دوشنبه ۰۴ تير ۱۴۰۳  |  Monday, 24 June 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۰۷۲۷
تاریخ انتشار : ۱۱ : ۱۲ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
مانی جعفرزاده آهنگساز و عضو شورای ملی در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

« مانی جعفرزاده » آهنگساز و عضو شورای ملی در گفتگو با خبرنگار موسیقی خبرگزاری دیباچه گفت: دو آلبوم موسیقی در دست انتشار دارم که این آثار در مراحل نهایی قرار دارد و به زودی روانه بازار موسیقی می شود. اولین آلبوم «اندوه های مقدس» با صدای محمد رضایی راد است که آهنگسازی قطعات توسط من انجام شده و اشعار از مجموعه شعرهای م. موید انتخاب شده است. همچنین عنوان آلبوم دوم «تهران 3D» است که شامل مجموعه مقالات و چند اثر موسیقایی درباره تهران است که در این اثر موسیقایی گفتگویی با داریوش طلایی درباره موسیقی تهران انجام دادم و احسان ذبیحی فر، علی صمد پور و...نظر خود را درباره تهران و موسیقی آن بیان کرده اند.

کنسرت آنلاین ارکستر ملی برگزار می‌شود | اجرای موسیقی فیلم «دلشدگان» و «مادر»

این آهنگساز در ادامه بیان کرد: این روزها بیشتر مشغول کارهای ارکستر ملی هستیم و تا پایان سال ۱۴۰۰ برنامه ریزی های این ارکستر انجام شده است که قرار است به زودی ارکستر ملی کنسرت آنلاین داشته باشد که موسیقی فیلم «دلشدگان» و فیلم «مادر» برای مخاطبان اجرا می شود. قرار بود این کنسرت زودتر برگزار شود ولی در نهایت تصمیم گرفتیم اجرای این کنسرت را به بعد از انتخابات موکول کنیم.
وی افزود: خوشبختانه کارهای ارکستر ملی به خاطر بیماری کرونا متوقف نشده است و تمرین های ارکستر با حفظ پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام می شود. همچنین دولت بودجه ای را به ارکسترها اختصاص داده است که این برای همه هنرمندان خبر خوبی بود.
عضو شورای ارکستر ملی در ادامه خاطرنشان کرد: با اینکه حقوق نوازندگان هنوز هم کم است ولی الان حقوق ثابت و بیمه دارند و به نظر من الان نوازندگان ارکستر امنیت شغلی دارند و با خیال راحت می توانند فعالیت کنند البته این حقوق باید بیشتر شود تا اصلا نوازندگان دلهره نداشته باشند. حدود یک سال پیش شرایطی فراهم شد تا نوازندگان حقوق ثابت داشته باشند و بیمه شوند.
این هنرمند درباره وضعیت آهنگسازی تاکید کرد: ما امروزه آهنگسازان جوان خوبی داریم که امکان فعالیت ندارند یعنی اگر شرایط فراهم شود آهنگسازان خوبی فعالیت خواهند کرد. الان آهنگسازان جوان در رده سنی ۲۵ تا ۳۵ سال داریم که آثارشان در سطح بین المللی اجرا می شود ولی در کشور خودمان شناخته شده نیستند. همچنین در چند سال اخیر تعداد آهنگسازان خانم بیشتر شده که واقعا توانایی زیادی دارند ولی نمی توانند فعالیت هنری داشته باشند.
وی در پایان گفت: قرار است به زودی برای ارکستر ملی و ارکستر سمفونیک تهران فراخوان بزنیم تا آهنگسازان آثار خود را برای ما ارسال کنند که برای ارکستر ملی محدودیت سنی ندارد ولی برای ارکستر سمفونیک تهران محدودیت سنی تا ۴۰ سال دارد و آهنگسازان آقا و خانم می توانند آثارشان را برای ما ارسال کنند تا آثارشان شنیده شود. امروزه امکانات آهنگسازی خیلی پیشرفت کرده است در حالیکه در زمان ما اصلا تجهیزات استودیویی نبود. به نظر من الان زمان قضاوت نیست و آیندگان باید درباره آهنگسازان امروزی قضاوت کنند.

گفتگو از غزاله سعادتی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
صحبت‌های عبدالحسین مختاباد پس از ۶ سال دوری از صحنه و در حاشیه اجرای ارکستر ملی ایران

فضای کار در بنیاد رودکی موسیقیایی، جدی و دوستانه است / در همه جای دنیا، ارگان‌های دولتی از ارکستر‌ها حمایت می کنند

۱۱:۲۶  -  ۲۰ خرداد ۱۴۰۳
ملی‌پوش قایقرانی ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

علم مربیان داخلی بالاست/ قول مدال المپیک را نمی‌دهم

۱۱:۰۱  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفت و گو دیباچه با معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش

روایتی از اقدامات شهید آیت الله رئیسی در حوزه تربیتی چند روز قبل از شهادتشان

۱۳:۲۰  -  ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

امیدوارم که رئیس جمهور بعدی، راه شهید جمهور را ادامه بدهد

۱۶:۲۳  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش

کار سنجش نزدیک به ۲۰ هزار نوآموز عشایری انجام شده است!

۱۶:۳۵  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
گزارش دیباچه از نشست خبری رئیس پلیس راهور تهران بزرگ

تمهیدات ترافیکی  سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اعلام شد

۱۶:۱۲  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار