دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰  |  Monday, 18 October 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۰۱۸
تاریخ انتشار : ۱۳ : ۱۸ - ۱۸ دی ۱۳۹۸

به گزارش دیباچه،«مایکل مور» مستندساز هالیوودی برنده اسکار و از مخافان سرسخت سیاست‌های دولت آمریکا، در پستی جدید در صفحه اجتماعی خود درباره واکنش نظامی اخیر ایران علیه آمریکا نوشت.

او در این پست که در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است ضمن اشاره به آغاز انتقام ایران به سبب شهادت سردار قاسم سلیمانی با ارائه تحلیلی درباره علت و ضرورت حضور او در عراق ازسوی ایران، این حضور را طبیعی دانسته و افزوده است:

تحلیل جالب  مایکل مور از واکنش نظامی ایران علیه آمریکا چه بود؟

انتقام توسط ایران آغاز شده است. من دعا می‌کنم که فرزندان و دختران ما در نیروهای مسلح خوب باشند. من اعتماد دارم و انتظار دارم که ایران وعده خود را حفظ کند و هیچ غیرنظامی آمریکایی را نکشد. 

به یاد داشته باشید — هر آنچه شما از ترامپ و فامیلهای او در مورد ایران می شنوید ، مثل هر چیز دیگری که او می گوید دروغ است. خوشبختانه بسیاری از رسانه ها امشب در مورد دروغ های او درباره این جنگ همین حرف را می زنند. ما باید مقاومت کنیم. ما باید صحبت کنیم. ما نباید دروغ ها را تکرار کنیم.

باعث تعجب من می شود که ایران هرگز به این کشور حمله نکرده است ، هیچ وقت چیزی در کشور ما را بمباران  و منفجر نکرده است ، هرگز آمریکایی‌ها را در این خاک نکشت ، هرگز تلاش نکرد ما را نابود کند - با توجه به آنچه که ما با آنها انجام دادیم. یک تاریخ ۷۰ ساله مطلق و کاملاً ویرانگر ایالات متحده آمریکا که با رهبری کودتا برای سرنگونی دولت منتخب دموکراتیک ایران (۱۹۵۳) و سیا یک دیکتاتور را که ما به عنوان "شاه ایران" می‌شناسیم منصوب کرد. وی به مدت ۲۵ سال به عنوان یک قاتل بی‌رحمانه حکومت کرد - شکنجه ، قتل ، زندانها از مخالفان پر شد. سرانجام مردم در سال ۱۹۷۹ با یک انقلاب قیام کردند، آنها دست نشانده  ما را سرنگون کردند و یک سال گروگانهای آمریکا را نگه داشتند. اما آنها را نکشتند و یک دقیقه پس از تحلیف ریگان آنها را آزاد کردند. یک سال بعد ما با متحد خود  صدام حسین کمک کردیم به ایران حمله بکند. پس از هشت سال جنگ ، ما به عراق کمک کردیم که قریب به یک میلیون ایرانی را بکشد. پس از آن ما تحریم ها را بر روی مردم ایران قرار دادیم  و آنها را حتی بیشتر رنج دادیم. آنها نفت ما را داشتند و ما هرگر از تهدید کردن آنها دست برنداشتیم. من نمی‌خواهم چیزی را توجیه کنم ، فقط عقل سلیم را بیان می‌کنم. اگر به طور غیرقانونی به یک کشور دیگر حمله کرده و غیرنظامیان آن را به قتل برسانید، انتظار داشته باشید که خودتان توسط هر کسی در منطقه کشته شوید زیرا شما هیچ حقی ندارید در آنجا باشید. من به شما می گویم سردار سلیمانی قصد حمله به آمریکا را نداشت. همه اینها توسط ترامپ ساخته شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو «دیباچه» با معین راهبر خواننده، آهنگساز و تنظیم کننده موسیقی

احساس میکنم خیلی وقت‌ها ما غرب زده میشویم | کل دنیا، موسیقی نواحی مختلف این مرزو بوم را دوست دارند

۱۷:۲۰  -  ۲۱ مهر ۱۴۰۰
گفتگو اختصاصی «دیباچه» با مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ( گزارش میدانی )

متولی ساماندهی دستفروشان متروی تهران کیست!? / ۶۰ میلیارد تومان هزینه اوِرهال قطار‌های مترو | چرا دولت ها اهمیتی به بروزرسانی سیستم مترو نمی دهند؟

۱۶:۴۱  -  ۲۱ مهر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها