سه‌شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹  |  Tuesday, 26 January 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۳۸۶
تاریخ انتشار : ۵۷ : ۰۹ - ۱۹ مهر ۱۳۹۹

به گزارش دیباچه،محمدرضا شجریان که پنجشنبه ۱۷ مهر پس از چند سال مبارزه با بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت، صبح امروز شنبه ۱۹ مهر  بنا به وصیتش همجوار حکیم فردوسی شد .

مراسم تشییع پیکر و خاکسپاری محمدرضا شجریان در توس انجام گرفت. خسرو آواز ایران با حضور تعداد محدودی از هنرمندان و هوادارانش رهسپار خانه ابدی شد.

خسرو آواز ایران ، در کنار آرامگاه فردوسی بزرگ به  خاک سپرده شد | اشکهای غریبانه همایون شجریان بر مزار پدر

در این مراسم مردم به نشانه علاقه خود به مرحوم شجریان، برخی از نواها و اشعار خوانده شده توسط او چون «مرغ سحر ناله سرکن» و «ای ایران مرز پر گهر» را همخوانی کردند.

تغییر محل دفن

محل حفر شده پیشین برای دفن پیکر مرحوم شجریان نیز که در کنار آرامگاه مهدی اخوان‌ثالث قرار داشت، نامناسب تشخیص داده شده آنطور که ایرنا خبر داده است، صبح امروز مشاهده شد محل جدیدی با فاصله حدود ۲۰ متر از محل قبلی و نزدیکتر به آرامگاه فردوسی به این منظور حفر شد.

تعدادی از هنرمندان و پیشکسوتان عرصه موسیقی از جمله حمیدرضا نوربخش، سالار عقیلی، نیما جوان، پوریا اخواص، وحید تاج، زکریا یوسفی، نیلوفر محبی، علی ثابت‌نیا، علی عابدی، حسین علیشاپور، حسین پرنیا، فاضل جمشیدی، کیوان ساکت و… طی روز گذشته و امروز با حضور در مشهد در مراسم تشییع حضور دارند. حامد بهداد از بازیگران سینما نیز در این مراسم حضور داشت.

محمد مجتبی حسینی معاون هنری وزیر ارشاد و محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی نیز از روز گذشته در مشهد حضور دارند.

ساعت ۸:۳۰ و پس از حضور خانواده شجریان در میان جمعیت علاقمندان، پیکر محمدرضا شجریان به خانه ابدی بدرقه شد.

جمعیت بالای حاضران در مراسم رعایت پروتکل‌های بهداشتی را غیرممکن کرده است.

هم‌خوانی گاه به گاه قطعات به یاد ماندی از زنده‌یاد شجریان از ساعتی پیش از آغاز مراسم در میان جمعیت صورت می‌گرفت اما پس از خاکسپاری و زمانی با زمزمه «مرغ سحر» در حضور همایون شجریان، این هم‌خوانی جمعی به اوج رسید.

هزار دستان موسیقی را به دست طبیعت سپردیم

خسرو آواز ایران ، در کنار آرامگاه فردوسی بزرگ به  خاک سپرده شد | اشکهای غریبانه همایون شجریان بر مزار پدر

همایون شجریان  گفت :
هزار دستان موسیقی را به دست طبیعت سپردیم؛ مردمی که تشریف آوردید؛ ما اعتبارمان را از شما میگیریم. ما آرامشان را از شما میگیریم. ممنون که آمدید.من معذرت می‌خواهم اگر امکان نبود که میلیون‌ها نفر پدر را با دست خودشان به خاک بسپارند. من دستان شما را می‌بوسم.آرزو می‌کنم همانطور که پدر برای شما می‌خواستند، پر از عشق باشید

این گزارش در حال به روز رسانی است…

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹