شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹  |  Saturday, 23 January 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۴۳۰
تاریخ انتشار : ۰۹ : ۱۵ - ۰۹ آذر ۱۳۹۹

به گزارش دیباچه،تعدادی از متخصصان حوزه فناوری موفق به تولید نوعی پوست مصنوعی قوی شدند که قدرت کششی و حساسیت بسیار بالایی دارد و در صورت بریدگی یا سوختگی توان بازسازی تا ۵ هزار بار به صورت خودکار را دارد. بر اساس اطلاعات منتشر شده این نوع پوست می‌تواند در جراحی پروتز مورد بررسی قرار گیرد. این فناوری که با عنوان پوست الکترونیکی شناخته می‌شود  در صنعت هوایی نیز کاربرد دارد.

اولین نمونه بسیار شبیه به پوست انسان با قابلیت ترمیم تا ۵ هزار بار توسط دانشمندان طراحی شد!

این اولین بار نیست که دانشمندان لایه‌ای شبیه به پوست انسان را با بهره‎گیری از تکنولوژی می‌سازند، اما هیچ کدام از این اختراعات به اندازه این طراحی موفقیت آمیز نبوده است. این نمونه از پوست می‌تواند اجسام را تا فاصله هشت اینچ احساس کند، علاوه بر این نمونه مذکور امکان ترمیم به صورت خودکار تا ۵ هزار بار را دارد که در نوع خود بسیار خاص و ویژه است.

برخی از ویژگی‌های موجود در نمونه اولیه پوست انسان

طبق اعلام یکی از دانشمندان این پروژه، نمونه تولیدشده از پوست انسان موارد خاصی نظیر دما و لمس را نیز درک می‎‌کند. به عبارتی این نمونه همان پوست انسان است که در آینده روی بسیاری از فناوری‌ها استفاده خواهد شد. نحوه استفاده از این نمونه پوست نیز به این صورت است که این لایه به وسیله یک لایه کششی به پوست انسان چسبیده و سطح آن به طور کامل از نوعی ماده نانو تشکیل شده است.

اولین نمونه بسیار شبیه به پوست انسان با قابلیت ترمیم تا ۵ هزار بار توسط دانشمندان طراحی شد!

گفتنی است؛ این نمونه هنوز ایراداتی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به ضعف در اتصال به دست انسان و همچنین کاهش انعطاف پذیری و خاصیت کشش اشاره کرد. با این حال باید منتظر بود و دید که این نمونه اولیه چه زمانی به تولید انبوه می‌رسد و به طور رسمی در دسترس شرکت‌ها قرار می‌گیرد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹