شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲  |  Saturday, 02 March 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۰۰۱۸
تاریخ انتشار : ۱۳ : ۱۸ - ۱۸ دی ۱۳۹۸

به گزارش دیباچه،«مایکل مور» مستندساز هالیوودی برنده اسکار و از مخافان سرسخت سیاست‌های دولت آمریکا، در پستی جدید در صفحه اجتماعی خود درباره واکنش نظامی اخیر ایران علیه آمریکا نوشت.

او در این پست که در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است ضمن اشاره به آغاز انتقام ایران به سبب شهادت سردار قاسم سلیمانی با ارائه تحلیلی درباره علت و ضرورت حضور او در عراق ازسوی ایران، این حضور را طبیعی دانسته و افزوده است:

تحلیل جالب  مایکل مور از واکنش نظامی ایران علیه آمریکا چه بود؟

انتقام توسط ایران آغاز شده است. من دعا می‌کنم که فرزندان و دختران ما در نیروهای مسلح خوب باشند. من اعتماد دارم و انتظار دارم که ایران وعده خود را حفظ کند و هیچ غیرنظامی آمریکایی را نکشد. 

به یاد داشته باشید — هر آنچه شما از ترامپ و فامیلهای او در مورد ایران می شنوید ، مثل هر چیز دیگری که او می گوید دروغ است. خوشبختانه بسیاری از رسانه ها امشب در مورد دروغ های او درباره این جنگ همین حرف را می زنند. ما باید مقاومت کنیم. ما باید صحبت کنیم. ما نباید دروغ ها را تکرار کنیم.

باعث تعجب من می شود که ایران هرگز به این کشور حمله نکرده است ، هیچ وقت چیزی در کشور ما را بمباران  و منفجر نکرده است ، هرگز آمریکایی‌ها را در این خاک نکشت ، هرگز تلاش نکرد ما را نابود کند - با توجه به آنچه که ما با آنها انجام دادیم. یک تاریخ ۷۰ ساله مطلق و کاملاً ویرانگر ایالات متحده آمریکا که با رهبری کودتا برای سرنگونی دولت منتخب دموکراتیک ایران (۱۹۵۳) و سیا یک دیکتاتور را که ما به عنوان "شاه ایران" می‌شناسیم منصوب کرد. وی به مدت ۲۵ سال به عنوان یک قاتل بی‌رحمانه حکومت کرد - شکنجه ، قتل ، زندانها از مخالفان پر شد. سرانجام مردم در سال ۱۹۷۹ با یک انقلاب قیام کردند، آنها دست نشانده  ما را سرنگون کردند و یک سال گروگانهای آمریکا را نگه داشتند. اما آنها را نکشتند و یک دقیقه پس از تحلیف ریگان آنها را آزاد کردند. یک سال بعد ما با متحد خود  صدام حسین کمک کردیم به ایران حمله بکند. پس از هشت سال جنگ ، ما به عراق کمک کردیم که قریب به یک میلیون ایرانی را بکشد. پس از آن ما تحریم ها را بر روی مردم ایران قرار دادیم  و آنها را حتی بیشتر رنج دادیم. آنها نفت ما را داشتند و ما هرگر از تهدید کردن آنها دست برنداشتیم. من نمی‌خواهم چیزی را توجیه کنم ، فقط عقل سلیم را بیان می‌کنم. اگر به طور غیرقانونی به یک کشور دیگر حمله کرده و غیرنظامیان آن را به قتل برسانید، انتظار داشته باشید که خودتان توسط هر کسی در منطقه کشته شوید زیرا شما هیچ حقی ندارید در آنجا باشید. من به شما می گویم سردار سلیمانی قصد حمله به آمریکا را نداشت. همه اینها توسط ترامپ ساخته شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
صحبت های صریح آرمین رحیمیان، بازیگر و فیلمساز خوش آتیه ی سینمای ایران در گفتگو با ویژه برنامه مدیا

قشر متوسط در حال از بین رفتن است / پدرم با حقوق کارمندی برادرهایش را داماد کرد، اما امروز یک کارمند، با نشان ندادن دست تنگی‌اش، شاهکار کرده است!

۱۳:۴۱  -  ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
متفاوت‌ترین گفتگوی ملیکا شریفی نیا در مصاحبه با ویژه برنامه ویدئویی «مدیا»

از استرس‌های شبانه سر پروژه «پروین» تا حواشی بامزه برنامه «کودک شو»!

۱۳:۳۳  -  ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با دبیر بخش بین الملل جشنواره مد و لباس فجر

بین الملل؛ بخشِ تازه نفسِ جشنواره مد و لباس امسال

۱۲:۳۳  -  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
گفت و گو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با تینو صالحی بازیگر نقش شهید احمد کاظمی در فیلم احمد

بدلیل فشار کار فیزیکی زیاد،  پارگی همسترینگ  گریبان گیرم شد / وقتی به دفاتر سینمایی مراجعه می کردم و می فهمیدند که تئاتری هستم، نقشی به من نمی‌دادند!

۱۶:۵۸  -  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با امین میری بازیگر سینما

"نپتون" ترسیم گر موضوع انسانیت است/ دوست دارم گریمی متفاوت داشته باشم که شناخته نشوم!

۱۸:۱۱  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
ملی‌پوش دوچرخه سواری ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

لیاقت این را دارم که در المپیک رکاب بزنم/ باشگاه از من حمایت میکند ولی نه برای المپیک!

۱۴:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
صحبت‌های متفاوت آزیتا حاجیان درباره جدایی از محمدرضا شریفی نیا در گفتگو با «مدیا»

۲۰ سال زندگی خیلی خوبی داشتیم / طلاق یک زمانی برا ما تابو وحشتناکی بود!

۱۹:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
سکوت « اسکندر کوتی»  گزارشگر قدیمی فوتبال در گفتگو با ویژه برنامه ویدئویی « مدیا » شکست

تلویزیون پولم را به موقع پرداخت نمیکرد و به این خاطر از سال ۸۵ قطع همکاری کردم / هنوز توان گزارشگری دارم / « عادل»، نیروی مستعدی برای صدا وسیما بود

۱۸:۵۰  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه « مدیا » با بهروز شعیبی

کارگردانی در زمان حاضر اولویت بیشتری برایم پیدا کرده تا بازیگری / قطعا من از سفارش پرهیز نمی‌کنم!

۰۹:۳۰  -  ۲۶ بهمن ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار