شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹  |  Saturday, 08 August 2020

دیباچه

کد خبر: ۵۰۲۴۴
تاریخ انتشار : ۴۵ : ۱۱ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۹

به گزارش  دیباچه، به نقل از تراول دیلی نیوز، شروع مجدد گردشگری در سراسر جهان کلید خورده است؛ زیرا تعداد فزاینده‌ای از مقاصد گردشگری جهان محدویت‌های سفر مربوط به کووید ۱۹ را کاهش داده‌ و با واقعیت زندگی جدید با کرونا کنار آمده‌اند. مطابق آخرین تحلیل‌های سازمان جهانی گردشگری، ۴۰ درصد از کل مقاصد گردشگری جهان، محدودیت‌های سفر پس از شیوع ویروس کرونا را کاهش داده‌اند.

آژانس تخصصی جهانگردی سازمان ملل از آغاز بحران شیوع ویروس کرونا تا امروز پاسخ‌های جهانی به بروز این بحران را بررسی می‌کند. براساس آخرین نتایج به دست آمده، ۸۷ مقصد گردشگری بین‌المللی محدودیت‌های سفر خود را کاهش داده‌اند.

جریان کٌند زندگی در سراسر دنیا زیر سلطه سنگین « کرونا »  |  ۸۷ مقصد گردشگری بین‌المللی محدودیت‌های سفر خود را کاهش دادند!

البته فقط چهار مورد از آنها تمام محدودیت‌های سفر را برداشته‌اند و مابقی با حفظ برخی اقدامات مانند بسته شدن جزئی مرزها، محدودیت‌های سفر را کاهش داده‌اند. گزارش ها نشان می دهد، ۱۱۵ مقصد معادل ۵۳ درصد از کل مقاصد گردشگری جهان همچنان مرز‌های خود را به صورت کامل به روی گردشگران بین‌المللی بسته‌اند.

راه‌اندازی مجدد و مسئولانه گردشگری امکان‌پذیر است

زوراب پولولیکا شویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری گفت: شروع مجدد گردشگری می‌تواند با مسئولیت‌پذیری و به شکلی انجام شود که سلامت عمومی را حفظ و در عین حال از مشاغل و معیشت مردم حمایت کند. با ادامه یافتن کاهش محدودیت‌های سفر در مقاصد گردشگری، همکاری‌های بین‌المللی اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. به این ترتیب، گردشگری جهانی می‌تواند اعتماد و اطمینان مردم را به دست بیاورد.

گفتنی است؛ طبق بررسی‌‌های سازمان جهانی گردشگری، ویروس کرونا تا پایان ماه می باعث از دست رفتن ۳۲۰ میلیارد دلار درآمد صنعت گردشگری شده است و این مقدار خسارت اقتصادی، ۳ برابر هزینه بحران جهانی اقتصادی ۲۰۰۹ است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ملارد خبر داد

خانه لاله و لادن به اقامتگاه سنتی تبدیل می‌شود!

۱۶:۴۹  -  ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
انتشار لیست کارگردانان اول تایید شده از سوی سازمان سینمایی حاشیه ساز شد

مجوز کارگـــردانی به شـــاخ اینســـتاگرامی باز هم زیرســوال رفت | وقتی «کریمپور» نه سابقه دستیاری دارد و نه به جشنواره‌ای رفته!

۱۶:۲۹  -  ۱۲ مرداد ۱۳۹۹
پربازدیدها
آخرین اخبار