يکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰  |  Sunday, 25 July 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۵۸۳
تاریخ انتشار : ۵۷ : ۱۴ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
وزیر آموزش و پرورش در نشستی با جمعی از فرهنگیان سراسر کشور مطرح کرد

وزیر آموزش و پرورش برخی آسیب های کنکور را برشمرد و گفت: کنکور ناخواسته اهداف نظام تعلیم و تربیت را ویران و منهدم کرد و آسیب جدی به اهداف نظام تعلیم و تربیت زد. با توانایی در تست زدن، مفاهیم اخلاقی و اعتقادی قربانی می شود و باید به این برگردیم که به آزمون های خودمان اعتبار بدهیم.

به گزارش دیباچه ،محسن حاجی میرزایی در نشستی با جمعی از فرهنگیان سراسر کشور که از شبکه شاد پخش شد، با بیان اینکه خداوند را شاکرم که توفیق خدمتگذاری به جامعه فرهنگی را به بنده عنایت کرده است، گفت: ایجاد شرایط مناسب، تلاش و کوشش و گره گشایی از امور فرهنگیان را نه تنها وظیفه بلکه عبادت می دانم. آنچه در بضاعت و توان ما بوده دریغ نکرده ایم و همچنان تلاش خواهیم کرد.

کنکور ناخواسته اهداف نظام تعلیم و تربیت را ویران و منهدم کرد!

وی با اشاره به منزلت معلمی گفت: منزلت معلمی در ذات معلمی نهفته است و کسی نمی تواند امتیاز خاصی را از بیرون برای معلمان منظور کند. معلمان عزیز، بزرگ و شایسته قدرشناسی هستند به جهت ماموریت بزرگی که برعهده دارند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: خطیرترین و تاثیرگذارترین کار جامعه ما به معلمان سپرده شده و هماهنگ ترین کار  در جامعه با فلسفه خلقت کار معلمان است. پیامبران آمده اند انسان های متفاوتی تربیت کنند، ماموریت کتاب های انسانی و بعثت انبیا برای تحول انسان هاست. حکومت مهمترین ماموریتش که ساختن آینده و پرورش شخصیت انسان ها است را به معلم ها داده است.

حاجی میرزایی با بیان اینکه آدمی و قابلیت هایش، بنیان همه تحولات است گفت: قطعا این نقش پیش نیاز همه موفقیت‌هاست و هرجا خبر از موفقیتی است و پرچمی در اهتزاز است، یادگیری منشأ آن اتفاق و معلم خلاق، سازنده آن است و شرط پایداری موفقیت های دیگر معلمان هستند. رهبری فرمودند که بخش اول منزلت معلمی این است که خود معلم بداند که کجا ایستاده است و بداند که چه کار مهمی را برعهده دارد و بداند که این کار را نمی توان به راحتی و به رایگان به هرکس دیگری داد.

وی افزود: آن چیزی که به شما داده می شود بیش از آن چیزی است که شما به دانش آموزانتان اهدا می کنید. هیچ کس قادر نیست که از منزلت معلمی بکاهد. معلمین ما واجد منزلت های عظیم و بزرگی هستند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ما با کسانی سروکار داریم که می اندیشند، واکنش نشان می دهند و می فهمند گفت: چه کاری پیچیده تر از کار معلمان است که با آدم ها کار می کنند. تنها شغلی که سر در ورودی آن نوشته به همه توانایی ها، تخصص ها و دانش هایت نیاز داریم شغل معلمی است. این عرصه، عرصه پهناور و شگفت انگیزی است که باید آن را قدر بدانیم. اگر در برابر این عظمت بی منتها ناسپاسی کنیم حسرت خواهیم خورد. البته این گفته به معنای بی تفاوتی به شرایط کاری و معیشتی شما نیست. اما معتقدم نباید این مطالبات روی عظمت این بنای رفیع که در هستی بی مانند است سایه بیندازد.

حاجی میرزایی تاکید کرد: ما تا جایی که توانستیم تلاش کرده ایم تا شرایط را بهتر کنیم. ما برای اینکه آرامش در همکاران ایجاد کنیم، کار کرده ایم و تا جایی که توانسته ایم وضعیت حقوقشان را اصلاح کرده ایم. مسائل را در کنار هم ببینید. شرایط عمومی کشور در شدیدترین جنگ اقتصادی که بر کشور ما تحمیل شد و منابع کشور را به کمتر از یک دهم کاهش داد روی زندگی همه افراد تاثیر گذاشته و امید است هرچه زودتر گشایشی حاصل شود و مدیران ارشد و سیاستمداران در حل و فصل مسائل توفیق یابند که نشانه هایی از آن هم آشکار شده و می تواند شرایط کار را برای همه همکاران بهتر کند.

وی افزود: در شرایط کرونا قرار گرفتیم و باور دارم که پدیده های نو و غیرمنتظره که پیش می آید در کنار همه اضطراب ها و تهدیدات دستاوردهایی دارد که یکی از آنها افزایش توانمندی هاست. جامعه فرهنگی امروز ما بالاتر از جایی ایستاده که در شهریور ۹۹ آغاز کرد. ما تجربه نکرده بودیم و کسی به ما یاد نداده بودیم در این شرایط چه کنیم. اما همین که آموزش از همان روزهای ابتدایی تعطیلات از سوی معلمان تعطیل نشد و ادامه یافت نشان می دهد که جامعه فرهنگی پویا و پایدار است.

وزیر آموزش و پرورش برخی آسیب های کنکور را برشمرد و گفت: کنکور ناخواسته اهداف نظام تعلیم و تربیت را ویران و منهدم کرد و آسیب جدی به اهداف نظام تعلیم و تربیت زد. با توانایی در تست زدن، مفاهیم اخلاقی و اعتقادی قربانی می شود و باید به این برگردیم که به آزمون های خودمان اعتبار بدهیم و به اهداف خودمان نمره بدهیم. هدف ما این است آدمی عزیز، شریف، مستقل، توانمند و خلاق تربیت کنیم که مشارکت فعال در جامعه داشته باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
امید رئیس دانا آهنگساز عرصه سینما وتلویزیون با دیباچه مطرح کرد:

خلا قانونی درزمینه کپی رایت ودانلود غیرقانونی آثاراز مهمترین دغدغه آهنگسازان است | کار آهنگساز فیلم ،شبیه به کار ترجمه است

۲۳:۴۲  -  ۲۲ تير ۱۴۰۰
«محمدرضا مالکی» بازیگر نقش پرویز در سریال " می‌خواهم زنده بمانم " در گفتگو با " دیباچه" گفت:

برای من عجیب بود که " پرویز" تا این اندازه به دل تماشاگران نشسته است | ملاک انتخاب کارها برای مخاطب بر مبنای حضور سوپراستارها نیست!

۱۶:۱۰  -  ۱۶ تير ۱۴۰۰
زینب تقوایی تهیه کننده دودکش ۲ با دیباچه مطرح کرد؛

اگر شرایط مساعد باشد، دودکش۳ هم ساخته می شود | اهل قضاوت وتهمت به آدم ها نیستم | تهیه کننده ،کار آفرین است

۱۸:۱۸  -  ۱۵ تير ۱۴۰۰
حامد بهداد و مسیرهای پر پیچ و خم بازیگری

پس از درخشش این روزهایش در عرصه بازیگری، « بهداد » جلوی کدام دوربین خواهد رفت؟

۱۶:۴۲  -  ۱۴ تير ۱۴۰۰