يکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰  |  Sunday, 25 July 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۴۸۹
تاریخ انتشار : ۴۳ : ۱۴ - ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

به گزارش دیباچه به  نقل از ایندی وایر، بونگ جون هو فیلمساز برنده اسکار طی یک مستر کلاس مجازی در دانشگاه چپمن در مورد نفرت‌های ضد آسیایی در ایالت متحده صحبت کرد و از همکاران کارگردانش در هالیوود و سراسر جهان در خواست کرد، از بصیرتشان استفاده کنند تا این مشکل را که زیر سطح جامعه در حال جوشش است و بعد‌ها منفجر خواهد شد، به تصویر بکشند.

نفرت‌های ضد آسیایی در ایالت متحده ، واکنش ونگ جون هو فیلمساز برنده اسکار را در پی داشت!

او سپس به فیلم‌هایی مثل «کار درست را انجام بده» به کارگردانی اسپایک لی در سال ۱۹۸۹ و همینطور فیلم «انگل» ساخته خودش اشاره کرد که در واکنش به مشکلات اجتماعی ساخته شده اند.

این کارگردان گفت: من فاصله زیادی با شما دارم و باید همه چیز را از زاویه دید یک خارجی در اخبار ببینم؛ اما به عنوان کسی که عضوی از بشریت است و به عنوان یک انسان، دیدن جنایت از روی نفرت علیه آسیایی - آمریکایی‌ها و جنبش «زندگی سیاه پوستان مهم است» بسیار ترسناک است. به این فکر می‌کنم که صنعت فیلم در این زمان چه کاری می‌تواند بکند.

وی بیان کرد: ساخت یک فیلم زمان و هزینه زیادی را خواهد داشت و نمی‌تواند خیلی زود به مشکلاتی که در جامعه در حال رخ دادن است، پاسخ دهد. اما فکر می‌کنم که خالقان آثار و فیلمساز‌ها می‌توانند در مقابله با این مشکلات شجاع باشند و از مواجهه با آن‌ها نترسند. بونگ جون هو می‌گوید اخیرا فیلم «کار درست را انجام بده» را دیده است و فکر می‌کند، مثال خوبی برای این نوع فیلمسازی است. این فیلم در سال ۱۹۸۹ و سه سال پیش از شورش‌های لس آنجلس منتشر شد و کاملا شورش‌ها را پیش بینی کرد.

بونگ جون هو  در ادامه اظهار کرد: «انگل» فیلمی بود که تلاش کردم چنین رویکردی را در آن داشته باشم. این فیلم در مورد باید‌ها و نباید‌های جامعه امروز ما صحبت می‌کند. این فیلم با این سوال آغاز می‌شود که فقیر یا پولدار بودن در زمانه فعلی به چه معناست.

این فیلمساز اکنون روی دو پروژه کار می‌کند که در مراحل توسعه هستند و فیلمنامه یکی از آن‌ها را در دوران پاندمی به پایان رسانده است. او هنوز جزئیاتی از این پروژه‌ها ارائه نداده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
امید رئیس دانا آهنگساز عرصه سینما وتلویزیون با دیباچه مطرح کرد:

خلا قانونی درزمینه کپی رایت ودانلود غیرقانونی آثاراز مهمترین دغدغه آهنگسازان است | کار آهنگساز فیلم ،شبیه به کار ترجمه است

۲۳:۴۲  -  ۲۲ تير ۱۴۰۰
«محمدرضا مالکی» بازیگر نقش پرویز در سریال " می‌خواهم زنده بمانم " در گفتگو با " دیباچه" گفت:

برای من عجیب بود که " پرویز" تا این اندازه به دل تماشاگران نشسته است | ملاک انتخاب کارها برای مخاطب بر مبنای حضور سوپراستارها نیست!

۱۶:۱۰  -  ۱۶ تير ۱۴۰۰
زینب تقوایی تهیه کننده دودکش ۲ با دیباچه مطرح کرد؛

اگر شرایط مساعد باشد، دودکش۳ هم ساخته می شود | اهل قضاوت وتهمت به آدم ها نیستم | تهیه کننده ،کار آفرین است

۱۸:۱۸  -  ۱۵ تير ۱۴۰۰
حامد بهداد و مسیرهای پر پیچ و خم بازیگری

پس از درخشش این روزهایش در عرصه بازیگری، « بهداد » جلوی کدام دوربین خواهد رفت؟

۱۶:۴۲  -  ۱۴ تير ۱۴۰۰