دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰  |  Monday, 18 October 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۰۳۵
تاریخ انتشار : ۲۸ : ۱۷ - ۲۳ دی ۱۳۹۸

به گزارش دیباچه ، این روزها وضعیت سیستان و بلوچستان بسیار بحرانی گزارش می شود ، شرایطی بسیار سخت برای مردم سختی کشیده این استان ، روز به روز اوضاع را برای آنان سخت تر و  احوال زندگیشان  را پیچیده تر می کند؛ آنطور که مسئولین خبر می دهند تمام دستگاه های اجرایی کشور در حال آماده باش هستند تا هر طور که شده، نهایت اقدامات کمک رسانی به مردم سیستان و بلوچستان با سرعت انجام شود ؛ اما آنطور که تصاویر های دلخراش به ما نشان می دهند ،ویرانی های زیادی به بار آمده و دولت وظیفه سنگینی بر عهده دارد؛ وزارت بهداشت ، هلال احمر ، نیروهای نظامی همگی بسیج شده اند تا برای کمک رسانی کوتاهی ای صورت نگیرد, در این بین صحبت های  مدیر مرکز کنترل فوریت‌های برق سیستان و بلوچستان ما را نگران تر می کند ؛ او ساعاتی پیش گفت: سیلاب موجب تخریب شبکه و شکستن بیش از ۲۵۰ پایه و قطع برق حدود ۳۰۰ روستا شده بود که بیشتر آن‌ها ترمیم شده و اکنون تنها ۷۰ روستا فاقد برق هستند.

تخریب شبکه و شکستن بیش از ۲۵۰ پایه و قطع برق حدود ۳۰۰ روستا | ۷۰ روستا برق ندارد! + فیلم

مریم بنده‌ای مدیر مرکز کنترل فوریت‌های برق سیستان و بلوچستان ادامه می دهد: سیلاب شدید در جنوب این استان موجب تخریب شبکه و شکستن بیش از ۲۵۰ پایه و قطع برق حدود ۳۰۰ روستا شده بود که بیشتر آن‌ها ترمیم شده و اکنون تنها ۷۰ روستا فاقد برق هستند.

مریم بنده‌ای  اظهار داشت: ۷۰ روستا از مناطق نیکشهر، پلان، نگور، زرآباد، قصرقند، ایرانشهر، کنارک و دلگان فاقد برق هستند که به محض بازگشایی راه‌های ارتباطی عملیات برق دار کردن مجدد این روستاها نیز انجام خواهد شد.

او ادامه داد: باتوجه به بارندگی‌های شدید و جاری شدن سیلاب در روزهای گذشته مناطق نگور، پلان، نیکشهر، بنت، کنارک، زرآباد، چابهار، قصرقند، ایرانشهر و دلگان بیشترین میزان خاموشی‌های سیستان و بلوچستان را به خود اختصاص داده‌اند.

او از مردم سیستان و بلوچستان خواست هشدارهای ایمنی در زمان بارندگی و آبگرفتکی را جدی بگیرند و در این مواقع از نزدیک شدن به تاسیسات برق از جمله دکل ها، پایه ها، و تابلوها جداً خودداری و در صورت مشاهده پارگی سیم هرگز به کانون خطر نزدیک نشده و فوراً با سامانه اتفاقات برق ۱۲۱ تماس حاصل کنند.

بارندگی و سیلاب راه ارتباطی ۵۰۰ روستای سیستان و بلوچستان را قطع و به زیرساخت‌های استان خسارات زیادی وارد کرده که با تلاش دستگاه‌های دست اندرکار و عضو ستاد بحران بخشی از راه‌های ارتباطی و برق و آب ترمیم شده است.

 

تعداد بازدید : 0
منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو «دیباچه» با معین راهبر خواننده، آهنگساز و تنظیم کننده موسیقی

احساس میکنم خیلی وقت‌ها ما غرب زده میشویم | کل دنیا، موسیقی نواحی مختلف این مرزو بوم را دوست دارند

۱۷:۲۰  -  ۲۱ مهر ۱۴۰۰
گفتگو اختصاصی «دیباچه» با مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ( گزارش میدانی )

متولی ساماندهی دستفروشان متروی تهران کیست!? / ۶۰ میلیارد تومان هزینه اوِرهال قطار‌های مترو | چرا دولت ها اهمیتی به بروزرسانی سیستم مترو نمی دهند؟

۱۶:۴۱  -  ۲۱ مهر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها