يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  Sunday, 09 May 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۴۸۹
تاریخ انتشار : ۴۳ : ۱۴ - ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

به گزارش دیباچه به  نقل از ایندی وایر، بونگ جون هو فیلمساز برنده اسکار طی یک مستر کلاس مجازی در دانشگاه چپمن در مورد نفرت‌های ضد آسیایی در ایالت متحده صحبت کرد و از همکاران کارگردانش در هالیوود و سراسر جهان در خواست کرد، از بصیرتشان استفاده کنند تا این مشکل را که زیر سطح جامعه در حال جوشش است و بعد‌ها منفجر خواهد شد، به تصویر بکشند.

نفرت‌های ضد آسیایی در ایالت متحده ، واکنش ونگ جون هو فیلمساز برنده اسکار را در پی داشت!

او سپس به فیلم‌هایی مثل «کار درست را انجام بده» به کارگردانی اسپایک لی در سال ۱۹۸۹ و همینطور فیلم «انگل» ساخته خودش اشاره کرد که در واکنش به مشکلات اجتماعی ساخته شده اند.

این کارگردان گفت: من فاصله زیادی با شما دارم و باید همه چیز را از زاویه دید یک خارجی در اخبار ببینم؛ اما به عنوان کسی که عضوی از بشریت است و به عنوان یک انسان، دیدن جنایت از روی نفرت علیه آسیایی - آمریکایی‌ها و جنبش «زندگی سیاه پوستان مهم است» بسیار ترسناک است. به این فکر می‌کنم که صنعت فیلم در این زمان چه کاری می‌تواند بکند.

وی بیان کرد: ساخت یک فیلم زمان و هزینه زیادی را خواهد داشت و نمی‌تواند خیلی زود به مشکلاتی که در جامعه در حال رخ دادن است، پاسخ دهد. اما فکر می‌کنم که خالقان آثار و فیلمساز‌ها می‌توانند در مقابله با این مشکلات شجاع باشند و از مواجهه با آن‌ها نترسند. بونگ جون هو می‌گوید اخیرا فیلم «کار درست را انجام بده» را دیده است و فکر می‌کند، مثال خوبی برای این نوع فیلمسازی است. این فیلم در سال ۱۹۸۹ و سه سال پیش از شورش‌های لس آنجلس منتشر شد و کاملا شورش‌ها را پیش بینی کرد.

بونگ جون هو  در ادامه اظهار کرد: «انگل» فیلمی بود که تلاش کردم چنین رویکردی را در آن داشته باشم. این فیلم در مورد باید‌ها و نباید‌های جامعه امروز ما صحبت می‌کند. این فیلم با این سوال آغاز می‌شود که فقیر یا پولدار بودن در زمانه فعلی به چه معناست.

این فیلمساز اکنون روی دو پروژه کار می‌کند که در مراحل توسعه هستند و فیلمنامه یکی از آن‌ها را در دوران پاندمی به پایان رسانده است. او هنوز جزئیاتی از این پروژه‌ها ارائه نداده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گپ و گفت صمیمی دیباچه با امیر کربلایی‌زاده درباره وضعیت سخت این روزهای تئاتر

طی سالهای اخیر ،هیچ برنامه درستی برای معرفی هنر ناب تئاتر نداشتیم | هنرمندان این عرصه در شرایط کرونا، شناسایی و کُددار شوند تا حقوق ماهیانه بگیرند

۱۱:۴۸  -  ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰
«فقیهه سلطانی»، بازیگر تلویزیون، تئاتر و سینما در گفتگو با دیباچه گفت:

تحمل ریتم کُند سریال‌های اخیر را ندارم | تصویری که از زن در سریال‌ها به نمایش در می‌آید را نمی‌پسندم!

۱۰:۴۰  -  ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
«اصغر پیران»، خواننده و بازیگر سینما و تئاتر در گفتگو با دیباچه گفت:

بامداد افشار می‌گوید " جنس صدای من با آهنگسازی او سازگارتر است | من نه سبک دارم و نه تعزیه­ خوان هستم!

۱۲:۵۴  -  ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
گفتگو «دیباچه» با لیلا صبوحی نویسنده «نیوتن زیر دختر گردو»

 خودسانسوری در زنان نویسنده بیشتر است | این روز‌ها مشغول بازنویسی خاطره‌های پدرم هستم!

۱۱:۰۴  -  ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار