جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰  |  Friday, 06 August 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۴۷۶
تاریخ انتشار : ۳۹ : ۱۶ - ۱۷ فروردين ۱۴۰۰

به گزارش دیباچه،تابلو نقاشی که چندی پیش به قیمت بسیار کمتر از ارزش واقعی در یک حراجی فروخته شده بود اکنون به عنوان اثر ارزشمند یک نقاش چیره دست شناسایی شده است.

به نقل از آرت‌نیوز، یک تابلو نقاشی ناشناخته از «توماس گینزبرو» نقاشی چیره دست انگلیسی که در آن یک موسیقیدان نه چندان شناخته شده به تصویر کشیده شده است، سال گذشته در فرانسه پیدا شد.

اما این تابلو نقاشی که در آن یک مرد با طوماری از نت‌های موسیقی در دستش به تصویر کشیده شده است در ماه دسامبر در یک حراجی فرانسوی به قیمت ۲۵۰۰ پوند فروخته شد.

یک تابلو نقاشی ناشناخته از «توماس گینزبرو» ۲۵۰۰ پوند فروخته شد!

حالا «هیو بلزی» یکی از کارشناسان مشهور آثار «گینزبرو» اعلام کرده است که این نقاشی ۲۵۰۰ پوندی در حقیقت به «گینزبرو» تعلق دارد و لایه‌های غبار و شرایط نگهداری ضعیف از این نقاشی پیش از این سبب شده بود ویژگی‌های آثار این هنرمند در این تابلو نقاشی قابل تشخیص نباشد.

ابعاد این تابلو نقاشی که با عنوان «مکتب انگلیسی» فروخته شده است، ۷۶.۲ در ۶۳.۵ سانتی‌متر است و گمان می‌رود به سال ۱۷۶۸ تعلق داشته باشد.

«گینزبرو» که در سال ۱۷۲۷ میلادی متولد شد، یکی از مهم‌ترین هنرمندان انگلیسی دوره خود به شمار می‌رفت و تابلوهای نقاشی این نقاش که در ابعاد مشابه به این اثر ۲۵۰۰ پوندی خلق شده‌اند پیش از این در حراجی ها به ارزش بیش از یک میلیون دلار فروخته شده‌اند.

«بلزی» معتقد است «آنتونین کمل» موسیقیدان اهل چک که از سال ۱۷۶۵ تا ۱۷۸۴ در بریتانیا فعالیت داشته است سوژه این پرتره است. او یک موسیقدان مشهور در دوران خود محسوب می‌شد اما تاثیر او بر موسیقی در طول تاریخ تا حدود زیادی از یاد رفت.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
سیاوش دمیریان موسیقیدان و نوازنده پیانو در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

مدیریت نادرست بزرگترین ضعف ارکسترها| هدف اصلی ارکستر‌ها و موسیقی جدی آگاهی سازی است!

۱۴:۱۷  -  ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
مجید حسین خانی خواننده به دیباچه گفت:

دلیل بی تفاوتی خانه موسیقی را نمی‌دانیم| استاد شجریان پشتیبان آواز ایرانی بود!

۱۴:۵۱  -  ۰۹ مرداد ۱۴۰۰
«حسین حقیقی» خواننده سبک پاپ در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

تا کی باید برای مخاطبان غزل بخوانیم ! چرا نمی‌گذارند مردم با موسیقی رپ اعتراض کنند?

۱۴:۰۸  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار