يکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸  |  Sunday, 23 February 2020

دیباچه

کد خبر: ۵۰۰۴۶
تاریخ انتشار : ۱۵ : ۱۳ - ۲۹ دی ۱۳۹۸
« دارا حیایی» بازیگر  نقش هاشم در سریال « از سرنوشت» در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد :
فاطمه شعبانی: سریال «از سرنوشت» که این روز‌ها از شبکه دوم سیما در حال پخش است به زندگی و روابط بچه‌هایی که در پرورشگاه و یتیم خانه‌ها زندگی می‌کنند می‌پردازد. «هاشم» و «سهراب» قهرمانان اصلی داستان هستند که سریال حول محور زندگی آنان می‌گردد و رابطه دوستی عمیق این دو، صحنه‌های قشنگ وانسانی را در سریال رقم زده است. «از سرنوشت» در سه فصل ساخته شده و در حال حاضر فصل اول آن در حال پخش است. در فصل دوم و سوم نقش هاشم را «دارا حیایی» بازی می‌کند. او پسر «امین حیایی» و «منا بانکی پور» است و در سال ۱۳۹۵ به دعوت «حمید نعمت الهی» کارگردان فیلم «شعله ور» با «امین حیایی» همبازی شد و با توجه به بازی خوبی که داشت مورد تحسین منتقدین قرار گرفت. گفتگوی ما را با این بازیگر بخوانید....
 
هرکس پدری مثل پدر من داشته باشد بی شک لذت می برد | من نردبان خودم را دارم و پدرم از نردبان خودش بالا رفته است!

چطور برای کارکتر هاشم در سریال از سرنوشت انتخاب شدید؟

یکی از عوامل سریال با مادر من تماس گرفتند و گفتند یک همچین نقشی است، اگر دارا مایل است بیاید تست بدهد؛ من از بچگی آقای بذرافشان را می‌شناختم ،نزد آقای بذرافشان تست دادم و ایشان خوششان آمد و لطف کردند به من اعتماد کردند واین نقش را به من سپردند و کار شروع شد.

 چقدر بازی در این سریال زمان برد؟

 فصل دوم سریال حدود ۸ ماه و فصل سوم را هم چندماهی است که در حال ضبط هستیم.

شما چند سالگی هاشم را بازی می‌کنید؟
 
هرکس پدری مثل پدر من داشته باشد بی شک لذت می برد | من نردبان خودم را دارم و پدرم از نردبان خودش بالا رفته است!

از ۱۸ سالگی هاشم را برای فصل دوم بازی کردم و  الان که فصل سوم را بازی می‌کنم، ۲۸ سالگی هاشم است.

هاشم در ۱۸ سالگی چطور بود؟ چه تغییرات رفتاری کرده بود؟

« هاشم » از بچگی یک پسربچه خودمانی و خاکی است که به هرچی که می‌خواهد دل می‌دهد. شیطنت‌های خودش را دارد و هرچی بزرگ‌تر می‌شود دنبال آرزوهایش می‌رود. مثل گِلی که شکل می‌گیرد ،شخصیت هاشم هم شکل می‌گیرد؛ در شرایط سختی که دارد سعی می‌کند با مشکلاتش کنار بیاید، گاهی نا امید می‌شود و بعد از مدت زمانی مجدد امیدوار می‌شود. عشق و وابستگی اش به سهراب خیلی بیشتر و حس برادری اش زیاد و زیاد‌تر می‌شود. همچنین آن عشق کودکانه اش به نغمه که برای من خیلی جذاب بود.

 در آوردن نقش هاشم سخت بود؟

 چون ما به صورت همزمان فصل یک و دو را بازی می‌کردیم هیچ ایده‌ای از بازی بچه‌ها نداشتیم ،خیلی سعی می‌کردم از مدل شخصیتشان سوال کنم. خودم ۲-۳ بار هاشم را دیدم وخیلی الهام گرفتم، چون خودم را خیلی نزدیک به کاراکتر می‌دیدم ،بعداز یک ماه توانستم کاراکتر را دربیاورم.

 با بازیگر کودکی هاشم تعامل داشتید؟

خیلی، همان یکی دوبار که ایشان را دیدم خیلی الهام بخش شد، ناگفته نماند،البته آقای بذرافشان به ما خیلی کمک کردند، اگرایشان نبود، شاید سریال به این خوبی از کار در نمی‌آمد.
 
هرکس پدری مثل پدر من داشته باشد بی شک لذت می برد | من نردبان خودم را دارم و پدرم از نردبان خودش بالا رفته است!

سریال در ژانر کودک و نوجوان است؟

هرشب به پای این سریال گریه می‌کنم، فکر نمی‌کنم ژانر نوجوان باشد.

شما هم سریال را دنبال می‌کنید؟

صددرصد، به نظر می‌رسد مخاطب‌های خودش را خوب جذب کرده است.

  به شخصیت هاشم احساس نزدیکی می‌کنید؟

 به شخصیت هاشم حس نزدیکی دارم. شخصیت هاشم خیلی پاک و ساده است و این قسمت شخصیتش خیلی به من نزدیک است. بزرگی اش را هم خودم بازی کردم، ان شاالله توانسته باشم حق مطلب را اداکرده باشم.

خاطره خاصی از این سریال دارید؟

 قاعدتا حدود یکسال کار کردن خاطرات زیادی را برای آدم رقم می‌زند. یکروز جایی کار می‌کردیم که زمستان و پر از برف بود جالب اینکه فردا  که رفتیم  هوا آفتابی بود و تمام برف‌ها آب شده بود وهمه چیز سبز بود؟! مانده بودیم که چرا اینجور شده است؟ خیلی جالب بود گفتیم یک سری چیز‌ها را سفید کنیم تابتوانیم فیلمبرداری را ادامه بدهیم.

در حال حاضر فیلمبرداری تمام شده است؟

الان در حال بازی در فصل سوم هستیم.

چطور شما در سن ۲۰ سالگی وارد دنیای بازیگری شدید و اولین فیلمتان را بازی کردید؟

من زمانی که ۶-۷ ساله بودم در یک سریال و یک فیلم سینمایی بازی کردم که چیز زیادی از بازی ام یادم نمی‌آید. اما چهار سال قبل از دفتر آقای حمید نعمت الله با من تماس گرفتند که چنین نقشی است و پدرت بازیگر نقش اول است اگر دوست داری بیا. از پدرم سوال کردم که این پروژه چطوری است، گفت اگر توانایی اش را نداری و نمی‌توانی نیا، چون کار خیلی جدی است و شوخی بردار نیست. رفتم تست دادم و آقای نعمت الله پذیرفت. کار خیلی جدی  بود و  اولین کاراکتری بود که بازی کردم و به نظرم خیلی هم خوب از آب در آمد.
هرکس پدری مثل پدر من داشته باشد بی شک لذت می برد | من نردبان خودم را دارم و پدرم از نردبان خودش بالا رفته است!

گویا شما قبل از بازیگری در حوزه مدلینگ فعالیت می‌کردید؟

نه، این قضیه به صورت حرفه‌ای نبود بلکه شرکت زمزم خودشان با من تماس گرفتند و پیشنهاد دادند و من هم گفتم چرا که نه! تنها همین یک مورد بود وگرنه من فعالیتی در زمینه مدلینگ نکردم.

پدر شما  بنظر می رسه خیلی طناز هست، شما این را از پدر به ارث بردید؟

 خودم که نمی‌توانم در این باره حرف بزنم، مردم باید بگویند کسانی که با من سرو کار دارند باید این قضیه را بگویند. از بچگی پدرم الگوی بازیگری من بود، فیلم‌هایی که از او می‌دیدم نه مدل بازی اش  بلکه مدلی که مردم را می‌خنداند، خوشحال کردن مردم و تشویق‌ها باعث شد ایشان الگوی من شوند.

 پدر آدم اسم بزرگ داشته باشد خوب است یا بد؟ از لحاط حرفه‌ای مدنظرم است اینکه همیشه شما را به عنوان پسر امین حیایی می‌شناسند؟

اگر درباره خوبی و بدی اش صحبت بکنیم خیلی غیر استاندارد و متغیر است. یک روز لذت می‌بری که به اسم پدرت صدایت می‌کنند و یک روز ممکن است ناراحت شوی ؛برای همین قبل از اینکه پسر امین حیایی و پسر منا بانکی پور باشم ،من دارا حیایی هستم، قبل از همه  این‌ها من دارا هستم، من نردبان خودم را دارم و پدرم از نردبان خودش بالا رفته است و  من تنها از ایشان خیلی چیز‌ها یاد می‌گیرم و از تجربیاتشان استفاده می‌کنم. از طرف دیگر لذت بخش است هرکس پدری مثل پدر من داشته باشد بی شک لذت می‌برد.

به عنوان سوال آخر رابطه تان با فضای مجازی چطور است؟

 از فضای مجازی برای پرکردن وقتم و آگاهی از جهان استفاده می‌کنم. به نظرم فضای مجازی یک اتفاق خیلی بد برای بشریت است که باعث دوری‌ها و خیلی مسائل برای آدم‌ها شده است به هرحال کاری می‌شود کرد ما باید بتوانیم به نحوه درست از آن استفاده کنیم اتفاق افتاده مثل اینکه عجین شده با زندگی‌های ما.
منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو برنامه مدیا با رضا رشیدپور درباره برنامه جدیدش به نام « اتفاق »

رضا رشیدپور: ساخت برنامه «اتفاق» با حضور ۷۰۰ تماشاگر و دکور متفاوت اش اتفاق بی سابقه‌ای در تلویزیون است

۱۷:۲۷  -  ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
برنامه مدیا در حاشیه جشنواره فجر

چطور نیکی کریمی با آتابای فیلمساز درجه یک شد؟

۱۴:۵۵  -  ۲۶ بهمن ۱۳۹۸
برنامه مدیا در حاشیه جشنواره فجر

روایت بازیگری خاص علی نصیریان در فیلم مجید مجیدی

۱۴:۱۷  -  ۲۶ بهمن ۱۳۹۸
برنامه مدیا در حاشیه جشنواره فجر

توضیحاتی درباره نقش شهاب حسینی در فیلم «شین»

۱۳:۰۹  -  ۲۶ بهمن ۱۳۹۸
رئیس سازمان مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران در باره وضعیت گرمخانه ها به دیباچه گفت:

تنها ملاکمان این است که کسی در تهران بی سرپناه نماند | گشتهای فوریتهای اجتماعی ما ، اجازه جذب کودکان را ندارند!

۱۳:۰۲  -  ۲۶ بهمن ۱۳۹۸
برنامه مدیا در حاشیه جشنواره فجر

حرف‌های کارگردان افغانی سینمای ایران که دختر ۹ ساله‌اش شناسنامه ندارد

۱۳:۰۱  -  ۲۶ بهمن ۱۳۹۸
پربازدیدها
آخرین اخبار