دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  Monday, 17 May 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۲۴۴
تاریخ انتشار : ۴۵ : ۱۱ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۹

به گزارش  دیباچه، به نقل از تراول دیلی نیوز، شروع مجدد گردشگری در سراسر جهان کلید خورده است؛ زیرا تعداد فزاینده‌ای از مقاصد گردشگری جهان محدویت‌های سفر مربوط به کووید ۱۹ را کاهش داده‌ و با واقعیت زندگی جدید با کرونا کنار آمده‌اند. مطابق آخرین تحلیل‌های سازمان جهانی گردشگری، ۴۰ درصد از کل مقاصد گردشگری جهان، محدودیت‌های سفر پس از شیوع ویروس کرونا را کاهش داده‌اند.

آژانس تخصصی جهانگردی سازمان ملل از آغاز بحران شیوع ویروس کرونا تا امروز پاسخ‌های جهانی به بروز این بحران را بررسی می‌کند. براساس آخرین نتایج به دست آمده، ۸۷ مقصد گردشگری بین‌المللی محدودیت‌های سفر خود را کاهش داده‌اند.

جریان کٌند زندگی در سراسر دنیا زیر سلطه سنگین « کرونا »  |  ۸۷ مقصد گردشگری بین‌المللی محدودیت‌های سفر خود را کاهش دادند!

البته فقط چهار مورد از آنها تمام محدودیت‌های سفر را برداشته‌اند و مابقی با حفظ برخی اقدامات مانند بسته شدن جزئی مرزها، محدودیت‌های سفر را کاهش داده‌اند. گزارش ها نشان می دهد، ۱۱۵ مقصد معادل ۵۳ درصد از کل مقاصد گردشگری جهان همچنان مرز‌های خود را به صورت کامل به روی گردشگران بین‌المللی بسته‌اند.

راه‌اندازی مجدد و مسئولانه گردشگری امکان‌پذیر است

زوراب پولولیکا شویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری گفت: شروع مجدد گردشگری می‌تواند با مسئولیت‌پذیری و به شکلی انجام شود که سلامت عمومی را حفظ و در عین حال از مشاغل و معیشت مردم حمایت کند. با ادامه یافتن کاهش محدودیت‌های سفر در مقاصد گردشگری، همکاری‌های بین‌المللی اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. به این ترتیب، گردشگری جهانی می‌تواند اعتماد و اطمینان مردم را به دست بیاورد.

گفتنی است؛ طبق بررسی‌‌های سازمان جهانی گردشگری، ویروس کرونا تا پایان ماه می باعث از دست رفتن ۳۲۰ میلیارد دلار درآمد صنعت گردشگری شده است و این مقدار خسارت اقتصادی، ۳ برابر هزینه بحران جهانی اقتصادی ۲۰۰۹ است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
نویسنده «توفان سال موش» در گفتگو با دیباچه :

 رمان در دنیا بیشتر از داستان کوتاه مخاطب دارد/ ما عادت نداریم در خلوت، وقتمان را با کتاب پُر کنیم!

۱۳:۴۳  -  ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰
« مائده طهماسبی » بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

ناراحتم از اینکه در سریال "می‌خواهم زنده بمانم" نقشم سانسور شد و از سر و ته آن زدند! | تلویزیون باید تکانی به خود بدهد و کیفیت کار‌ها را بالاتر ببرد

۱۲:۴۳  -  ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
برنامه «مدیا» | گفتگو منتشر نشده دیباچه با معصومه ابتکار«معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری»

فیلم‌هایی که با مسئولین شوخی می‌کنند اگر جهت دار نباشند دوستشان دارم | سینمای رخشان بنی اعتماد برایم جذاب است| کیمیا علیزاده خطای محاسباتی کرد!

۱۵:۴۷  -  ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
گپ و گفت « دیباچه » با سیروس همتی

بودجه یکسال تئاتر را بین هنرمندان این حوزه تقسیم کنیم |  موافق تئاتر آنلاین هستم!

۱۱:۲۶  -  ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
اندرحکایت بازگشایی دوباره سینماهای ایران

این سینما دیگر سینما نمی شود!

۱۳:۲۷  -  ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
نویسنده «کابوس‌های درخت پرتقال» در گفتگو با دیباچه:

زنگ تفریحم، ترجمه آثار کودک و نوجوان است | رمان سوم من، موضوع پیچیده ومتفاوت تری دارد!

۱۰:۳۸  -  ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
« بابک کریمی» بازیگر مطرح سینمای ایران در گفت و گویی اختصاصی با " دیباچه " گفت :

فیلم‌هایی که در ایران بازی کرده‌ام تأثیر بیشتری در کسب موفقیت‌های کاری من داشته‌اند | سریال های نمایش خانگی شبیه به سریال‌های آبکی تلویزیونی نیستند!

۱۲:۲۹  -  ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
پربازدیدها