چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰  |  Wednesday, 01 December 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۳۰۶
تاریخ انتشار : ۴۷ : ۱۵ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۹

 لیلی گلستان از ماجرای سال‌ها توقیف کتاب «زندگی در پیش ‌رو» و در نهایت صوتی شدن آن می‌گوید.

مترجم کتاب «زندگی در پیش‌ رو» با اعلام خبر صوتی شدن این کتاب که توسط آزاده صمدی خوانده شده است، درباره چگونگی صوتی شدن آن گفت: مجوز انتشار این کتاب را بعد از مدت‌ها توقیف گرفتیم و نشر ثالث آن را منتشر کرد. این نشر مدتی است که کتاب‌ها را صوتی می‌کند. حالا هم نوبت «زندگی در پیش ‌رو» رسید. خودشان خانم آزاده صمدی را انتخاب کرده بودند که انتخاب بسیار خوبی بود و ایشان کتاب را خواندند. 

کتاب توقیف شده ای که با صدای آزاده صمدی صوتی شد !

او در ادامه بیان کرد: این کتاب در طی سال‌ها مدام توقیف و آزاد شد. قبل از انقلاب چاپ شده بود و وقتی چاپ شد خیلی محبوب واقع شد. بعد از انقلاب جلو چاپ مجدد آن را در انتشارات امیرکبیر گرفتند به دلیل این‌که خود افرادی که امیرکبیر را گرفته بودند به من گفتند این پسربچه‌ خیلی بی‌تربیت است و تو باید او را تربیت کنی تا ما بتوانیم کتاب را دربیاوریم. من خنده‌ام گرفت و گفتم که من بچه دیگران را تربیت نمی‌کنم، شما هم کتاب را درنیاورید. خیلی اصرار کردند که ما می‌خواهیم این کتاب را دربیاوریم، من هم گفتم که نه، درنیاورید، من این بچه را اصلاح نخواهم کرد.

گلستان در توضیحی درباره داستان «زندگی در پیش ‌رو» گفت: این کتاب درباره بچه‌ای است که در یک محله بدنام بزرگ شده و نمی‌داند پدر و مادرش کجا هستند و پیرزنی از او نگهداری می‌کند. این بچه نمی‌تواند خیلی باادب باشد و ادبیات مودبانه‌ای داشته باشد و این طبیعی است. اما متاسفانه آن‌ها قبول نکردند که من این بچه را تربیت نکنم. بعد از ۱۰ سال من رفتم و حق انتشار کتاب را از آن‌ها گرفتم و توسط ناشر دیگری کتاب منتشر شد، بعد دوباره خود ناشر لغو مجوز شد و کتاب درنیامد. بالاخره من آن را به نشر ثالث دادم و آن‌ها آن را منتشر کردند. حالا هم صوتی شده که فکر می‌کنم از آن صوتی‌های موفق شود. 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
"تورج نصر " دوبلور برجسته وبازیگرسینماوتلویزیون به دیباچه گفت

تیپ گویی در عرصه دوبله یک هنر فاخراست | باب شدن پخش سریال های چینی و کُره ای بسیار قدیمی، از کمیت وکیفیت هنر دوبله کاسته!

۱۵:۱۳  -  ۱۰ آذر ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با "آرش آصفی" بازیگر سینما و تلویزیون

« سرجوخه » در تلویزیون تابوشکنی کرد | پرداخت به شخصیت‌های امنیتی در تولیدات نمایشی کم رنگ است

۱۳:۱۰  -  ۰۹ آذر ۱۴۰۰
سوال و جواب دیباچه با بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون

«شیوا خنیاگر»: با گذشت سال ها، سوژه‌ها به سمت تکرار رفتند و اصالت خود را از دست دادند!

۱۴:۰۳  -  ۰۷ آذر ۱۴۰۰
گپ خودمانی «دیباچه» با علی مشهدی درباره سریال‌های طنزی که روزگاری «خیابان خالی کن» بودند

بازیگران مطرح ِحوزه طنز ، به خاطر متن و قصه خوب سریالها ،درخشیدند/مجری «سریالیست» ایرادهایی ازسریالم گرفت که منطقی نبود/ذره ای تلویزیون ما را درک کند

۱۱:۵۸  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
بازیگر فیلم سینمایی «منصور» در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

محسن قصابیان: «منصور» عِرق ملی وامید را در جامعه بسط می‌دهد

۱۰:۳۷  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها