دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰  |  Monday, 14 June 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۵۸۶
تاریخ انتشار : ۱۹ : ۱۰ - ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

به گزارش دیباچه ، شهربانو موسوی بازیگر مجموعه های پر طرفداری همچون " متهم گریخت" و "حکایت های کمال" از ناملایت ها و سختی های این حرفه سخن میگوید.

از خودتون بگویید این روزها چقدرکم کار شده اید  و در قاب تلویزیون مخاطبان کمتر شما رو میبینند؟

 امروزه به دلایل باند و باندبازی هایی که درحوزه فیلم و سریال وجود دارد همچنین به دلیل  خرید و فروش نقش، متاسفانه برخی از پیشکسوتان و هنرمندان با کم کاری روبرو هستند البته ظهور وحشتناک کرونا هم در این مقوله بی تاثیر نیست.

شما پتانسیل قوی ای در بازیگری دارید و با کارگردان بزرگی از جمله مهران مدیری و رضا عطاران،سیروس مقدم و محمد حسین لطیفی کار کردید، چقدر اعتقاد به شناخته شدن دارید؟

درپشتکار داشتن وکسب تجربه و تبحر در بازیگری یا هر شغل یا حرفه ی دیگر سن رانباید ملاک قرارداد بلکه آنچه که باعث پیشرفت وتعالی درهر حرفه ازجمله بازیگری میشود تلاش مضاعف، مدنظرداشتن الگو و هدف متعالی وحرکت کردن درراستای آن است که تعیین کننده ی موفقیت ودیده شدن است.

فکر نمیکنید در این زمینه دیر شروع به نقش آفرینی کردید؟

تعصبات ومخالفتهای خانوادگی بودکه مرا از علایقم به هنر باز نگه داشت ولی باگذشت زمان ومتقاعدشدن خانواده توانستم درجاده علایقم پابگذارم و معتقدم سن ،ملاک کسب موفقیت نیست بلکه همانطور که پیشتر گفتم تلاش مضاعف است که انسان را به رشد وتعالی میرساند.

باندبازی ها و خرید و فروش نقش ، باعث کم کاری پیشکسوتان  و هنرمندان شده است | تعصبات ومخالفتهای خانوادگی مرا از علایقم به هنر باز نگه داشت!

چرا در حرفه بازیگری کسانی که ارتباطات خوب و گسترده ای دارند بیشتر کار میکنند ؟

 بعضی ازکارگردانان و تهیه کنندگان به  استعداد و نوع بازی و مردم پسند بودن توجهی ندارند و تنها باند و نورچشمی بودن ملاک اولیه آنها است.

به نظر شما چرا کارگردانان و تهیه کنندگان با این روال پیش میروند که از تعدادی بازیگر مشخص در کارهاشون بهره میبرند؟

عواملی که از برخی از بازیگران مشخص در کار خود استفاده میکنند توجهی به استعداد آنها ندارند و بازی گرفتن از بازیگران با نقش ها و کاراکترهای مشابه وتکراری همچون وعده ی غذایی است که درچند نوبت پشت سر هم باید ارتزاق شود که این مسئله نه تنها خوشایند نیست بلکه مخاطب را حتی به ورطه تنفر خواهدکشاند.

و این باند بازی ها از کجا نشات میگیرد؟

این روزها اوضاع بازی وبازیگری چندان مساعد نیست چراکه متاسفانه بیشتر ازکسانی بازی گرفته میشود که استعداد مطالعه وتجربه کافی و وافی ندارند تنها خیال سیمرغ بلورین ودریافت جایزه  کن را درسر میپرورانند.

چرا حمایتی از پیشکسوتان نمیشود؟

عجب سوال رمانتیک و بشر دوستانه ای! این روزها مگر به اشک بچه یتیم، زن سرپرست خانواده و کودکان کار توجهی میشود که فقط از پیشکسوتان حمایت نمیشود؟!  این روزها به شدت جای خدا،  مهربانی ، صداقت و یکرنگی، بر روی زمین خالی است وبه جرات میتوان گفت  بازار حقه بازان، هزاررنگها و نان به نرخ روزخوران  پررونق تر است.

بهترین، تأثیرگذارترین سكانس و دیالوگی كه در مجموعه كارهایتان بازی كرده‌اید و گفتید مربوط به كدام كار بود؟

این سوال را باید مردم شریف جواب بدهند و من نمیتوانم نظر کارشناسی روی بهترین سکانس یا اثر بدهم فقط میتوانم  در یک کلام بگویم دابسمشهای مردم برای سکانس های جذاب "متهم گریخت" نشانگرآنست که مردم با چنین آثاری همگام هستنـد.

و در پایان ارتباط شما با فضای مجازی چگونه است؟

همه باید مطابق با زمانه ارتباط  با فضای مجازی داشته باشیم و ورود تکنولوژی و اپلیکیشن های متعدد طی این سالها خیلی خوب بود و از همین تریبون از  مخترعان فضای مجازی تشکر میکنم.

گفت و گو از : دینا محمدی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو صمیمی دیباچه با امین الله رشیدی خواننده و آهنگساز پیشکسوت :

ردیف‌ ها صدای هنرجو را می‌سازند | صداسازی معنایی ندارد !

۱۱:۰۰  -  ۲۰ خرداد ۱۴۰۰
گپ داغ دیباچه با علیرضا افخمی درباره تفکرات عجیب برادرش بهروز و حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت

حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت تاثیر مخربی بر ذهنم ایجاد کرد | مسئولین رده بالای سازمان صدا و سیما و بخش حقوقی آن از زیربار مسئولیت شانه خالی کردند!

۱۵:۳۷  -  ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
گپ و گفت دیباچه با میلاد کیایی نوازنده پیشکسوت سنتور و آهنگساز

هیچ نهادی موسیقی را به رسمیت نمی‌شناسد | روح یک هنرمند به وسیله فرهنگ وسیع‌تر می‌شود

۱۷:۱۴  -  ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها