چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱  |  Wednesday, 28 September 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۰۵۲۱
تاریخ انتشار : ۰۳ : ۱۳ - ۲۸ فروردين ۱۴۰۰
سیروس غفوریان فر کارآفرین شب گذشته ۲۷ فروردین در برنامه «انتخاب در آینه اقتصاد» رادیو اقتصاد از فعالیت‌های خود و موانع و مشکلات آن سخن گفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری دیباچه، برنامه «انتخاب در آینه اقتصاد» رادیو اقتصاد شب گذشته جمعه ۲۷ فروردین با سیروس غفوریان فر کارآفرین و فعال رسانه‌ای به گفتگو نشست.

وی در این برنامه رادیویی درباره فعالیت‌های خود اظهار کرد: بخش اعظم فعالیت‌های ما چه در بخش رسانه و چه در بخش مدیریت کسب و کار فرهنگی و آموزشی است و حجم بیشتر این فعالیت‌ها طی سال‌های گذشته تبادل فرهنگی با کشور‌های هم جوار و یا کشور‌های حوزه اروپایی و آسیای شرقی بوده است.
 
قوانین دولت در بخش تولید دست و پا گیر است |  درگیری با سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار!

این کارآفرین درباره موانع و مشکلات فعالیت‌های خود افزود: بحث داغ این روز‌ها درگیری‌هایی است که حوزه‌های اقتصادی با پاندمی کووید ۱۹ داشته است و ما هم بدون تردید از این ماجرا مستثنی نبوده ایم. موانع و مشکلات ما در این مدت به ۲ بخش تقسیم می‌شود. بخش اول مربوط به چند ماه اولی بود که ما با این بحران مواجه شدیم چراکه حوزه بین الملل کار مجموعه ما به شدت فعال بود و هیات‌های اعزامی به خارج از کشور داشتیم و یا تیم‌هایی از کشور‌های مختلف به ایران سفر می‌کردند، اما با وجود کرونا این بخش با مشکل مواجه شد.

غفوریان فر بیان کرد: مشکل دوم در چند ماه اول بحران کرونا این بود که امکان تجمع برایمان فراهم نبود در صورتی که ماهیت کار ما بهره بردن از نیرو‌های انسانی است. همچنین پس از روبه رو شدن با بخش اول مشکلات حال باید به فکر شناسایی و حل موانع می‌بودیم.

مدیرعامل موسسه فرهنگی  و هنری « عصرگفتگوی قلم » ، با بیان اینکه بخش دولتی مهم‌ترین چالش در بخش تولید است، مطرح کرد: قوانینی مانند تامین اجتماعی، وزارت کار و... که در بخش دولتی وجود دارد دست و پای ما را برای کار می‌بندد در حالی که ما در بخش خصوصی بالاخره می‌توانیم گلیم خود را از آب بیرون بکشیم.

این فعال رسانه در پایان تاکید کرد: شرکت‌ها و موسسات مبتنی بر نیروی انسانی و اشتغال زایی بالا به دلیل مسایل و پرونده‌هایی که جاری می‌شود، درگیری بالایی با سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار دارند. همچنین از آنجاکه ما کار رسانه هم می‌کنیم با دارایی نیز این مشکلات را داریم.

برنامه «انتخاب در آینه اقتصاد» رادیو اقتصاد پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها ساعت ۲۱:۰۵ به مدت ۲۵ دقیقه روی آنتن می‌رود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیباچه:

اخلاق حرفه‌ای در سینما از اهمیت زیادی برخوردار است/ سیمرغ‌ها در جشنواره‌ها باید معنای واقعی پیدا کند

۱۶:۲۸  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
گزارش تصویری دیباچه

شاهکار بچه‌های معلول و ناشنوا در تئاتر شهرزاد

۱۱:۲۶  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با داریوش مؤدبیان

تئاتر تلویزیونی حیثیت تولید تلویزیونی است / من همیشه خود را یک پژوهشگر می‌دانم

۱۷:۰۷  -  ۲۰ شهريور ۱۴۰۱
«دیباچه» در گزارشی بررسی کرد؛

چرا « یاغی » را اثری فاخر و باورپذیر برای معرفی کُشتی نمی‌دانیم؟

۱۷:۲۵  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
روز‌های منتهی به اربعین/ ثانیه‌هایی که ما را به اربعین وصل میکند

حجت الاسلام سرلک در گفتگو با دیباچه: پیاده روی اربعین را از آمیزه‌های سلیقه‌ای خارج کنیم/ طهارت شرط افزایش رزق

۱۶:۵۹  -  ۱۹ شهريور ۱۴۰۱