پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۴۰۰  |  Thursday, 29 July 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۷۴۸
تاریخ انتشار : ۴۹ : ۱۶ - ۰۷ تير ۱۴۰۰

به گزارش دیباچه ،این روزها حسابی بازار نمایش خانگی یا بهتر است بگوییم بازار   وی. او. دی داغ داغه و با این استقبال سلبریتی ها از این پلتفرم جذاب ، بسیاری نگران درآمدزایی سینمادارن هستند ؛ در شرایطی که وضعیت واکسن در ایران به شرایط ثبات نرسیده و بسیاری از مردم هنوز واکسن نزده اند و هر روز صحبت از پیک پنجم می شود ، مشخص نیست آیا فیلم هایی که قرار است در تیرماه رنگ پرده را به خود ببینند می توانند مخاطب را به سینما بکشانند و یا در گیشه با شکست مواجه می شوند. 

خبر رسیده که  فیلم «دینامیت» به کارگردانی مسعود اطیابی از نهم تیرماه در سینماها اکران می‌شود و باید دید آیا شورای صنفی نمایش تدابیری اندیشیده تاصاحبان فیلم ها  و سینماداران در این شرایط حساس به سود برسند و یا اینکه مثل همیشه با یک برنامه ریزی غیر اصولی شاهد شکست چنین فیلم هایی در گیشه خواهیم بود . 

گفته می شود شورای صنفی نمایش روز دوشنبه، هفتم تیرماه برای بررسی اکران یک فیلم جدید در سینماها تشکیل جلسه داد و پس از مدت‌ها انتظار سینمادارها، سرانجام قرار براین شده که فیلم «دینامیت» از چهارشنبه نهم تیرماه روی پرده رود.

مرتضی شایسته - دبیر شورا - می گوید: در جلسه امروز شورای صنفی نمایش بجز فیلم «دینامیت» مقرر شد که از میان فیلم‌های «روز صفر»  سعید ملکان و «درخت گردو» محمد حسین مهدویان یک فیلم همراه با این کمدی اکران شود که انتخاب قطعی در چند روز آینده انجام می‌شود.

او  تاکید کرد که تمهیداتی برای حمایت از اکران این فیلم‌ها صورت می‌گیرد. ( البته این تهیه کننده و پخش کننده در مصاحبه اش با ایسنا نگفته این تمهیدات دقیقا چه مواردی را شامل می شود و منظور از تمهیدات دقیقا چیست؟ ) 

هرچند در این باره پیش‌تر پرداخت مبلغ 2.5 میلیارد به همراه حق پخش آگهی در سینماها از جمله موارد حمایتی برای اکران فیلم در این بازه زمانی مطرح شده بود.

به گفته شایسته، فیلم‌های «زد و بند» داود نوروزی ، «مورچه خوار» شاهد احمدلو، «سیاه باز» حمید همتی هم برای اکران اعلام آمادگی کرده‌اند که  در جلسه هفته آینده شورا درباره آن‌ها تصمیم گیری می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
تبعات بی‌احترامی به کتاب از نگاه « اسماعیل آذر» در گفت و گو با « دیباچه »

بی‌احترامی به کتاب یا فروش کیلویی آن کار ناروایی است که به نفع نظام و کشور ما نیست!

۱۴:۲۰  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
مجید کیانی نوازنده پیشکسوت سنتور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

دلیل بی تفاوتی نسبت به موسیقی را نمی‌دانم | موسیقی فقط سرکوب می‌شود

۱۴:۵۳  -  ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
فریده سپاه‌منصور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد؛

کاراکتر «محترم» در «دردسر‌های عظیم» نقش فریبنده‌ای بود | دوست داشتم واکسن ایرانی بزنم!

۱۳:۴۶  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با کیانوش عیاری ؛

میخواهم کسی را استخدام کنم تا به جای من نفس بکشد!

۲۱:۰۱  -  ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
تهیه کننده مجموعه رسم عشق با دیباچه مطرح کرد؛

تقاص با نگاهی به بازتاب عملکرد‌های انسانی درزندگی وسرنوشت مقابل دوربین خواهد رفت

۰۰:۴۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار