.

افزایش ماهواره های اینترنت استارلینک از سال آینده !

کاهش هزینه کیت استارلینک، هدف ماسک

هزینه خرید یک مجموعه استارلینک حدود ۵۰۰ دلار هزینه دارد و هزینه استفاده ماهانه آن هم ۱۰۰ دلار است که ایلان ماسک در این باره هم که این قیمت در همه جای جهان یکسان خواهد بود و فقط هزینه مالیات و حمل و نقل باعث افزایش قیمت خواهد شد. ساخت هر کیت برای شرکت ۱۰۰۰ دلار هزینه خواهد داشت و این کیت با نصف قیمت به مشتری فروخته می‌شود و این شرکت قصد دارد که این هزینه را به ۲۰۰ یا ۳۵۰ دلار کاهش دهد.

ایلان ماسک در ادامه صحبت هایش از همکاری احتمالی با اپراتور‌های تلفن همراه نیز صحبت کرد و گفت که مشارکت با شرکت‌های مخابراتی مهم است و در حال رایزنی با سایر شرکت‌ها هستیم.

افزایش ماهواره های اینترنت استارلینک از سال آینده !

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
تبعات بی‌احترامی به کتاب از نگاه « اسماعیل آذر» در گفت و گو با « دیباچه »

بی‌احترامی به کتاب یا فروش کیلویی آن کار ناروایی است که به نفع نظام و کشور ما نیست!

۱۴:۲۰  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
مجید کیانی نوازنده پیشکسوت سنتور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

دلیل بی تفاوتی نسبت به موسیقی را نمی‌دانم | موسیقی فقط سرکوب می‌شود

۱۴:۵۳  -  ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
فریده سپاه‌منصور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد؛

کاراکتر «محترم» در «دردسر‌های عظیم» نقش فریبنده‌ای بود | دوست داشتم واکسن ایرانی بزنم!

۱۳:۴۶  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با کیانوش عیاری ؛

میخواهم کسی را استخدام کنم تا به جای من نفس بکشد!

۲۱:۰۱  -  ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
تهیه کننده مجموعه رسم عشق با دیباچه مطرح کرد؛

تقاص با نگاهی به بازتاب عملکرد‌های انسانی درزندگی وسرنوشت مقابل دوربین خواهد رفت

۰۰:۴۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار