دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹  |  Monday, 30 November 2020

دیباچه

کد خبر: ۵۰۱۸۹
تاریخ انتشار : ۰۱ : ۱۲ - ۳۰ تير ۱۳۹۹

 به گزارش دیباچه، به نقل از ددلاین، دولت محلی کاتالان، درخواست کرد که جمعیت ۴ میلیون نفری بارسلونا در خانه بمانند مگر آنکه موقعیتی برای خروج از خانه لازم باشد. آن‌ها تجمعات بیشتر از ۱۰ نفر را ممنوع کرده اند و سینما و تئاتر‌ها را نیز  ملزم به تعطیلی کرده اند.

دستورالعمل‌های دولت روز جمعه اعلام شد و با افزایش میزان مبتلایان به کرونا در منطقه اسپانیا خیابان‌های بارسلونا خالی شده اند. این دستور تعطیلی مجدد از سوی عده‌ای مورد اعتراض قرار گرفته است.

بسته شدن دوباره سینماهای بارسلونا در فاصله کمتر از یک ماه !

پلیس بارسلونا هم روز شنبه موظف شد که بعد از شلوغی‌هایی که در سواحل به وجود آمده بود و همچنین عدم رعایت اصول بهداشتی مثل استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی بیشتر این مناطق را ببندد.

اصرار دولت کاتالان مبنی بر بسته شدن سینما‌ها می‌تواند ۲۶۷ سالن سینما از ۲۸ شعبه سینمایی را تحت تاثیر قرار دهد. این منطقه با سهم ۶۳ میلیون یورویی از فروش گیشه اسپانیا در سال ۲۰۱۹ که در حدود ۱۰ درصد از فروش کل این کشور را شامل می‌شود، پنجمین بازار سینمایی مهم اروپا محسوب می‌شود.

بسته شدن دوباره سینماهای بارسلونا در فاصله کمتر از یک ماه !

رئیس انجمن اتحادیه نمایش کاتالان معتقد است، بسته شدن دوباره سینما‌ها یک فاجعه است.

محدودیت‌های جدید یک ماه بعد از اولین تعطیلی‌های اسپانیا آغاز شده است. طبق آمار رسمی ۲۴ هزار نفر در اسپانیا به خاطر ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
محققان خبر دادند

امید تازه‌ای برای درمان ویروس جدید کرونا !

۱۶:۵۳  -  ۱۰ آبان ۱۳۹۹
پژوهشگر موسیقی اقوام مطرح کرد:

نوع ادبیِ دوبیتی، در اقصی نقاط ایران، در قرن‌های سوم و چهارم رواج داشته است!

۱۵:۲۰  -  ۰۳ آبان ۱۳۹۹