يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹  |  Sunday, 05 July 2020

دیباچه

کد خبر: ۵۰۱۴۰
تاریخ انتشار : ۴۶ : ۱۰ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۸
سپند امیرسلیمانی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد :

سپند امیرسلیمانی با اشاره به اهمیت موضوع آثار نوروزی تلویزیون، حفظ احترام مخاطب را ویژگی مهم‌تری برای سریال‌هایی دانست که قرار است در نوروز پخش شوند.
سپند امیرسلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون که امسال مجموعه تلویزیونی «کامیون» با بازی او در ایام نوروز روی آنتن تلویزیون خواهد رفت در گفت و گو با خبرنگار دیباچه اظهار داشت : به نظر من موضوع آثاری که در ایام نوروز پخش می‌شود مهم است اما مهم‌تر از آن؛ آثاری  است  که از رسانه ملی پخش  می شوند که بتوانند احترام مخاطب را حفظ کرده و به شعور او توهین نکنند.

شبکه نمایش خانگی به  مسائل سطحی مثل روابط دختر و پسر جوان محدود شده است!

امیرسلیمانی خاطرنشان کرد : موضوعات روز و آثاری که فضای شاد و مفرح دارند می‌توانند مناسب‌ترین آثار برای پخش در ایام نوروز باشند.بهتر است مسئولان تلویزیون برای فیلمنامه‌هایی که قرار است به فیلم و سریال تبدیل شوند بیشتر هزینه کنند تا آثار پر مخاطب و خوبی را در تلویزیون شاهد باشیم.
وی افزود : تلویزیون امروز در رقابت با دیگر رقبایش که شبکه نمایش خانگی یکی از آنهاست، شاید چندان موفق عمل نکرده و می‌بینیم که دلیل این عدم موفقیت بیش از هر چیز کمبود بودجه و اختصاص ندادن آن به ساخت سریال‌های خوب است. دستمزدهایی که در شبکه نمایش خانگی پرداخت می‌شود بیشتر است و طبیعتاً هنرمندان بیشتر ترجیح می‌دهند که در آن مدیوم فعالیت کنند و تلویزیون کم‌کم بسیاری از هنرمندان خود را از دست می‌دهد.
این بازیگر در ادامه گفت: شبکه نمایش خانگی نیز چندان موفق عمل نکرده، به جز سریال‌هایی مثل «قهوه تلخ» و «شهرزاد» و بعید می‌دانم آثار قابل قبول و با کیفیت دیگری نیز بتوان از این رسانه عنوان کرد.

فضای شبکه نمایش خانگی تا حدی بازتر از رسانه ملی است و شاید امکان پرداختن به موضوعات مختلف در این رسانه بیشتر باشد اما می‌بینیم که شبکه نمایش خانگی نیز از این فضای بازتر و آزادتر استفاده درستی نکرده و آزاد بودنش به مسائل سطحی مثل روابط دختر و  پسر جوان محدود شده است.
بازیگر سریال « معمای شاه »، در ادامه اظهاراتش، گفت: کیفیت آثار در تلویزیون و شبکه نمایش خانگی در حد مطلوبی نیست، در شبکه نمایش خانگی وضعیت به گونه‌ای است که مخاطب تصور می‌کند سازندگان اثر تنها تلاششان این بوده که جلب توجه کنند تا بتوانند نسخه‌های بیشتری از سریالشان را بفروشند.
امیرسلیمانی در پایان تصریح کرد: قطعاً مسئولان از این وضعیت آگاهی دارند و می‌دانند که کیفیت آثار تلویزیون و همچنین شبکه نمایش خانگی در حد مطلوبی نیست و اینکه اتفاق مثبتی در راستای بهتر شدن کیفیت آثار رخ نمی‌دهد به دلیل نبود عزمی راسخ برای حل مشکلات است.

منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
انتشار یک کتاب از نامه‌های خصوصی « عباس کیارستمی »،خبرساز شد

اعتراض احمد کیارستمی چه بود؟

۱۰:۱۹  -  ۰۷ تير ۱۳۹۹
گفت و گو داغ « محمدحسین لطیفی » با عوامل فیلم « تیغ و ترمه »

علی قائم مقامی تهیه کننده : احترام آقای پوراحمد را رعایت نکردند و به « تیغ و ترمه » تنها یک سانس دادند!

۱۷:۰۷  -  ۰۲ تير ۱۳۹۹
پس از ۲۳ سال منتشر شد

دفتر شعری محمدرضا شفیعی کدکنی

۱۴:۰۱  -  ۱۱ خرداد ۱۳۹۹