سه‌شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۰  |  Tuesday, 28 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۶۶۷
تاریخ انتشار : ۲۱ : ۱۷ - ۰۸ خرداد ۱۴۰۰

امیر غفارمنش معتقد است این تفکر که برای کار کودک هزینه نکنیم، مدت هاست از بین رفته است و بیشترین هزینه را در سینما و تلویزیون باید برای کار کودک انجام داد و باید به لحاظ فرهنگی روی این سن کار شود.

امیر غفارمنش بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری دیباچه درباره نقش آفرینی در سریال «روزهای آبی» به کارگردانی محمدرضا حاجی غلامی که این شب ها از شبکه پنج سیما در حال پخش است، عنوان کرد: پیش از این سریال در ماه مرداد برای حضور در اثر دیگری قرارداد بسته بود که به دلایلی عقب افتاد تا اینکه پیشنهاد بازی در «روزهای آبی» به من شد و بدون فوت وقت آن را پذیرفتم.

وی ادامه داد: من پیش از این با پرویز امیری تهیه کننده این سریال که بسیار خوب، خوش اخلاق و خوش حساب است، کار کرده بودم. در نهایت با اعتمادی که به آن ها داشتم ابتدا قرارداد را امضا کردم و بعد فیلمنامه را خواندم. با نیت های ذهنی خوبی که کارگردان داشت و با همسو شدن فکرهایمان کار را پیش بردیم.

بازیگر «روزهای آبی» درباره نقش خود در این سریال مطرح کرد: شخصیت من در این سریال یک شخصیت فانتزی است. از ابتدا قرار نبود اما در ادامه راه بر آن شدیم که این شخصیت بار کمدی قصه را به دوش بکشد که امیدوارم نتیجه آن موفقیت آمیز باشد.

غفارمنش درباره حضور اکبر عبدی در این پروژه خاطرنشان کرد: اکبر عبدی زمانی به این پروژه پیوست که تصویربرداری کار آغاز شده بود. متاسفانه ایشان این روزها شرایط جسمی خوبی ندارد و امیدوارم سلامتی خود را به دست آورد و به خانه خود که سینما و تلویزیون است، بازگردد.

به گفته وی، «روزهای آبی» در حالی روی آنتن رفت که تصویربرداری آن ادامه داشت اما تازگی کار این سریال به پایان رسیده است.

بازیگر «روزهای آبی» در ادامه با بیان اینکه فیلمنامه این سریال از ابتدای کار به صورت کامل آماده بود، تصریح کرد: من غالبا فیلمنامه را نمی خوانم و برای این سریال هم همین اتفاق افتاد همچنین به نظرم با هوشمندی کارگردان اگر فیلمنامه کامل هم نباشد آسیبی به کار وارد نمی شود.

غفارمنش درباره پخش این سریال از شبکه پنج گفت: شبکه پنج سالهاست که مهجور مانده است اما مدیریت جدید آن در حال احیا کردن شبکه و مشخص است که تا حدی موفق هم بوده چراکه تعداد بینندگان شبکه افزایش پیدا کرده است.

وی درباره استقبال مخاطبان از سریال و همکاری با محمدرضا حاجی غلامی کارگردان سریال اظهار کرد: تاکنون بازخوردهایی خوبی از مخاطبان به صورت مجازی و در سطح جامعه گرفته ام که امیدوارم ادامه دار باشد. درباره همکاری با محمدرضا حاجی غلامی هم باید بگویم که ایشان فردی جوان، قوی، هوشمند و بااستعداد است که. در زمان کار تمام تمرکز خود را روی آن می گذارد. شاید «روزهای آبی» یکی از معدود پروژه هایی بود که دل کندن از بچه ها پس از پایان کار سخت بود.

بازیگر «روزهای آبی» در جواب به این سوال که این سریال چه حرفی برای مخاطبان دارد، بیان کرد: اگر من بخواهم جواب این سوال را بدهم یعنی سریال موفق نبوده است، پس مخاطب باید خود حرف سریال را درک کند و متوجه شود که آیا این سریال چیزی از مسایل روز اجتماعی را به مخاطب انتقال می دهد و آیا این مسایل به روستا راه پیدا کرده است یا نه؟

غفارمنش درباره جدیدترین پروژه های خود نیز توضیح داد: به موازات بازی در سریال «روزهای آبی» نقش آفرینی ام در فیلم سینمایی «راز قلعه» به کارگردانی کریم رناسیان در اصفهان به پایان رسید و این کار هم اکنون در مرحله تدوین است. همچنین فیلم سینمایی «شهر گربه ها» را آماده اکران دارم و به تازگی به پروژه «کلبه عموپورنگ» نیز پیوسته ام.

وی ادامه داد: خود من کار برای بچه ها را بیشتر از کار با بچه ها ترجیح می دهم. کار با بچه ها کمی سخت است و پروژه باید افراد توانمندی را برگزیده باشد البته همبازی کودک و نوجوان نیز داشته ام که جوهره بازیگری داشته اند اما کار برای بچه ها برایم جذاب تر است به ویژه در شرایط کرونا که بچه ها تفریحی ندارند. فکر می کنم یکی از بزرگترین خدمت ها در این زمان سرگرم کردن بچه هاست.

بازیگر «دردسرهای عظیم» در پایان درباره لزوم ساخت آثاری برای کودکان و نوجوانان مطرح کرد: «کلبه عموپورنگ» یکی از آثار فاخر در حوزه کودک و نوجوان در تلویزیون است اما فکر می کنم سیدجواد هاشمی نیز با ساخت فیلم «پیشونی سفید» و «شهر گربه ها» موفقیت هایی در این زمینه کسب کرده است. این تفکر که برای کار کودک هزینه نکنیم، مدت هاست از بین رفته است و بیشترین هزینه را در سینما و تلویزیون باید برای کار کودک انجام داد و ما باید به لحاظ فرهنگی روی این سن کار کنیم.

گفت و گو از : سپیده شریعت رضوی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با میلاد اکبری آهنگساز ،خواننده و تنظیم‌کننده موسیقی

خواننده و آهنگساز سهم بسزایی در تلطیف سکانس‌های اثر نمایشی دارد | شرکت‌های موسیقی برای یک اثر هنری آنچنان ارزشی قائل نیستند!

۱۴:۲۷  -  ۰۶ مهر ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با مدیرعامل خانه اردیبهشت اودلاجان

‌می‌خواهیم جریان احیای بافت تاریخی شهرمان را ادامه بدهیم

۱۸:۰۱  -  ۰۴ مهر ۱۴۰۰
بابک زرین "از آهنگسازان و تنظیم کنندگان ترانه و آثار نمایشی به دیباچه گفت

موسیقی نقس بسزایی رادر تکامل هیجانات واحساسات یک اثرنمایشی بازی میکند | موسیقی" افرا"ساختار فرا مرزی دارد!

۱۷:۴۲  -  ۰۴ مهر ۱۴۰۰
گفتگو منتشر نشده برنامه «مدیا» با مرحوم سیامک اطلسی

پاسخ تامل برانگیز آقای بازیگر به یک سوال؛ هر آن منتظر مرگ هستم!

۱۷:۳۵  -  ۰۴ مهر ۱۴۰۰
گفتگو دیباچه با محسن امامیان نویسنده کتاب "سعی هشتم"

تغییر ساختار مدیریتی در سازمان صدا و سیما مانع از ساخت سریال ۲۶ قسمتی حضرت هاجر (ع) شد!

۱۰:۲۸  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار