جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰  |  Friday, 28 January 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۰۱۲۳
تاریخ انتشار : ۲۶ : ۱۳ - ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
محمد حسن گودرزی:  ویروس کرونا در حال حاضر ضربات شدیدی به بازار سینمای چین وارد کرده است. ۷۰ هزار سالن سینمای این کشور تئاتر کشور از حدود یک ماه پیش بسته شده و بیش از یک میلیارد دلار درآمد این صنعت در چین کاهش داشته است.

بیزنس اینسایدر در گزارشی در مورد شیوع بیماری کرونا و تاثیر آن بر صنعت فیلمسازی آمریکا پرداخته است. در این گزارش با اشاره به تلفات این بیماری در جهان آمده که به تدریج صنعت سینمای آمریکا در حال حس کردن ابعاد و تاثیرات کرونا بر خود است.
دیباچه روایت می  کند : نگاهی به تاثیرات کرونا بر صنعت سینمای جهان
 
در این گزارش با اشاره به لغو نمایش افتتاحیه و تور ماه آوریل فیلم بعدی جیمز باند با عنوان زمانی برای مردن نیست (No Time to Die) به دلیل شیوع کرونا در چین آمده است: معلوم نیست چه زمانی سالن‌های سینما در چین بازگشایی می‌شوند، اما وقت مردن نیست نتواند در چین اکران شود ضرر چندانی به حساب نخواهد آمد. آخرین فیلم باند به نام اسپکتر (Spectre) در سال ۲۰۱۵، درآمد ۸۳.۵ میلیون دلاری در چین و بیش از ۸۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان کسب کرد، اما اگر نگرانی‌های ناشی از ویروس کرونا همچنان ادامه داشته باشد، بیشتر فیلم‌های هالیوودی آسیب می‌بینند.

شاون رابینز (Shawn Robbins)، تحلیلگر اصلی Boxoffice.com، با ذکر مثالی در مورد اکران فیلم مولان (Mulan) به بیزنس اینسایدر گفت: چین احتمالاً بزرگترین بازار فیلم است. اگر اکران فیلم‌ها در چین به طور نامحدود متوقف شود، به ویژه با توجه به بودجه تولید ۲۰۰ میلیون دلاری آن، می‌تواند ضربه بزرگی به گیشه جهانی خود وارد کند. شکی نیست که مولان برای اکران گسترده در چین ساخته شده است.

پل درگارابدیان (Paul Dergarabedian)، تحلیلگر ارشد رسانه Comscore، هم به بیزنس اینسایدر گفت: حتی اگر سالن‌های سینما به موقع برای اکران فیلم باز شوند (که در این مرحله به طور فزاینده‌ای بعید است)، نگرانی‌های طولانی درباره شیوع این بیماری هنوز می‌تواند مردم را از سینما‌ها دور نگه دارد.

این تحلیلگر ارشد رسانه در مورد اینکه آیا امسال فیلمسازی در ایالات متحده می‌تواند با وضعیت مشابهی روبرو شود؟ گفت که نگرانی‌های ناشی از کرونا در آمریکا هنوز جدی و تعطیلی سالن‌های سینما قریب الوقوع نیست. اما ما در مرحله ناشناخته‌ای هسیتم.

لغو جشنواره فیلم در ایتالیا


البته هالیوود تنها نگران بازار‌های فیلم نیست. نگرانی‌ها از شیوع ویروس کرونا باعث شد که یک جشنواره فیلم در ایتالیا لغو شود.
 
دیباچه روایت می  کند : نگاهی به تاثیرات کرونا بر صنعت سینمای جهان

هالییود ریپورتر گزارش داد، جشنواره فیلم خاور دور ایتالیا که با تمرکز بر فیلم‌های آسیایی برگزار می‌شود تاریخ برگزاری خود را تغییر داد. این جشنواره که بیست و دومین دوره خود را برگزار می‌کند قرار بود از ۲۴ آوریل تا ۲ مِی برگزار شود، اما هم اکنون قرار است از ۲۶ ژوئن - ۴ جولای برگزار شود.

بنیانگذاران این جشنواره، سابرینا باراکتی (Sabrina Baracetti) و توماس برتاک (Thomas Bertacche)، در بیانیه‌ای مشترک گفتند: سلامت عمومی با ارزش‌ترین دارایی ما است و شرایط به ما نیاز دارد که ما تصمیم گیری مسؤولانه‌ای انجام دهیم.


بازپرداخت بلیط‌های پیشفروش شده در ژاپن


صنعت سینمای ژاپن هم از عواقب شیوع ویورس کرونا بی نصیب نمانده و در واکنش به بحران ویروس کرونا، صنعت سینمای ژاپن تعویق اکران، بستن سالن‌های سینما و بازپرداخت بلیط‌های خریداری شده کرده است.

به نقل از ورایتی اکران انیمیشن‌های جدید "Doraemon" و "Jimaro" که اکران آن‌ها مصادف با تعطیلات بهاره کودکان مدرسه رو ژاپنی بود، به تعویق افتاده است. این دو فیلم به تریتیب قرار بود ۲۸ فوریه و ۶ مارس اکران خود را آغاز کنند.
 
دیباچه روایت می  کند : نگاهی به تاثیرات کرونا بر صنعت سینمای جهان

کمپانی توهو (Toho) هم به عنوان صاحب بزرگترین سینما‌های زنجیره‌ای ژاپن و کمپانی شوچیکو (Shochiku) اعلام کردند مشتریانی که بلیط پیش خرید کرده اند می‌توانند درخواست بازپرداخت کنند.
منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با رئیس حوزه هنری استان خوزستان

جذب هنرمندان خوزستانی در مناطق محروم،رایگان انجام می‌شود

۱۷:۲۳  -  ۰۳ بهمن ۱۴۰۰
همانطور که پیشتر در « دیباچه » خبر دادیم

« احسانی» از شبکه نسیم رفت !

۱۹:۲۱  -  ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با مجری « اعجوبه ها » و « سلام صبح بخیر »

‌نمی‌توانم روی پیشنهاد دیگری برای اجرا فکر کنم!

۱۰:۲۰  -  ۳۰ دی ۱۴۰۰
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان به دیباچه گفت

شرکت « نفــت » سالن پر ظرفیتش را برای اجرای کنــسرت موسـیقی به « ارشاد » اجاره نمی‌دهد / در سوسنگرد سالن‌ها را پس دادند!

۱۶:۳۱  -  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
تشکیل «کارگروه مشترک» بین سازمان سینمایی و سازمان صدا و سیما

«پیمان جبلی» برخلاف مدیران قبلی صدا و سیما، روی خوش به سینما نشان می‌دهد؟

۱۳:۰۵  -  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
پربازدیدها
پرطرفدار ترین ها