جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰  |  Friday, 06 August 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۵۲۹
تاریخ انتشار : ۳۹ : ۱۴ - ۲۹ فروردين ۱۴۰۰

شرکت اپل روز پنجشنبه اعلام کرد که این شرکت صندوق ۲۰۰ میلیون دلاری برای سرمایه گذاری در پروژه‌های جنگلداری را ایجاد کرده تا به حذف کربن از جو کمک کند و در عین حال بازده مالی برای سرمایه گذاران خود داشته باشد. صندوق بازیابی در املاک جنگلی سرمایه گذاری خواهد کرد که مدیریت افزایش حذف کربن و تولید چوب را بر عهده دارد. هدف این است که سالانه ۱ میلیون تن دی اکسید کربن از جو خارج شود.

اپل قصد دارد شرکتی کربن خنثی شود

اپل سال گذشته گفت که می‌خواهد سهم خودش را در تغییرات آب و هوایی از بین ببرد و تا سال ۲۰۳۰ شرکتی کربن خنثی شود. این شرکت می‌گوید تا سال ۲۰۳۰ به طور مستقیم ۷۵ درصد انتشار گاز گلخانه‌ای ناشی از فعالیت زنجیره تامین و تولید محصولات خود را از بین می‌برد و صندوق بازیابی به ۲۵ درصد باقی مانده کمک خواهد کرد. شرکای اپل در صندوق بازیابی شامل سازمان غیرانتفاعی Conservation International و گروه Goldman Sachs هستند که صندوق را مدیریت خواهند کرد.

سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیون دلاری شرکت اپل برای حذف کربن از جو!

لیزا جکسون، معاون محیط زیست اپل در این باره گفت: "ما از طریق بنیان‌گذاری صندوقی که بازگشت سرمایه را ممکن می‌کند و آثار واقعی و قابل‌اندازه‌گیری روی کربن می‌گذارد، قصد داریم تحولات گسترده‌تری در آینده ایجاد و افراد و نهاد‌ها را به سرمایه‌گذاری برای حذف کربن در سراسر دنیا را ترغیب کنیم. " او در ادامه گفت: "امید ما این است که دیگران اهداف ما را به اشتراک بگذارند و منابع خود را برای حمایت و محافظت از اکوسیستم‌های مهم به کار ببندند. "

اپل گفت که برای تعیین پروژه‌هایی که در آن سرمایه گذاری خواهد کرد با سازمان‌هایی مانند شورای نظارت بر جنگل و Verra همکاری خواهد کرد. این شرکت هنوز نگفته که بازگشت سرمایه از این صندوق چقدر خواهد بود. در مورد استراتژی استفاده از جنگل‌ها به عنوان راهی برای جبران انتشار گاز‌های گلخانه‌ای اختلاف نظر وجود دارد. مجمع جهانی اقتصاد سال گذشته ابتکاری را برای کاشت یک تریلیون درخت برای کاهش تولید گاز‌های گلخانه‌ای آغاز کرد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
سیاوش دمیریان موسیقیدان و نوازنده پیانو در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

مدیریت نادرست بزرگترین ضعف ارکسترها| هدف اصلی ارکستر‌ها و موسیقی جدی آگاهی سازی است!

۱۴:۱۷  -  ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
مجید حسین خانی خواننده به دیباچه گفت:

دلیل بی تفاوتی خانه موسیقی را نمی‌دانیم| استاد شجریان پشتیبان آواز ایرانی بود!

۱۴:۵۱  -  ۰۹ مرداد ۱۴۰۰
«حسین حقیقی» خواننده سبک پاپ در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

تا کی باید برای مخاطبان غزل بخوانیم ! چرا نمی‌گذارند مردم با موسیقی رپ اعتراض کنند?

۱۴:۰۸  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار